Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 16:25:06

most olvasom h götzének eléggé kifele áll a rúdja a bayernből. érdekes, hogy itt szóba sem került, pedig lehet jobb lenne ini helyére mint mondjuk pogba :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.07.18. 11:11:03

danianevem írta: Nyilván nem tudhatjuk pontosan, de szigorúan csak a cikkek, meg eredményesség alapján azért ilyet nem mondanék. Klasszikus kilencest kért, amire hozták a kor egyik legjobbját. Bravo és Mathieu is elvileg miatta került a listára. Mindhármukban bízott, s alapvetően nem is lehet rájuk panasz. Rakitic és Vermaelen passz ebből a szempontból. Douglast meg csak azért hozták, hogy kisebb legyen a népharag, de ő aztán tényleg nem sok vizet kavart, ergo láthatóan nem bízik benne LE. Turan meg Vidal is passz, nyilatkozata alapján örül nekik, de nyilván nem mondott volna mást. Az majd később kiderül, mennyire alkalmasak a szerepköreikre.

Lényeg, szerintem igenis komolyabb beleszólása volt a transzferekbe, ha nem is név szerint, de oda érkeztek az újak, ahova kellettek. Összességében minőségben sem lehet vitatni a döntéseket.
Én is úgy vélem, hogy komoly beleszólása van az igazolásokba, annak ellenére, hogy a kinevezése is sok kockázatot rejtett, nem is volt túlságosan egyértelmű. Nem hiszem, hogy a vezetőség pl. Matyit hozta volna, amikor a belső védő poszt kritikus volt és egyértelmű, hogy kellett oda valaki. Az se túl logikus, hogy Barto-ék odahozzák Bravo-t mikor már érkezik MATS személyében egy "sztárkapus" (legalábbis nagy volt a hype-ja), aki nem egy kiemelkedő név. Mondjuk lehet, hogy a németé lett volna a bajnokság, ha nem sérül le. Ezt sose tudjuk meg. Rakitic ilyen szempontból talán 50-50 százalék. Ő sem volt akkora sztár, hogy Xavit vele kellett volna pótolni. Mindezt úgy, hogy tudták, jövőre választások, játékosokkal nem nagyon tudnak kampányolni a transferban miatt.

Arda nagy talány. Ha azt vesszük, hogy tényleg voltak tárgyalások Pogba-ért és elméletileg Gündi se állt messze lehetséges, hogy ő volt az aki elég nagy név és vállalja, hogy januárig nem játszik. De sokat elmond szerintem, hogy ahogy érkezett LE egyből felvette vele a kapcsolatot. Viszont ez akkor derül majd ki, ha látjuk hogyan és hol alkalmazza majd. Ha annyi és olyan szerepet kap majd mint Xavi akkor el lehet gondolkodni. Bár ez nagyban függhet Rafinhatól is, hogy mit alakít ősszel. Ha összeszedi magát és kihozza magából azt amit tud sok variációs lehetőség lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.17. 22:00:51

Lesy írta:A hivatalos edzőmeccsek is a FIFA/UEFA égisze alatt zajlanak, és ott csak regisztrált játékosok léphetnek pályára. Bár a Gamper lehet kivételt jelent, mert az aligha szerepel bármelyik sportszervezet naptárában.
Kösz. Értem. A fifa elmehet a (mindenkinek a fantáziájára bízom h hova).
Akkor meg rendezzünk meccset a vatikánnal meg az ISIS válogatottal h játszhassanak.
A Fifa egy szégyen
Lesy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2007.08.23. 21:50:38
Tartózkodási hely: Liberty City

2015.07.17. 18:30:31

barca0417 írta:
noname írta:Kissé nehezen hiszem el h nem játszhatnak barátságos meccsen. Ott az játszik aki akar. Szerintem kezdenek a Gamperen.
De ez honnan jött hogy nem játszhatnának?

A hivatalos edzőmeccsek is a FIFA/UEFA égisze alatt zajlanak, és ott csak regisztrált játékosok léphetnek pályára. Bár a Gamper lehet kivételt jelent, mert az aligha szerepel bármelyik sportszervezet naptárában.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.17. 18:23:57

barca0417 írta:
noname írta:Kissé nehezen hiszem el h nem játszhatnak barátságos meccsen. Ott az játszik aki akar. Szerintem kezdenek a Gamperen.
De ez honnan jött hogy nem játszhatnának?
Elvileg a FIFA nem engedi....
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2015.07.17. 18:17:03

noname írta:Kissé nehezen hiszem el h nem játszhatnak barátságos meccsen. Ott az játszik aki akar. Szerintem kezdenek a Gamperen.
De ez honnan jött hogy nem játszhatnának?
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.17. 17:12:09

palesz77 írta: Áthoztam ide, mert ott elég off volt. Bele se akarok komolyabban menni a témába, csak ezt még muszáj.. :D Pont olyan poszton játszott a Bl döntőben szerintem, ahol nálunk is tolná.. Sokat visszazárva, sokat szorongatva, kevés területtel és szabadsággal. Nem is tudta kihozni a maximumot magából..

A labdakihozatalt meg Matyi már írta, Rakitic is valóban egész jól "ellébecol" ahogy írtad, nem lehet rá panasz. De érdemes megnézni a München ellen is mennyi egyszerű passzt rontott, pedig még nem is fullos volt a kezdőjük, a Real elleni tavaszi meccsen se tudtuk hol vagyunk az első 60 percben, amíg ki nem tikkadtak, és ez részben az ő "hibája" is volt, még ha a védekezésével kompenzálta is. Fontos még mindig, hogy a rövid passzos játékot érezzék az igazolásaink, egyáltalán nem elhanyagolható szempont. És Rakitictől, aki 20 millió volt, még "elnézhető" ez - bár engem zavarni szokott -, de itt jön képbe ismét Pogba ára.. Ennyi pénzért ez a minimum elvárás szerintem, hogy feküdjön neki teljes mértékben ez a fajta játék is, különben nagyon kevesek lehetünk játékban a középpályán a komoly meccsekre.

Verrattiban egyetértünk amúgy, nála szerintem tisztán látszik is, hogy passzolna ide, Pogbán én nem látom ezt. De hogy feldobjalak, egész sokszor szóba került már Marco, elméletileg ha váltana, akkor Real vagy Barca.. Jövőre lehet rá esély ha úgy van. :mrgreen:
https://youtu.be/t8ll4k0E6qc?t=32 bocs ezt muszáj volt :oops: :mrgreen:

Na de , hogy ne legyek brutálisan off :D :
Az a cikk amit Petr linkelt kiválóan leírja , hogy miért nem illene ide Pogba és ha még hozzávesszük az árát és a horribilisen magas fizetését még inkább nem éri meg nekünk ez a transzfer.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.17. 16:57:50

palesz77 írta:
Sanama írta:masreszt nem is ott jatszott, ahol igazan jol tud.
Áthoztam ide, mert ott elég off volt. Bele se akarok komolyabban menni a témába, csak ezt még muszáj.. :D Pont olyan poszton játszott a Bl döntőben szerintem, ahol nálunk is tolná.. Sokat visszazárva, sokat szorongatva, kevés területtel és szabadsággal. Nem is tudta kihozni a maximumot magából..
Az lehet, hogy szorongatva lenne, csak épp nem a bal szélen kéne játszania.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.17. 16:46:12

Sanama írta:masreszt nem is ott jatszott, ahol igazan jol tud.
Áthoztam ide, mert ott elég off volt. Bele se akarok komolyabban menni a témába, csak ezt még muszáj.. :D Pont olyan poszton játszott a Bl döntőben szerintem, ahol nálunk is tolná.. Sokat visszazárva, sokat szorongatva, kevés területtel és szabadsággal. Nem is tudta kihozni a maximumot magából..

A labdakihozatalt meg Matyi már írta, Rakitic is valóban egész jól "ellébecol" ahogy írtad, nem lehet rá panasz. De érdemes megnézni a München ellen is mennyi egyszerű passzt rontott, pedig még nem is fullos volt a kezdőjük, a Real elleni tavaszi meccsen se tudtuk hol vagyunk az első 60 percben, amíg ki nem tikkadtak, és ez részben az ő "hibája" is volt, még ha a védekezésével kompenzálta is. Fontos még mindig, hogy a rövid passzos játékot érezzék az igazolásaink, egyáltalán nem elhanyagolható szempont. És Rakitictől, aki 20 millió volt, még "elnézhető" ez - bár engem zavarni szokott -, de itt jön képbe ismét Pogba ára.. Ennyi pénzért ez a minimum elvárás szerintem, hogy feküdjön neki teljes mértékben ez a fajta játék is, különben nagyon kevesek lehetünk játékban a középpályán a komoly meccsekre.

Verrattiban egyetértünk amúgy, nála szerintem tisztán látszik is, hogy passzolna ide, Pogbán én nem látom ezt. De hogy feldobjalak, egész sokszor szóba került már Marco, elméletileg ha váltana, akkor Real vagy Barca.. Jövőre lehet rá esély ha úgy van. :mrgreen:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.07.17. 13:04:55

Petr írta:...
Jó írás, bár eléggé erőteljesen érződik rajta, hogy a számomra "ellentétes" oldalt képviseli. Nem akarok belemenni a jó lenne-e ide vitába, úgysem tudjuk meggyőzni egymást. A franciáról eddig csak olyan hírek voltak, hogy jövő nyáron jönne, ha jönne. Akkorra pedig szerinted is lehet létjogosultsága egy érkezőnek, az pedig szerintem is az legyen, akit a stáb akar.
palesz77 a laportás topikban írta:Mondjuk akárki szóba került eddig, őket mindig Lucho kérte...
Nyilván nem tudhatjuk pontosan, de szigorúan csak a cikkek, meg eredményesség alapján azért ilyet nem mondanék. Klasszikus kilencest kért, amire hozták a kor egyik legjobbját. Bravo és Mathieu is elvileg miatta került a listára. Mindhármukban bízott, s alapvetően nem is lehet rájuk panasz. Rakitic és Vermaelen passz ebből a szempontból. Douglast meg csak azért hozták, hogy kisebb legyen a népharag, de ő aztán tényleg nem sok vizet kavart, ergo láthatóan nem bízik benne LE. Turan meg Vidal is passz, nyilatkozata alapján örül nekik, de nyilván nem mondott volna mást. Az majd később kiderül, mennyire alkalmasak a szerepköreikre.

Lényeg, szerintem igenis komolyabb beleszólása volt a transzferekbe, ha nem is név szerint, de oda érkeztek az újak, ahova kellettek. Összességében minőségben sem lehet vitatni a döntéseket.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.17. 11:25:37

Barcelona coach Luis Enrique plans to use Aleix Vidal as winger in case Pedro ends up leaving the club. [md]

Luis Enrique has told Sandro and Munir that only one of them will stay in the first team [sport]

Kíváncsi vagyok melyikük, szerintem Munir jobban járna egy Rayo szintű csapattal, ahol folyamatosan játszhat és fejlődhet. Sandro érzésem szerint már közel van a maximumához, és tavaly bizonyította, hogy fekszik neki ez az első csapatban levő cserecsatár szerepkör, szóval nálam nem lenne kérdés, melyiküket kéne kölcsönadni. De majd az előszezon után okosabbak leszünk.
Petr írta:(vannak még egyéb tényezők is, ITT megtalálod őket).
Hát ezzel az utolsó 3 bekezdéssel totál egyetértek, múltkor én is írtam asszem, hogy a Cityvel sokkal jobban járna.. :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.07.17. 10:56:32

Áthoztam ide, szerintem itt jobb helye van és a válaszom nem is lesz OFF.
danianevem a laportás topicban írta:És, ha Enrique meg a szakmai stáb kéri a francia szerződtetését?
Akkor nem értem Arda szerződtetését, aki a franciához hasonlóan a pálya közepén kapna helyet (legalábbis remélem, a szélen eltűnne), hiába a más szerepkör. A megfelelő létszám már így is megvan, remélem nem szeretnék még ennél is jobban telíteni a középpályát. Sok lenne az elégedetlen sztár, nem kéne ilyennel rombolni a csapatmorált (vannak még egyéb tényezők is, ITT megtalálod őket).
A következő nyári átigazolási szezonra viszont benne van, hogy a stáb elvárja a leigazolását, de az ellenkezőjében reménykedem. Az pedig vitán felül áll, hogy amennyiben a stáb igényt tart rá le kell igazolni. Bár Raiola nyilatkozata kizárólag Laportára utal, és nem hinném, hogy LE csak neki mondta el az igényeit és csak ő igazolná le számára. Így számomra ez reklámnak tűnik.
Strange
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.09. 21:03:03

2015.07.16. 21:21:22

Raiola (agent Pogba): "If Laporta wins the presidential elections, there's a big chance that Pogba will end up at Barcelona." [efe]
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.15. 15:41:23

danianevem írta:Majd lesz egy vezetőség, amelyik fellebbez, utána meg majd játszhatnak Turanék is barátságos meccseken. Ha valahogy megoldható volt a leigazolásuk, akkor nem hinném, hogy pont majd a "sörmeccseken" való játszatásuk ne lehetne az.

Más, hogy ne csak off legyen:
Az olasz Gazetta szerint a Roma bejelentkezett Mascheranoért. Jó vicc.
Lehet, de ez mire lecseng, már csak a Gamper marad kb..:D Luisito is csak akkor játszhatott tavaly - Lucho meg mekkora troll volt istenem, hogy nem Messiékkel játszatta együtt.. :lol:

Ezt meg szerintem a Roma se hiszi el, hogy összejöhet..:D Adrianora van esély, annak még örülnék is, meglennénk nélküle is, ő meg bombázhatná kezdőként az olasz kapukat.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.07.15. 15:23:28

Majd lesz egy vezetőség, amelyik fellebbez, utána meg majd játszhatnak Turanék is barátságos meccseken. Ha valahogy megoldható volt a leigazolásuk, akkor nem hinném, hogy pont majd a "sörmeccseken" való játszatásuk ne lehetne az.

Más, hogy ne csak off legyen:
Az olasz Gazetta szerint a Roma bejelentkezett Mascheranoért. Jó vicc.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.15. 15:09:56

Én pont ezért nem értem, mert Suárez mint játékos volt eltiltva az egész focitól, így logikus, hogy nem játszhatott barátságos meccseken sem. Viszont Ardáéknál nincs ilyen, és egy ilyen haknimeccsre nem kell regisztrált játékosnak lenni ahhoz, hogy játszathassuk nem? Ennyi erővel edzéseken se vehetnének részt.. Vagy valamit nagyon nem értek? :-k :D
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.15. 14:24:00

Suarez a harapasa miatt volt eltiltva, Vidal es Arda meg a transferban miatt nem jatszhat, nem ugyanaz a ketto.
Suarez a cas enyhitese miatt jatszhatott, eredetileg stadion kozelebe sem mehetett volna
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.15. 14:18:46

Suárez is játszhatott tavaly, pedig ő is el volt tiltva a játéktól, szóval nem értem.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.15. 10:53:39

Kissé nehezen hiszem el h nem játszhatnak barátságos meccsen. Ott az játszik aki akar. Szerintem kezdenek a Gamperen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.15. 00:35:48

Erxy írta:hopp, akkor van egy kis kavarodas.
Ney uzlet kapcsan letettunk 10 milla koruli osszeget 3 santosos fiatalert.

Gersonert meg tenyleg letettunk mar 3 millat, ezen felul lesz meg 15 milla korul.
Az én hibám, mert rosszul fogalmaztam. Belekevertem Neymart, de az arra akart utalni, hogy elképzelhető, hogy még mindig tejelünk ilyen-olyan csatornákon keresztül, s lehet Gerson is ilyen, illetve a másik két játékos. Az hogy Neymar üzletnél is volt opciónk másokra egy másik történet.

Kiderül mi lesz ebből a Gerson dologból, én a videót direkt nem néztem meg, ilyenekből semmit nem lehet leszűrni, élőben kéne látni. Ha valóban 15 körül kell megvegyük, akkor azért el kéne gondolkozni, hogy valóban megéri-e.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.14. 22:55:28

Kovbal88 írta:Nagyon örülnék még egy tapasztalt, magas, erős csatár érkezésének!
Ibrahimovic hozhato, ugy olvastam!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.07.14. 22:43:36

Nagyon örülnék még egy tapasztalt, magas, erős csatár érkezésének!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.14. 20:07:11

hopp, akkor van egy kis kavarodas.
Ney uzlet kapcsan letettunk 10 milla koruli osszeget 3 santosos fiatalert.

Gersonert meg tenyleg letettunk mar 3 millat, ezen felul lesz meg 15 milla korul.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.14. 20:00:35

És is azt olvastam, amit veb a Nemzeti Sporton és ott Gerson, Kennedy meg egy hátvéd volt, hogy értük van 3 millió körüli foglaló. Hát ha végül 20 lesz, akkor az erősen elgondolkodtató, de egyelőre csak a fater azt mondta, hogy mi állunk a fiához a legközelebb.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.14. 19:42:33

Bob_Marley írta:15-20 között jönne az tényleg sok, de egyelőre én csak a foglalóról tudok, ami viszont kis kockázatú befektetés.
az a foglalo 3 Santos ifirol szolt, nem Gersonrol.
Kép
Válasz küldése