Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.12.20. 13:12:26

Miért nem játszik Bartra? :( Nem értem én ezt, a PSG elleni meccsen bebizonyította, hogy fontos találkozón is lehet rá számítani, erre továbbra is csak 4. számú védő....
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.12.20. 13:03:41

Örülnék ha Montoya kezdene, de szerintem is Adriano fog a jobboson nyomulni. Ezen kívül azon sem lepődnék meg ha Xavi az elejétől ott lenne, mivel nem játszott a kupameccsen :mrgreen:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.20. 12:47:32

visca el barca írta:vagy az is lehet, hogy alves titokban közölte h semmiképp sem fog hosszabbítani.
Az mindegy, mert Montoya ügynöke már közölte a klubbal, hogy mindenképp távozni akar. Bár lehet itt tartják akarata ellenére, mert "nem jött elég jó ajánlat értre".. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.20. 12:32:12

defender3 írta:
palesz77 írta: El is tudom képzelni, hogy beteszi Lucho a kezdőbe, és akkor lehet nyilatkozni, hogy épp most kezdte volna megadni neki a lehetőséget, de ő nem akart küzdeni a helyért, inkább távozott.. :lol:
Magát próbálja az általad leírt esetben menteni. De mi történt azzl, hogy Montoya csak a 4. számú jobbhátvéd, most akkor Douglasnek kéne a keretben lennie ha tényleg komolyan gondolta. Vagy esetleg rájött, hogy nem üti meg a szintet Douglas? :-k
vagy az is lehet, hogy alves titokban közölte h semmiképp sem fog hosszabbítani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.20. 12:25:10

palesz77 írta: El is tudom képzelni, hogy beteszi Lucho a kezdőbe, és akkor lehet nyilatkozni, hogy épp most kezdte volna megadni neki a lehetőséget, de ő nem akart küzdeni a helyért, inkább távozott.. :lol:
Magát próbálja az általad leírt esetben menteni. De mi történt azzl, hogy Montoya csak a 4. számú jobbhátvéd, most akkor Douglasnek kéne a keretben lennie ha tényleg komolyan gondolta. Vagy esetleg rájött, hogy nem üti meg a szintet Douglas? :-k
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.20. 11:50:49

Kezdőcsapatok:

v1 (AS)
Bravo - Adriano Pique Mascherano Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Suarez Messi Neymar

v2 (Mundo)
Bravo - Adriano Pique Mathieu Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar


Eléggé pesszimisták Montoya kezdőtagságát illetően :)
"And my heart will leave you never."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.20. 11:02:38

szerintem is kezdeni fog, csak Adriano van még, aki számításba vehető ott. vagy 3-4-3.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.20. 10:47:55

Erxy írta:Neymar rendbe jött, ott van a keretben, Masip, Douglas, Bartra és Sergi Roberto kimaradt.
igen, Montoya is kerettag :shock:
El is tudom képzelni, hogy beteszi Lucho a kezdőbe, és akkor lehet nyilatkozni, hogy épp most kezdte volna megadni neki a lehetőséget, de ő nem akart küzdeni a helyért, inkább távozott.. :lol:

Neymar amúgy szerintem csak csere lesz, Rafina kezdetésében viszont nagyon bízok, kiérdemelte szerintem. Otthon darálni kéne, remélem odateszik magukat a srácok!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.20. 10:37:11

Erxy írta:Keret: Bravo, Ter Stegen, Montoya, Adriano, Pique, Mascherano, Mathieu, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Iniesta, Rafinha, Pedro, Munir, Messi, Suarez, Neymar

Neymar rendbe jött, ott van a keretben, Masip, Douglas, Bartra és Sergi Roberto kimaradt.
igen, Montoya is kerettag :shock:
Kezd beteg lenni LE, hogy Montoyát beteszi a keretbe. Annak viszont nem örülök, hogy Bartra kimaradt.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.20. 10:35:23

Keret: Bravo, Ter Stegen, Montoya, Adriano, Pique, Mascherano, Mathieu, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Iniesta, Rafinha, Pedro, Munir, Messi, Suarez, Neymar

Neymar rendbe jött, ott van a keretben, Masip, Douglas, Bartra és Sergi Roberto kimaradt.
igen, Montoya is kerettag :shock:

jó lenne egy tükörsima győzelmet aratni, sok-sok góllal, lehetőleg Suárezével is.
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.12.14. 18:46:12

Szerintem a rotálásnak és a játékosok pihentetésének van egy szintje, ami után már az egész kicsit bohózatnak tűnik. LE ezt már átlépte. 22 meccs, 22 alkalommal más kezdő. Ez már butaság. A versenyszellem fontos, de szerintem ennek kb annyi a haszna, mint a kára. Nincs egy fix kezdőnk. Lehet a riválisok nem tudják mire számíthatnak tőlünk, de sajnos mi sem tudjuk, mit várhatunk magunktól. Viszont a nagyobb baj, hogy nem is nagyon lehet a csatársorunkon és kapuson kívül eldönteni, hogy hol, ki játsszon. Bravo helyett én szívesebben látnám Ter Stegent, de Bravo jól véd, uh nincs ok váltásra - max ha majd itt kell változtatni a 30 meccs körül, hogy biztosan egy addig nem látott 11 fusson ki a gyepre! :-) Csatársorban MSN megkérdőjelezhetetlen. Pedro jó beugró, bár ugrálhatna máshol is, míg Munir nem tényező még. A baj itt kezdőik...hátul jobboson Alba jó idén, veszélyesek az elfutásai, de a fontos meccseken kimaradt a csapatból, számomra érthetetlenül. És kb. ez az egyetlen biztos pont a védelemben. Ugye Danit nem kell bemutatni, nem sokat mutat, de sajnos alternatívája sincs, vagy aki lenne, az gyenge, vagy elűzik. Középső védőkánt Piqué kezd formába lendülni, Matthieu nem rossz, Bartra ígéretes, Masc meg nagyon jó itt, de lehet rá egy sorral feljebb lenne szükség. Nem tudnám megmondani melyik a legjobb belső védőpáros. Pedig itt sokat számítana az összhang és az állandóság. Köépen meg ugyan van egy kezdetben mellőzött, azóta újra kihagyhatatlan, lassú és körülményes, csak hátra passzoló Xavink. Van egy formán kívüli Iniestánk, egy lejtmenetben lévő Rakiticünk, egy kihagyhatatlan Busink, egy tehetséges Rafinhánk, és még ott az aduász SR is.:-) Ebből is nehéz lenne egy fix triót kiállítani. Én viszont örülnék neki, ha elnne egy kis állandóság, és ezt a csapatot láthatnánk hétről hétre: Bravo - Adriano, Bartra, Matthieu, Alba - Iniesta, Masc, Rafinha - MSN
Ha meg LE rotálni akar, akkor kiélheti magát valamelyik középső védő Piqure kicserélésével, illetve Rafinha helyett Rakiticcel, esetleg Busival.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.12.14. 15:09:14

Unicef írta:Zubizarreta: “Nem tudtunk megfelelően alkalmazkodni a szokatlan kezdési időponthoz, és a gyep is is túlságosan gyors volt, ez sem segített."
Jaaaa így már érthető és jogos.
Ha ezt tudom egy percig sem bosszankodom...
Meg az eső is mindig nekünk esett szemből.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.14. 14:32:11

Unicef írta:Zubizarreta: “Nem tudtunk megfelelően alkalmazkodni a szokatlan kezdési időponthoz, és a gyep is is túlságosan gyors volt, ez sem segített."
Idióta.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.12.14. 14:14:26

Unicef írta:Zubizarreta: “Nem tudtunk megfelelően alkalmazkodni a szokatlan kezdési időponthoz, és a gyep is is túlságosan gyors volt, ez sem segített."
Kép
Kép
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.12.14. 13:39:32

Zubizarreta: “Nem tudtunk megfelelően alkalmazkodni a szokatlan kezdési időponthoz, és a gyep is is túlságosan gyors volt, ez sem segített."

Így már mindent értek! :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.12.14. 13:06:29

mehetne a Rakitic,Iniesta,Rafinha hármas, semmivel nem lenne veszélyesebb az ellenfél.
Egyetértek, a Real is vkp nélkül játszik, mégis megeszi az ellenfelet.
Ezt a középpályát egyszer én is kipróbálnám. :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.14. 11:53:29

Nem hiszem, hogy Rakitic, Xavi vagy Ini helyére lett igazolva. Az Ő szerepköre nem a játék szervezése, hanem a kp megerősítése a szerelések vonatkozásában és a futómennyisége alapján sem gondolom rossz igazolásnak. Szerveznie nem neki kell(ene) a játékot. Az, hogy Xavi már nagyon lassu és körülményes azt láthattuk az elmúlt meccseken, bár egy félidőre még simán jó lehet, hogy Ini sincsen csúcsformában azt is, főleg a sérülése óta nem megy neki.
A problémát abban látom, hogy nincsen helyettük más, aki szervezni tudna a középpályán. Azt sem gondolom, hogy temetni kellene a csapatot, mert 4 nappal ezelőtt meg játszottak egy nagyon jó mérkőzést nem is akárki ellen. Azt kellene LE-nek megtalálni, hogy mi a hullámzó teljesítmények oka. Ha azt a pressziót alkalmaztuk volna a Getafe ellen 25-30 percig csak, mint a PSG ellen, a mérkőzés mind két félidejének nagy részében, akkor most nem lenne itt temetői hangulat. Az is lehet, hogy egyszerűen fáradtabbak voltak és úgy gondolták majd csak lesz valami, Messi majd megint betalál, nem tudom, de ez az edző feladata lenne megoldani, akár cserékkel, pihentetésekkel. Volt 5 helyzetünk, amiből minimum kettőt bekellett volna rúgni, a kapufáról már nem is beszélve. A Getafe 2 kontrája, ami szót érdemel, de egyébként semmi a védekezésen kívűl. Minden csapat, vagy legalább is a csapatok nagyrésze ezt fogja játszani ellenünk. Erre kellene felkészülni, mert ha valamit nem talál ki LE, akkor továbbra is csak az esetleges megoldások fogják eldönteni a mérkőzéseket, ha eldöntik egyáltalán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.12.14. 11:43:31

Nyilván egy ilyen meccs után felelősödnek a kritikák, de nem alaptalanul.

Nekem a szezon kezdete óta hiányérzetem van. Leginkább egy alaptaktika és az ehhez ideális kezdő 11 összeállítását hiányoltam. Nekem kicsit furcsa, hogy a szezonban lejátszott kb 20 meccs alatt nem álltunk fel kétszer ugyanúgy. Nyilván a versenyhelyzet motiválja a srácokat, de valahogy ezt már túlzásnak érzem. Ráadásul éppen ott nem változtatunk, ahol a vak is látja, hogy kéne (Alves). A csatársor abban az értelemben oké, hogy ott ugye ott van a MSN trió, akik alapból kezdenek. Cserének Pedron kívül fiatalok vannak. Kpaus poszt oké, mert bár én szívem szerint Ter Stegent erőltetném, Bravo nem okozott eddig csalódást. Viszont a védelem és főleg a középpálya érdekes. Védelem jobb szélén Dani kihagyhatatlan. A Psg ellen is játszott volna, ha nincs eltiltva. Alba jó formában van, támadásban veszélyesebb, mint a brazil, őt mégis több fontos meccsen kihagyja, és erőlteti a full lassú Matthieut. A francia amúgy nem rossz középen, de itt sincs meg a kezdő duó. Masc idén a legjobbunk, míg Piqué egyre inkább formába lendül, Bartra meg egy ígértes tehetség, aki rendre jól teljesít, ha játszik. Középen meg a kezdeti Rakitic, Busi, Ini trió hátérbe szorult. A bántóan lassú Xavi újra alapember lett, Rafinha perceket kap, Rakitic és Ini formán kívül van.
Utólag okos az ember, de csak egy minőségi középhátvéd és egy minőségi középpályás kelltt volna nyáron, akik egyértelműen kihagyhatatlanok.
Az elől játszókat emiatt kicsit mentesítem, mert bár zavar, hogy Suarez 30 méter magasra lövi a labdákat, de nem sok támogatást kapnak középről
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.12.14. 11:30:34

Sevilla ellen jól mentünk,de ott Messi-Neymar kettős nagyot mentek, mindig ez a kulcs.
De tegnapi meccs pont az volt, amin lehetett volna nyomatni a PSG elleni sémát simán, ha egy erős csapat elen ment, akkor egy Getafe ellen is ment volna szerintem.
Nem tudom miért kell óvatoskodni, nekem ez a középpálya mindig azt az érzést kelti,hogy LE össze van csokizva az adott ellenféltől, és biztonságra törekszik.
Csakhogy ez a kp még arra sem életbiztosítás,tegnap is egy Getafe annyiszor robogott át rajta,amennyiszer nem szégyellt,előrejátékra meg a 3ból senki nem képes, Xavi sem már.

Ezzel csak annyit akarok,hogy ilyen gyengébb csapatok ellen nem kéne biztonságra törekedni (főleg,hogy nem is ad biztonságot ez a kp, csak lomhaságot), mehetne a Rakitic,Iniesta,Rafinha hármas, semmivel nem lenne veszélyesebb az ellenfél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.14. 10:29:42

crixus írta:Xavi és Rakitic együtt borzasztó lassúak, ha ők vannak a középpályán, akkor garantált körülményes támadásépítés, vérszegény támadások.
Mondjuk ami ironikus, hogy ezzel a középpályával játszottuk a szezon eddigi legjobb meccsét - Sevilla elleni 5-1 -, de amúgy egyetértek, én sem szeretném őket együtt a kezdőben látni. Mondjuk én inkább azért, mert így nincs senki, akitől bárminemű megindulást lehetne várni, ami pedig azért sokszor jól jönne - és ami idén leginkább Rafinhaban van meg sajnos, Ini is sokat kopott ebben.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.14. 10:12:43

gránit írta:Klassz dolog, ha egy klubnak van stílusa, saját utánpótlás-képzése, futballkultúrája. Csak szerintem egy kicsit átesett a klub a ló túloldalára, és belterjessé vált. A "külsősök" lemorzsolódásáért nagy árat fizettünk. Nem lehet egy évtizeden keresztül dominálni, ez nyilvánvaló. Ezért sajnáltam nagyon, hogy olyan szezonokat kótyavetyéltünk el a belterjességünk miatt, amiket simán szétnyerhettünk volna, 2010-ben is, 2012-ben is szinte biztos voltam a BL-győzelemben. Most már az új embereket, a jövőt kellene beépíteni, ehhez képest az az Alves játszott állandóan, akinek a napjai meg vannak számlálva Barcelonában, és fogalmunk sincs, ki lesz Xavi és Iniesta utódja. Jövőkép nem nagyon van sajnos.
A saját stílus egyetlen elemet tekintve állandó: a labdabirtoklási fölény. azt pedig a vaknak is látnia kéne, hogy ez önmagában szinte semmit se ér.
Xavi utódát két okból lehetetlen megtalálni: még egy ugyanolyan játékos, mint ő volt, nincs több, másfelől ő eddig képtelen volt belátni, hogy már az utódján lenne a sor-ennek minden játékrendszerbeli következményével együtt. Ezt láttuk Fabregas esetében és most (kicsiben) Rakitic példáján. Így aztán nincs, aki "csinálná a focit".
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.14. 09:14:11

azt mondtam nem lehet újat írni, nos néhány újdonság talán mégis akadt itt:
Fabregas - ha levonom azt a plusz motivációt ami egy új helyen kell(!) ugyanazt produkálja amit nálunk, ami itt most is kevés lenne! hogy akkor mégis mi van?! - más EDZŐ van, más foci van -ott!
pontatlanság: néhányan kiröhögtek amikor az vetettem fel, hogy a srácaink edzésen csak körben állnak és passzolgatnak.....(valószínű jogos volt ...a gúnyolódás), nos most látható: nem tudnak öt méternél hosszabban pontosan passzolni... valaki még a rúgó technikát is dícsérni valónak tartotta(?!) igen, csak a kapu volt rossz helyen és összement....
tudom, nem hálás dolog sarkítani, de aki nem látja hogy a Barcelona korszerűtlen felfogásban játszik az nem látja a lényeget.
hogy mi a lényeg? akár egy szóban ?: lassú. lényeges változásokra van tehát szükség! fontos helyeken, minél előbb!
mindezt azért is gondolom,(mármint a sürgető időt) mert ha az eredménytelenség elkezdi marni az amúgy is mélyponton lévő motivációt, egyre többen fogják úgy gondolni a (még) értékesek közül, hogy talán nem is jó helyen vannak...!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.12.14. 07:44:43

Örök igazság, hogy az hiányzik aki nem játszott. Semmi gond, csak futni kellett volna-gyorsan. Messi is csak álldogált, CR. mindig gyorsan és sokat fut, akkor is ha nem megy a szekér. De az biztos, hogy a középpálya gyenge. A PSG: megverése szép volt, ami azt mutatja, hogy van a csapatban, de a motiváció hiányos.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.14. 06:05:12

[quote="crixus"
A középpályánk katasztrófa. Tulajdonképpen nincs egyetlen :!: jó játékot produkáló támadó/szervező középpályásunk sem, ami egy Barca-nál elég szégyenletes. Xavi és rakitic együtt borzasztó lassúak, ha ők vannak a középpályán, akkor garantált körülményes támadásépítés, vérszegény támadások.
Xavi egy olyan játékos, aki sokat adott a klubnak, kár lett volna elküldeni, de a kezdő szerepkör neki már sok. Rakitic szimpatikus, de nem véletlenül "sírtunk" jó páran Kroos vagy Koke után a nyáron, mert a horvát akárhonnan is nézzük egy középszerű játékos, támadásépítésben mindenképp. Tulajdonképpen a középpályánk támadóereje ezzel a két játékossal valahol a spanyol középmezőny szintjén van.
Na nem mintha Iniesta sokkal jobb lenne. Nem tudom, hogy nála ez egy folyamat, de már jó ideje halványan játszik. Talán ha lenne mellette egy a fentebb említett/kívánt középpályások közül, akkor ő is frissebben tudna játszani. Talán. Iniesta legalább még (passz)sebességben, gyors támadásépítésben fel tudja venni a versenyt az elittel, még akkor is, ha pontosságban, 1 vs 1-ben már ő sem tartozik a legjobbak közé.
Rafinha az, akiről annyit illik elmondani, hogy kevés lehetőséget kap, annak ellenére, hogy az előtte lévő három játékos pocsék teljesítményt nyújt... hol van ilyenkor az edző? :roll: Így nem lehet fejlődni.
A fentiekhez illik hozzátenni, hogy Busquets is szörnyen lassú, bár nála talán a pontosság még megvan és őt lenne a legkönnyebb újra formába hozni, de Xavi-val és Rakitic-csel tulajdonképpen nincs támadójátékunk. Ehhez hozzá kell még azt is tenni, hogy Busquets védekezésben sem nyújt maradandót, nem egy igazi labdaszerző, aki mellé gyaníthatóan emiatt került oda Rakitic, hogy legalább a védekezés rendben legyen. De akkor nem lenne érdemes inkább ezt egy emberrel - Mascherano-val megoldani? :roll:
.[/quote]

Az sem világos, hogy mennyire van belekalkulálva a középpályás játékba Messi segítsége. Nem lehet a szezon végéig várni. Télen kölcsön kell adni SR-t, eldönteni, hogy Xavi csak csere lesz, fel kell hozni SAmpert és Halilovicot és kitalálni kezdő középpályás sorokat különféle ellenfelek ellen a Rakitic, Busi, Mascherano, Iniesta, Rafinha, Pedro, Samper, Halilovic állományból. Nem igaz, hogy ez nem lenne lehetséges.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.14. 01:01:03

Jelen helyzetben visszalépett egyet a csapat és Lucho is.
Kidolgozásra került ugyanis egy új taktika egy 3 védős rendszer, ami elég jól működött - jobban mint az idei 4-3-3 - egy PSG szintű csapat ellen. Ha ez ennyire bevált, akkor ugyan miért ne lehetne ezt tovább alkalmazni, hogy szokják a játékosok... Ma is fel lehetett volna lépni egy hasonló taktikával.
Bravo-Piqué,Bartra/Mascherano, Mathieu-Alves/Pedro,Busquets,Rakitic,Xavi,Pedro/Alba-Messi,Suárez
Ez csak a történet taktikai oldala. Érdekes, hogy Pep is váltott a bajorokkal, általában 3 védős rendszerrel játszik, de mi nem vagyunk képesek ezt az előrelépést megtenni, mert még mindig "köt" minket a 4-3-3... még akkor is ha belebukunk. Márpedig ezek a 0-0-ák, mint ma is és a Málaga ellen is olyan pontvesztések, amik nem férnek bele, ha sikeres akar lenni egy gárda. A celta elleni vereséget meg lehet magyarázni, a Bernabeu-ban ki lehet kapni, de ezek a színtelen-szagtalan 0-0-ák azt bizonyítják (természetesen a rangadók elbukása mellett - azokról van szó, amit a régi 4-3-3-as rendszerben játszottunk le), hogy ez a taktikai hadrend, játékszisztéma nem megy már a csapatnak, részben a sajátjaink hiányosságai miatt, részben az ellenfelek felkészültsége miatt. Olyan taktika kell, ami az ellenfélnek gondot, okoz, amin az ellenfélnek agyalnia kell, hogyan is védekezze le. Ha Lucho ezt nem képes állandósítani, akkor menjen amerre lát :!: Ha ez xy játékosnak nem tetszik, akkor mehet az edzővel együtt... :roll:

A probléma másik része a játékosanyagunk. Sokan kivesézték már itt is, én épp ezért csak a középpályáról írok.
A középpályánk katasztrófa. Tulajdonképpen nincs egyetlen :!: jó játékot produkáló támadó/szervező középpályásunk sem, ami egy Barca-nál elég szégyenletes. Xavi és rakitic együtt borzasztó lassúak, ha ők vannak a középpályán, akkor garantált körülményes támadásépítés, vérszegény támadások.
Xavi egy olyan játékos, aki sokat adott a klubnak, kár lett volna elküldeni, de a kezdő szerepkör neki már sok. Rakitic szimpatikus, de nem véletlenül "sírtunk" jó páran Kroos vagy Koke után a nyáron, mert a horvát akárhonnan is nézzük egy középszerű játékos, támadásépítésben mindenképp. Tulajdonképpen a középpályánk támadóereje ezzel a két játékossal valahol a spanyol középmezőny szintjén van.
Na nem mintha Iniesta sokkal jobb lenne. Nem tudom, hogy nála ez egy folyamat, de már jó ideje halványan játszik. Talán ha lenne mellette egy a fentebb említett/kívánt középpályások közül, akkor ő is frissebben tudna játszani. Talán. Iniesta legalább még (passz)sebességben, gyors támadásépítésben fel tudja venni a versenyt az elittel, még akkor is, ha pontosságban, 1 vs 1-ben már ő sem tartozik a legjobbak közé.
Rafinha az, akiről annyit illik elmondani, hogy kevés lehetőséget kap, annak ellenére, hogy az előtte lévő három játékos pocsék teljesítményt nyújt... hol van ilyenkor az edző? :roll: Így nem lehet fejlődni.
A fentiekhez illik hozzátenni, hogy Busquets is szörnyen lassú, bár nála talán a pontosság még megvan és őt lenne a legkönnyebb újra formába hozni, de Xavi-val és Rakitic-csel tulajdonképpen nincs támadójátékunk. Ehhez hozzá kell még azt is tenni, hogy Busquets védekezésben sem nyújt maradandót, nem egy igazi labdaszerző, aki mellé gyaníthatóan emiatt került oda Rakitic, hogy legalább a védekezés rendben legyen. De akkor nem lenne érdemes inkább ezt egy emberrel - Mascherano-val megoldani? :roll:
Jó lenne, ha a nyáron jönne mondjuk egy új elnök (Laporta), aki végrehajtana egy kis "lomtalanítást" a csapat háza táján... persze büntetéssel a nyakunkon erre esély sem lesz.

Jó lenne Suárezt már a nyáron visszahozni Sevilla-ból, Deulofeu-val együtt tökéletes utánpótlás lennének Deulofeu lehetne első számú csere előre, Suárez pedig akár kezdő is lehetne Rakitic helyett, Iniesta mellett. Ha pedig Don Andres nem kapja össze magát akkor nagyon hamar összerakhatnánk Denis-t Rafinha-val. Rosszabb nem igazán lehet, mint a jelenlegi helyzet. Xavi-nak mindenképp mennie kell a nyáron, ahogy Alves-nek is. A brazil pótlására ott van Pedro ha az új taktikánkat nézzük. Pedro mögé meg akár Adama, vagy a kis brazil "csodagyerekünk" is elmenne, de akár Adriano is.
Válasz küldése