Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.06. 15:38:13

Feast4 írta:Nagyon kíváncsi leszek amúgy hogy most mit fogunk csinálni.SR tökéletes megoldás a jobboson, de az nem elvárható hogy a szezon 98%-at vegigjatsza.Ha Vidal nem lesz megfelelő csere nagyon kéne mögé egy épkézláb igazolás.
miért ne lehetne elvárható hogy végigjátssza? alves 10 évig szinte minden meccset végigjátszott, nála mégsem írta le senki ue. a dolgokat. pedig 5 éve is pont ua. meccsünk volt mint idén lesz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.06. 13:44:29

Cancelorol sokszor szo esett itt a forumon, szerintem ha összekapná magát jo lenne, pláne Vidalért cserébe nem sokat veszitenénk akkor sem ha nem válik be.

Mellesleg BL-be sem lett nevezve igy akár ott is bevethető ha januárban hozzuk.

(Nem is tudom hogy gondolta a vezetőség hogy mondjuk egy BL elődöntőt jhv nélkül kéne játszani, ha pl Robi sérült vagy eltiltott)

De számomra ez a "tul szép hogy igaz legyen" kategoria.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.06. 10:40:57

Nagyon kíváncsi leszek amúgy hogy most mit fogunk csinálni.SR tökéletes megoldás a jobboson, de az nem elvárható hogy a szezon 98%-at vegigjatsza.Ha Vidal nem lesz megfelelő csere nagyon kéne mögé egy épkézláb igazolás.
Kép
bp20030918
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.04.03. 12:32:29

2016.10.05. 15:40:28

https://www.youtube.com/watch?v=VnAaSqUp3Kw" target="_blank

Van egy olyan érzésem ,hogy ez a gyerek nálunk köt ki. Xavi Simons gyerekünket jól elfektette :D
Egyébként én örülnék neki,van tehetsége
Mindegy kinek szurkolsz
Akkor is a Barca a legjobb!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.05. 14:53:16

TripleH írta:FC Valcelona, esetleg még megvehetnénk tőluk a stadionjukat tréning pályának
Nekem tetszik a denevér a címerben.... :twisted:
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.05. 14:48:54

randomguy írta:Barcelona could sign Valencia right-back Joao Cancelo (22) in a swap deal involving right-back Aleix Vidal (27) in January. [Radio Valencia]

rosszabbak vagyunk mint a bayern :D
FC Valcelona, esetleg még megvehetnénk tőluk a stadionjukat tréning pályának. :mrgreen:
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.10.05. 13:56:40

Barcelona could sign Valencia right-back Joao Cancelo (22) in a swap deal involving right-back Aleix Vidal (27) in January. [Radio Valencia]

rosszabbak vagyunk mint a bayern :D
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.01. 10:55:05

Ma már nem arról kéne siránkozni, hogy kit mennyiért vettünk meg. Az lenne a feladat, hogy sürgősen el kéne adni az erősen túlfizetett Mathieut és Vidalt és felelősséggel végig nézni a B-keretet megtartási és opciós eladási szempontból és dolgozni a kérdésen. Csak ezután kéne sorra kerüljön, hogy milyen posztra kellene kivülről igazolnunk és milyen árban érdemes gondolkozni.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.09.30. 20:08:52

üdv. én a nyári igazolásokat jónak találom, Umtiti és Gomez nagy vétel volt, Digne is jó és ráadásul ő fejelni is egész jól tud balhátvéd létére (ez sajnos Albanak a magassága miatt nem annyira megy), Denis is ügyes bár még elégé el tud tűnni a meccsek egyes periódusaiban, én személy szerint a barca helyében megpróbálnék a jövő szezonra egy kis izmot rakni a srácra mert olyan vékony szegény h egy erősebb szellő is felborítja :D , kb. olyan most mint Rafi az első felnőtt szezonjában, de ő egész jól kikupálódott fel raktak rá egy pár kiló izmot és azóta elég masszívan áll a lábán. Paco gyerek számomra eddig nagy talány, tudom h a Valenciába elég jól tolta és h még csak 1 hónapja van itt és nem illeszkedett be, de engem az eléggé zavar a játékában h nem nagyon keresi a társakat az összjátékoknál, erre mondták rá a sport tv szakértői h ő nem az a passzolgatós csatár hanem ő nagyon jól tud érkezni a kapu elé és igazi lesipuskásként akár mikor gólt tud lőni csak ki kell szolgálni, csak az a baj h a barcának meg nem ez a játéka ott még a középcsatárok is aktívan rész vesznek az összjátékokban és én úgy érzem (legalábbis eddig) h mivel ő nem nagyon lép vissza h összejátsszon a többiekkel, így jelenleg a többiek se bíznak annyira benne h labdát osztogassanak neki, én legalábbis így látom. de remélem idővel bele jön a játékrendszerünkbe és lődözi majd a gólokat.
mvik
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.30. 16:01:39

herlius írta:
tatesz1990 írta: Végül ejtenék pár szót arról a Paco Alcácerről, akit többen 262 perc játék után már eladnátok.... Miért? Ő egy csatár. Ezért sóvárogtunk évek óta, hogy nincs alternatíva ezen a poszton. Az átigazolási időszak végén érkezett. Neki volt legkevesebb ideje felvenni a ritmust. Nem lehet elvárni, hogy minden meccsén gólt szerezzen, főleg, hogy több alkalommal is 4-5 gólos különbségnél szállt be, amikor a társak már csak alibiztek... Ha sikerül a beilleszkedése, a társak keresik a labdákkal, fognak jönni a Paco-gólok is.
Összességében ennyit az új igazolásokról, bár egy kicsit még Arda is idetartozik!


Ráadásul annak idején Suarez is rémesen kezdett nálunk, az első meccsein gyakorlatilag csak zavarta a labda. Aztán csak eljött az ő ideje is.
Bizony-bizony! Egyrészről Paco az átigazolási szezon legvégén, gyakorlatilag az utolsó pillanatban jött, még meg sem szokta, meg sem tanulhatta a mozgásokat... Suarezt amikor idejött gyakorlatilag 2 hónapig kiröhögte mindenki és egy új Ibráról beszéltek sokan, hogy nem fog sok időt itt tölteni, stb... Most meg? :lol:
Szóval nyugi! Paco Alcacer egy nagyon jó játékos, ne úgy ítéljétek már meg, hogy 1 hónapja van Barcelonában, játszott kb 3 meccsen, összesen vagy 70-80 percet... :roll:
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2016.09.30. 13:12:00

tatesz1990 írta: Végül ejtenék pár szót arról a Paco Alcácerről, akit többen 262 perc játék után már eladnátok.... Miért? Ő egy csatár. Ezért sóvárogtunk évek óta, hogy nincs alternatíva ezen a poszton. Az átigazolási időszak végén érkezett. Neki volt legkevesebb ideje felvenni a ritmust. Nem lehet elvárni, hogy minden meccsén gólt szerezzen, főleg, hogy több alkalommal is 4-5 gólos különbségnél szállt be, amikor a társak már csak alibiztek... Ha sikerül a beilleszkedése, a társak keresik a labdákkal, fognak jönni a Paco-gólok is.
Összességében ennyit az új igazolásokról, bár egy kicsit még Arda is idetartozik!


Ráadásul annak idején Suarez is rémesen kezdett nálunk, az első meccsein gyakorlatilag csak zavarta a labda. Aztán csak eljött az ő ideje is.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2016.09.30. 09:44:09

Samper írta:Egy hónap elteltével úgy látom, hogy Umtiti és Gomes erősítette a keretet, Digne bh.-ben jobb mint Adriano, viszont egyetlen posztja van, DS visszahozatalát indokolja, hogy SR már nem középpályás, Cillessenét Bravo távozása, viszont Alcacernek még bizonyítania kell.

(Vidal és Arda tavaly egyáltalán nem tudták bizonyítani, hogy érdemes volt őket megvenni és fél évre leállítani..)
Egy bő hónap után ilyen következtetéseket levonni elég bátor kijelentés. Nem is minden kijelentéseddel értek egyet.
Kezdésként itt van André Gomes, akit én még nem érzek erősítésnek, eddig nekem inkább úgy tűnik, ő csak azért jött, hogy ne vigye el a Real Madrid... Úgy tűnik LE leginkább Busquets helyetteseként tekint rá, azt viszont már láttuk, hogy a katalán középpályás a meccsek jelentős hányadát a pályán tölti.
A francia Umtiti bíztatóan kezdett, ha a beilleszkedése jól megy és folyamatosan játszhat is, akkor valóban biztos pont lehet a védelemben.
Lucas Dignere egyértelműen Alba tehermentesítése miatt volt szükség, ezt a feladatot tökéletesen meg is oldja. Neki is kell még idő, hogy igazán megmutathassa mit tud, de az már látszik, hogy ezentúl nem kell kitenni Mathieut balbekknek....
Az ifjú Denis viszont talán indokolatlanul sok kritikát kap itt a fórumon. Nem szabad a játékát másokéhoz méregetni. Aki látta őt a Villarrealban vagy a Sevillában, az tudja, hogy ő egy nagyon jó kis játékos. Új csapatban, számára idegen rendszerben és más feladatokkal kell játszania, viszont kiugróan rosszul egyik meccsén sem teljesített.
Cillessen egyértelműen 2. opció a kapuban, az én személyes véleményem, hogy nem jó döntést hozott, mikor ide igazolt, de a lehetőség adott neki, hogy rám cáfoljon.
Végül ejtenék pár szót arról a Paco Alcácerről, akit többen 262 perc játék után már eladnátok.... Miért? Ő egy csatár. Ezért sóvárogtunk évek óta, hogy nincs alternatíva ezen a poszton. Az átigazolási időszak végén érkezett. Neki volt legkevesebb ideje felvenni a ritmust. Nem lehet elvárni, hogy minden meccsén gólt szerezzen, főleg, hogy több alkalommal is 4-5 gólos különbségnél szállt be, amikor a társak már csak alibiztek... Ha sikerül a beilleszkedése, a társak keresik a labdákkal, fognak jönni a Paco-gólok is.
Összességében ennyit az új igazolásokról, bár egy kicsit még Arda is idetartozik!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.30. 09:13:47

Robert Fernandez attended the Atletico-Bayern game to watch Atletico winger Yannick Ferreira Carrasco (23). Buyout fee: 40M [sport]

Nyáron még örültem is volna neki, de Arda és Rafinha feléledésével nem tudom hol lenne helye.. Pedig alapból se lett volna sok.

Barcelona are interested in Borussia Mochengladbach defender Andreas Christensen (20), who is on loan at the German club from Chelsea. [MD]

Remélem Dahoudra is figyeltek a szakik azért közben.. :mrgreen:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.09.27. 21:59:35

Első meccseiken mind Arda, mind Vidal jó volt tavaly. Utána folytatódott a szezon. Vidal konfliktusba keveredett LE-vel, Arda pedig láthatóan rossz formában volt a kihagyás miatt, meccsről meccsre fáradtabb benyomást keltett.

Egyetértek amúgy Samperrel, főleg Umtiti téren, aki sztem simán kezdő lesz szezon végére. Alcacernek nehezebben megy a beilleszkedés, de ne feledjük h ő már a végén jött csak, így a zéróról kezdett, miközben a többiek már hónapok/hetek óta edzettek az új csapattagokkal.
A Fifa egy szégyen
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.27. 14:07:47

Samper írta: (Vidal és Arda tavaly egyáltalán nem tudták bizonyítani, hogy érdemes volt őket megvenni és fél évre leállítani..)
De Arda idén legalább már megmutatta, hogy ő tud mit kezdni, de Vidal na ő egy vicc.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.27. 13:02:18

Egy hónap elteltével úgy látom, hogy Umtiti és Gomes erősítette a keretet, Digne bh.-ben jobb mint Adriano, viszont egyetlen posztja van, DS visszahozatalát indokolja, hogy SR már nem középpályás, Cillessenét Bravo távozása, viszont Alcacernek még bizonyítania kell.

(Vidal és Arda tavaly egyáltalán nem tudták bizonyítani, hogy érdemes volt őket megvenni és fél évre leállítani..)
BBC
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.09.15. 13:33:26

2016.09.26. 08:42:19

Nagyon örültem amikor Andre Gomes úgy volt hogy hozzánk kerül,ezért szerintem Ti nagyon jót fogtatok vele. Minőségi játékos padon,és a meccsek 90%-ban biztosan hozni fogja azt amit elvárnak tőle. Az hogy nagyobb rangadókon hogy fog muzsikálni már azért talán más kérdés,de amiben előttünk jártok hogy van 3db 12. játékosotok. Turan,Alcacer és Andre személyében.
Nálunk szerintem nem mondható el,sokkal mélyebb a keretetek minőségileg.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.09.26. 07:33:33

Nagyon remélem h ez szarkazmus volt, mert pár hét/hónap után azt mondani valakire h bevált. #-o Tény h biztatóak mindketten, de még messze állnak attól h Iniesta helyét átvegyék. Például kb 2-3 hónapig úgy nézett ki Vidal is beválik, sőt, LE még kezdette is Alves kárára nem is egyszer, aztán szép fokozatosan a keretből is kikerült. Arda is jó volt az első 5 meccsén, utána gyenge, most megint jó.
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.26. 05:44:03

noname írta:
A helyettesek ugyan ott vannak, Andre Gomes és DS személyében, de semmi garancia h beválnak. SR viszont tavaly középpályán nagyon is jó volt. Ha Iniesta kiöregszik és nem válik be a két fentebb említett játékos, akkor simán el tudom képzelni SR-t a helyén. Hamarabb találunk egy új jobbszélsőt, mint egy olyan középpláyást, aki képes a Barcában jól játszani. Ez az egy eshetőslg van, amikor el tudom képzelni h leigazoljuk Bellerint.
.
Szerintem vitathatatlan, hogy Gomes máris bevált és egy szinten Denis is. Így szükség esetén Rafinha nyugodtan helyettesítheti SR-t. Nem igaz, hogy elfogadható áron könnyebb jh-t találni a Barcaba, mint ide való középpályást. Pl. itt van Alena, akivel már komolyan kéne számolni, mint kispadossal.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.09.25. 18:00:22

18Barca99 írta:Nem fogja tudni végigtolni a szezont (60 meccs) egy ember SR személyében, pláne, hogy ő azért hajlamos a sérülésre. Vidallal láthatóan nem számol LE, előbb teszi be egy teljesen új felállásban Rafinhát jobbhátvédszerű pozícióba mint Aleix-et. Innentől kezdve meg kell helyettes a jobb oldalra.

SR-t meg ne akarjuk már visszatenni állandóan a kp-ra mikor ott lett 'oldalpasszrobi' most a szélen meg God mode-ban tolja.
Látom jól elolvastad amit írtam. :roll: Felhívnám h a figyelmed h az egyik fő szószólója vagyok annak h SR-nek jelenleg a jobbszélen a helye, de Iniesta kifele megy. A helyettesek ugyan ott vannak, Andre Gomes és DS személyében, de semmi garancia h beválnak. SR viszont tavaly középpályán nagyon is jó volt. Ha Iniesta kiöregszik és nem válik be a két fentebb említett játékos, akkor simán el tudom képzelni SR-t a helyén. Hamarabb találunk egy új jobbszélsőt, mint egy olyan középpláyást, aki képes a Barcában jól játszani. Ez az egy eshetőslg van, amikor el tudom képzelni h leigazoljuk Bellerint.
Amúgy Bellerin nem cserének jönne. 40-ért semmiképp. Az egy másik dolog h minden Arsenalostól irtózom. :|

Azzal egyetértek h nincs SR mögé jelenelg ember. Vidal sztem áshatja el magát. Douglas legalább átmenetileg nem rontja a levegőt. Télen nem lenne hülyeség Vidalt elpasszolni és venni egy Digne szerű/szintű játékost jobbra. Azzal nem feltétlen értek egyet h SR sérülékeny. Volt pár enyhe izomsérülése tavaly, de ne feledjük h az volt az első végigjátszott szezonja. 2014-15-ös szezonban 918 percet játszott, egy évre rá 2826-ot. Több mind 3x annyit. Azok a sérülések a hirtelen jött terheléstől voltak, de azóta ebben sokat fejlődött. Tavaly például rendszerint a meccsek 70. percére teljesen kifúlt és általában le is lett cserélve hamarabb. Idén viszont rendszerint végigtolja a 90 percet és bírja is szuflával. Sztem nem lesz sérülékeny. Viszont a 60 meccs tényleg sok, ezért is kell mögé majd vki.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.09.25. 17:45:43

18Barca99 írta: SR-t meg ne akarjuk már visszatenni állandóan a kp-ra mikor ott lett 'oldalpasszrobi' most a szélen meg God mode-ban tolja.
Ilyen kp mellett illetve a szélen való teljesítménye után valóban bűn lenne visszarakni oda, de azért azt ne felejtsük el, hogy már a kp-n se a 2-3 évvel ezelőtti játékát játsza, sőt az utóbbi időben volt neki kp-n hasonló szintű teljesítménye mint amilyet pl tegnap lehozott. Úgyhogy ha nagyon nagy baj van nyugodtan lehet őt középen ( főleg vkp-n ) játszatni.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.25. 17:37:30

Nem fogja tudni végigtolni a szezont (60 meccs) egy ember SR személyében, pláne, hogy ő azért hajlamos a sérülésre. Vidallal láthatóan nem számol LE, előbb teszi be egy teljesen új felállásban Rafinhát jobbhátvédszerű pozícióba mint Aleix-et. Innentől kezdve meg kell helyettes a jobb oldalra.

SR-t meg ne akarjuk már visszatenni állandóan a kp-ra mikor ott lett 'oldalpasszrobi' most a szélen meg God mode-ban tolja.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.09.25. 17:34:49

Samper írta:Abszolut semmi szükség egy drága védő igazolására. A jelenlegi keret Vidal nélkül is megoldja - és ott a B keret is.
Azért attól tartok, ezt kicsit elhamarkodott még kijelenteni, Vidalon és Robin kívül mást nem nagyon próbáltunk még ki a jobbszélen (illetve Rafinhát, de az más felállásban volt, egy Leganés ellen). Drága igazolást én se támogatnék, de amennyiben ez a Cancelo gyerek tényleg ígéretes, és el lehet hozni, akkor élni kell ezzel a lehetőséggel. Azért nem ártana olyan helyzetet teremteni, mint amilyen a baloson van most nálunk. Főleg, mivel SR-nak ez lesz az első olyan idénye, ahol alapember, így még nem tudhatjuk, miként bírja a folyamatos terhelést.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.25. 17:24:28

Abszolut semmi szükség egy drága védő igazolására. A jelenlegi keret Vidal nélkül is megoldja - és ott a B keret is.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.09.25. 08:49:12

S.Agüero írta:A Barcelona felgyorsította a tárgyalásokat az Arsenallal Héctor Bellerín átigazolásáról! A katalán jobbhátvéddel már most meg akar egyezni a Barça, ezzel meggátolva a játékos szerződéshosszabbítását az angolokkal. Bellerín leigazolását 2017 nyarán tervezik, vételára körülbelül 35-40 millió euró lenne. [sport]
Bellerint max akkor érdemes leigazolni, ha a kp-ra senki se válik be az újak közül és SR megy vissza oda kezdőnek Ini helyére. Amúgy vicces lenne h az egyik legjobbunkat lecseréljük. Érdemes megnézni a whoscored osztályzatokat is. SR jelenleg a 2.! Ez főleg annak tudatában szép, hogy a Messi, Neymar duó a sok sikeres csel miatt whoscored-on mindig hatalmas osztályzatot kap.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése