Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 15:19:17

Nero. írta:És ezért lehet várni a Vermaelen-Douglas-Tello-Munir-Mathieu-Arda-Rafinha pakktól nyugodtan egy 60at legalább.
0-0-kölcsön-kölcsön-0-20(de marad)-10

és akkor még jó hangulatban számoltam
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.14. 15:18:30

Sztem Gomes csak Busi helyén használható és használni is kéne, mert emberünk pl tavaly tavaszra teljesen kifingott.
Szerintem meg el kéne adni, Busit meg lehetne helyettesíteni SR-rel vagy Samperrel. :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.14. 15:15:19

recrea írta: Azért lettek ilyen drágák a játékosok, mert nagyon leszűkült a kínálat sajnos.
Véletlenül sem. Sok nagyon jó játékos van, de megjelentek az olajpénzes csapatok. Olyan szinten tudnak licitálni egy játékosra és olyan szintű árakat fizetéseket ki tudnak mondani, hogy a régi nagy klubbok jó részének esélye sincs. Nézzétek meg a Milánt, meg az Intert vagy a portugál csapatokat, de mondhatjuk itt a Valenciát is vagy mondjuk a Lyont, Liverpoolt, vagy az Ajaxot. Mind eltüntek a sülyesztőben, pedig az előző 15 évben mindegyiknek voltak meghatározó pillanatai és nagy eredményei. Csak a hatalmas sponzori pénzeket mozgató csapatok maradtak fent, mindenki más lettünt. Egy Gomes azért került ennyi pénzbe az olajcsapatok és a sponzorok által favorizált csapatok. nem csak a top játékosok de az ilyen közepesek árát is felnyomják, mivel a nagy fizetésekkel bárkit elhoznak egyértelmű, hogy a sallangon kell megosztozni ami így még drágább. Pogba 100? Iguhain 80? Jó játékosok ők de nem ennyire. Klasszist ma már 80 millió alatt nagyon kis esélyed van szerezni.

A másik ami miatt ilyen drága nem mindegy kitől veszed. A PSG-nek nincs szüksége pénzre, nem mindegy hogy egy rászoruló csapattól akinek élet halál kérdés egy játékos eladása veszel valakit vagy a PSG-től esetleg a City-től ahol annyi pénz van hogy sose fogy el.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.14. 15:08:47

Chino, a lőtéri kutyát sem érdekli, h milyen volt a múltban, ha idén/nálunk értékelhetetlen. Paleszt meg csak húztam, pluszban leírtam, h a múltja miatt én csalódott vagyok vele kapcsolatban. Na, az még szép lenne, ha 10-et fizetni kell érte. Most megnézem a róla készült videót :D

Sztem Gomes csak Busi helyén használható és használni is kéne, mert emberünk pl tavaly tavaszra teljesen kifingott.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.14. 15:05:34

Nézd meg Busquets statisztikáit kulcspassz-gólpassz -kapura lövés ,a csapat leglassabb játékosa cselezni nem tud 1/1-ben senkit sem tud megverni ..De a kérdést viszont jól tetted fel mert nagyon örült ötlet :-)Sőt már maga a gondolat is érthetetlen már bocs ,,Busqutsnek a leláton a helye
Ezek közül melyik a feladata? Nézd meg ezeket a statokat Piquénél meg Umtitinél is, tegyük ki őket a kezdőből, mert nem lőnek kapura. :(

Az meg amúgy elég nagy ferdítés, hogy nem tud cselezni, és nem ver meg senki 1v1-ben, csak szólok. Plusz kulcspasszai is bőven akadnak.

Azzal viszont egyetértek, hogy nem kell előrébb tenni a középpályán, pont azok a tulajdonságai tűnnének el, amik miatt kulcsjátékos nálunk.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.06.14. 15:04:45

zeli39 írta:
kapitány írta:Az nagyon őrült ötlet lenne hogy Busit fentebb tolni kicsit a középpályán és Ő irányítson?

Nézd meg Busquets statisztikáit kulcspassz-gólpassz -kapura lövés ,a csapat leglassabb játékosa cselezni nem tud 1/1-ben senkit sem tud megverni ..De a kérdést viszont jól tetted fel mert nagyon örült ötlet :-)Sőt már maga a gondolat is érthetetlen már bocs ,,Busqutsnek a leláton a helye
Minek nézzek ilyen statot? Ha eddig nem ez volt a feladata nyilván nem jó ebben a statja... Szerintem a kulcspassz-gólpassz statja nem lenne rossz. A cselezés és az 1-1 elleni játék nem tudom hogy jön ide. Xavi sem volt ezekben nagy király. Arra ott van Neymar és Messi. Abban meg hála az Égnek nem te döntesz hogy Busquetsnek hol a helye.. :D Szerintem Valverde nem a lelátón fogja látni a helyét :)
Na mindegy, csak egy érthetetlen gondolat volt, de gondoltam, hogy lesznek ilyen nagyon nagy megmondó szakemberek akik tudják a tutit =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.14. 15:02:39

barca0417 írta:Remélem ez a Mina gyerek jön majd. akár januárban is. Szerintem ő is lehet gy Umtiti féle igazolás. Nagyon jó adottságai vannak mozgékony és magas. Mascheranonak max 1-2 éve van még itt szerintem, utána a Marlon-Mina páros jó alternatíva lenne Piqué és Umtiti mellé.
Ráadásul az opciónk is csak 10-en valahány milla érte úgy tudom. olcsón lenne egy jó kh-ünk.
Én ma 9 milliót olvastam valahol. Tényleg nem nagy összeg a mai piacon, még ha be se válna se lehetne mondani, hogy Gomes féle biznisz. Robertre meg lehet sok rosszat mondani, de azt nem, hogy kh-ekhez rossz szeme lenne.. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle. Fizikum alapján - meg mivel őt már láttam is játszani - nekem Davinson Sánchez inkább kéne mondjuk, szeretem a fürge védőket, de ha ők ennyire rá vannak indulva Minára, akkor csak van valami oka.
recrea írta:...
Valahogy el kellett ütni azt a 10 percet amíg vártam egy hívást. :D

Videó meg rég van már, szégyelld magad, hogy nem láttad.. :? :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.14. 14:52:56

Sajnos annak a többszörösét megittam belőle a hétvégén Palesz :D
Képes voltál előkeresni és bemásolgatni ennyi hozzászólást, atya ég :D

Sztem pedig kb. 2 jó meccse volt a szezonban Denisnek, amikor felfelé lógott ki (ami egyébként idén nem volt nagy kunszt), a többi meccs értékelhetetlen. Nem rossz, hanem tényleg értékelhetetlen, mert semmit nem csinált. De gondolom már csináltál róla izzadva egy 10 perces videót :mrgreen:

Azért lettek ilyen drágák a játékosok, mert nagyon leszűkült a kínálat sajnos.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.14. 14:48:25

Stalkyard írta:Az azért eléggé mulatságos, hogy egy olyan piacon, ahol egy Morata 70, egy egyszezonos Bernardo Silva 40, egy Perisic 50 millió, ott Verratti nem ér meg 80-100-at. Akinek még nem esett volna le, annak jóreggelt: ennyibe kerül manapság egy világklasszis.
Ez a lényeg csak sokan levannak ragadva. Regen 10 millióért is kaptál Pesten lakást, ma már 25ért se.
Attól mert a Barca itt nem hajlandó ekkora pénzeket fizetni, a világ nem fog megállni.

És ezért lehet várni a Vermaelen-Douglas-Tello-Munir-Mathieu-Arda-Rafinha pakktól nyugodtan egy 60at legalább.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.06.14. 14:54:13-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.14. 14:44:32

recrea írta:Utólag azért könnyű okoskodni...a Munir-Paco cserét aláírom, azt senki (köztük én) sem értette, de tényleg, egy db logikus félmondat sincs rá.

Denisről ember nem gondolta volna, h az 5 méteres passzok is gondot okoznak neki, hatalmas csalódás nekem, mégha sokat nem is vártam tőle, bár Palesz tavaly már Iniesta kettőnek adta itt el, de nem haragszom, én sem értek a harangöntéshez, bár nem is beszélek róla :D

Gomes sztem használható játékos, akár kezdőként is, de úgy semmiképp sem, ha nem csapatként mozgunk a pályán, és nem ott játszanak a játékosok, ahol a legjobbjukat tudják, vagy nem olyan rendszerben.

Sztem Valverde szerepe 100x fontosabb, minthogy leigazljuk Verattit vagy sem.
Denis a Villarrealban azért igazolta, hogfy nem egy kutyaütő, a B-ben kb. a legjobbunk volt, szóval nem olyan nyeretlen kétéves, ha palesz túlzott is egy kicsit nem mondott hülyeséget. Nyilván Ini szintjét akkor sem lehetett várni tőle, de egy jó, stabil csere, aki beállva komoly pluszt tud adni benne volt.
Amúgy én emlékszem rosszul, hogy még utólag 10 millát ki kellett érte perkálni, mert megvolt a játékperce?

Gomes szerintem kezdőként abszolút nem használható. Legalábbis 4-3-3-ban biztosan nem. Nem csak fejben lassú, de fizikálisan is, ami Busival kombinálva nagyon gyenge kp-t eredményez, ráadásul Rakitic se egy villámléptű játékos.
Forca Barca!!!!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.06.14. 14:35:40

Az azért eléggé mulatságos, hogy egy olyan piacon, ahol egy Morata 70, egy egyszezonos Bernardo Silva 40, egy Perisic 50 millió, ott Verratti nem ér meg 80-100-at. Akinek még nem esett volna le, annak jóreggelt: ennyibe kerül manapság egy világklasszis.

És az igaz, hogy megfelelő rendszer nélkül tökmindegy, ki játszik itt. De megfelelő játékosok nélkül sincs jó rendszer. A mostani kp-s anyag meg nem elég, szerintem ez nyilvánvaló.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.06.14. 14:27:41

Remélem ez a Mina gyerek jön majd. akár januárban is. Szerintem ő is lehet gy Umtiti féle igazolás. Nagyon jó adottságai vannak mozgékony és magas. Mascheranonak max 1-2 éve van még itt szerintem, utána a Marlon-Mina páros jó alternatíva lenne Piqué és Umtiti mellé.
Ráadásul az opciónk is csak 10-en valahány milla érte úgy tudom. olcsón lenne egy jó kh-ünk.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.14. 14:16:44

recrea írta: bár Palesz tavaly már Iniesta kettőnek adta itt el,
Hát ez meg, előre megittad a neked szánt Hoegaardent? :mrgreen:
palesz77 2016.12.07.-én írta:Azert nem latom benne azt a szintet, mert nem olyan labdabiztos mint az altalad emlitettek. Emlekszem meg Thiago hogy jatszott az elso kupameccsen a Sevilla ellen amikor kezdo volt, az allam leesett, annyira labdabiztos volt, nem lehetett tole szabalyosan elvenni a bogyot. Denisben ez nincs meg erzesem szerint, jo cselei vannak sokszor, de majdnem annyi rossz is melle, hozza csak emberi mertekben tapad a labda.. :D Ugyhogy az en olvasatomban akkor lesz csak kezdo, ha mellette lesz egy Xavi kaliberu jatekos, aki meghozza a nyugalmat es a labdabizzossagot a kozeppalyara - meg nem mondtam le arrol, hogy ez a valaki Samper legyen - , es neki a "masodhegedus tarsa" lesz Denis. Mas esetben szerintem vele nem tudnank uralni a kozeppalyat ugy ahogy kene, de meg az altalam leirt felallashoz is sokat kene fejlodnie.
palesz77 2016.11.01.-én írta:Denisről meg. Szerintem egy nagyon jó alappal rendelkezik a gyerek, a pályán jobban lát majdnem az összes középpályásunknál, cselezni is egész jól tud - ezt nálunk még nem nagyon mutatta meg mondjuk -, a focinkat nagyon érti, nagyon jól tud helyezkedni, védekezésben nem a legjobb, de odateszi magát, nem Halilovic féle sétálgatást produkál csak. Ami vele a gond - ami miatt VEB se szereti :mrgreen: - az az szerintem, hogy nagyon hullámzó. Sokszor meccsen belül is. Ez lehet olyan probléma, amit a jövőben le tud majd gyűrni, és csak játszatni kell beugrósként 1-2 szezont - ne feledjük, a 2 éves elsőosztályú múltja ellenére még mindig 22 éves csak -, de lehet, hogy ez állandó gondja lesz, akkor meg cserénél nem lesz több soha. Viszont sokakkal ellentétben szerintem a képességeivel nincs komolyabb gond, csak mondom, Coutinho kórban szenved, és ez kiveri a biztosítékot a többségnél ahogy látom. Ini szint sose lesz, de azt nem is várhatjuk el sajna senkitől szerintem, viszont a mostani tudásával is tud támogatást adni a támadósorunknak, én látok benne fantáziát - SR óta nincs lehetetlen. :D
palesz77 2016.09.26.-én az Ini utód témában írta:Jelenlegi játékuk alapján amúgy Denist látom ehhez a legközelebb, de ő is fényévekre van, főleg a kiegyensúlyozottság hiánya miatt - ebben kb a legrosszabb a jelöltek közül -, és az 1v1-es bátortalansága miatt is.
palesz77 2016.07.02.-én írta:Én bízom benne, egy jó csereember szerintem lehet belőle hosszabb távra is akár, aztán ki tudja mennyit fejlődik - bár szerintem kezdő sose lesz. Jövőre ha Init sikerül 70%-osan pótolnia a kisebb meccsekre, már jól jártunk vele.
palesz77 2016.06.21.-én írta:Denis is azert jatszik ott, mert mas felallasban toljak. A kepessegei adottak a kk poszthoz, egyedul fejben kerdeses, hogy mennyire tud azonosulni az ezzel jaro biztosabb, letisztultabb jatekkal. ... sokat hibazik a Valenciaban, ugyanugy, mint Denis.
palesz77 2016.05.12.-én írta:Denis ... Csak eszméletlen sokat kéne tisztulnia a játékának, voltak idén olyan meccsei, ahol 9-ből 9 csele rossz volt például, meg elég sok lasztit elszór. A Villarrealban ez belefért, nálunk nem fog. De én azért bízok benne, hogy a környezet jó hatással lesz rá,...
Ezeket tartom most is. Nála én nem azt érzem, hogy a tudása hiányzik ahhoz, hogy itt egy minimum hasznos csere szinten játsszon, hanem fejben nudli. Amikor jobb perceit éli, az összes beugrósunknál jobban játszott szerintem, csak kevés ilyen meccs volt sajnos. De a képességei alapjáraton nem rosszak, az utolsó passzokhoz nagyon jó szeme van, a helyezkedésén is látszik, hogy érti a játékunkat, csak az a fránya fej. De lényeg a lényeg, én látok még mindig benne fantáziát, viszont Ini kalibert sose láttam benne azért. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.14. 13:30:22

Utólag azért könnyű okoskodni...a Munir-Paco cserét aláírom, azt senki (köztük én) sem értette, de tényleg, egy db logikus félmondat sincs rá.

Denisről ember nem gondolta volna, h az 5 méteres passzok is gondot okoznak neki, hatalmas csalódás nekem, mégha sokat nem is vártam tőle, bár Palesz tavaly már Iniesta kettőnek adta itt el, de nem haragszom, én sem értek a harangöntéshez, bár nem is beszélek róla :D

Gomes sztem használható játékos, akár kezdőként is, de úgy semmiképp sem, ha nem csapatként mozgunk a pályán, és nem ott játszanak a játékosok, ahol a legjobbjukat tudják, vagy nem olyan rendszerben.

Sztem Valverde szerepe 100x fontosabb, minthogy leigazljuk Verattit vagy sem.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.06.14. 13:20:19

visca el barca írta:
Tobias88 írta:Kb. Paco is ezért volt felesleges. Egyértelműen a kezdőbe kell igazolni két embert, nem pedig drágán venni embert padra, azt tavaly csinálták, meg is lett az eredménye...
igen, tavaly nem kellett volna sem ő, sem AG, sem DS (tudom, ő ócsó' volt). tök feleslegesen idehoztunk 3 embert egy rakás pénzért, brutális fizetésekkel és az egyikük bénább mint a másik. de ami a legnagyobb baj, az az, hogy itt marad a nyakunkon mind3 még évekre és erőltetni fogják mindet
A tavaly elvert közel 130 millióból (amiből Umtiti ugye 25) inkább jött volna Verratti 100-ért...nem? :? +még abba belegondolni hogy Gomes többet keres nálunk mint Verratti Párizsban :mrgreen: :mrgreen:
ha valahonnan lesz pénz Dembelére Verrattira meg Bellerinre vagy akárkire aki üti a szintet és a kezdőbe jön, engem nem fog érdekelni hogy mennyiért érkezik.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 13:07:05

Tobias88 írta:Kb. Paco is ezért volt felesleges. Egyértelműen a kezdőbe kell igazolni két embert, nem pedig drágán venni embert padra, azt tavaly csinálták, meg is lett az eredménye...
igen, tavaly nem kellett volna sem ő, sem AG, sem DS (tudom, ő ócsó' volt). tök feleslegesen idehoztunk 3 embert egy rakás pénzért, brutális fizetésekkel és az egyikük bénább mint a másik. de ami a legnagyobb baj, az az, hogy itt marad a nyakunkon mind3 még évekre és erőltetni fogják mindet
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.06.14. 13:02:15

visca el barca írta:
Kovbal88 írta:Douglas Costának kimondottan örülnék.
ő is biztos kimondottan örülne, ha kiderülne, hogy 4-3-3-at játszunk és az MSN mögött kap évi 34 percet :D
Kb. Paco is ezért volt felesleges. Egyértelműen a kezdőbe kell igazolni két embert, nem pedig drágán venni embert padra, azt tavaly csinálták, meg is lett az eredménye...
94:39 6 - 1
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 12:34:37

Kovbal88 írta:Douglas Costának kimondottan örülnék.
ő is biztos kimondottan örülne, ha kiderülne, hogy 4-3-3-at játszunk és az MSN mögött kap évi 34 percet :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.14. 12:17:11

visca el barca írta:douglas costa nagyon a juvébe tart, sztem gyorsan lerendezik, úgyhogy ő sanszos h nem fog jönni. már ha valóban komoly opció volt
Hihetetlen bénán igazolunk, nem is értem miért. Adott a Barcelona a világ egyik legnagyobb legsikeresebb klubja és vannak kiadó helyek a kezdőcsapatba és nem találunk játékost.
Középpályára biztos, hogy befér valaki, jobbhátvéd posztra is simán. Középhátvéd posztra mondjuk cserének. Támadó részbe szélekre sincs igazán biztos stabil csere.

És nem találunk jó játékost. Pedig Ezeken a posztokon tudod játéklehetőséget biztosítani. A fizetés szintén csillagászati. A város nagyon szép. Rengeteg szurkolónk van. Minden adott és tessék. Douglas Costának kimondottan örülnék. Nem is értem.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.14. 12:02:03

kapitány írta: De nekem az ilyen gondolkodásmód jobban tetszik, mint hogy vegyük meg gyorsan Verattit 100 millióért és akkor minden rendben lesz.
Az a szomorú ebben, hogy pár éve még a kispadon is olyan középpályások ültek akik benne voltak a top 10-ben a posztjukon.
Verratti ára valóban vérfagyasztó, (mondjuk ha Gomes árát nézzük akkor Verratti 250 millió) de ha pl. tavaly nem verünk el egy kalap pénzt Andre Gomesre, Pacora (bár mondjuk ő a végén már hagyján) hanem egyszer normálisan zsebbe nyúlunk és azt mondjuk "nesze drága arab barátunk" itt van a kivásárlási ára és ezzel letudtuk az átigazolási szezont akkor lehet másképp fekszik a leányzó. A jobbhátvéd hiánya egy erősebb középpálya mögött lehet nem is lett volna ilyen feltűnő. De ezt már sosem fogjuk megtudni, most ott tartunk, hogy két klasszis igazolás kell a kezdőbe és ez marha nagy lóvé.

A keretben pedig perpillanat van egy Denis, egy Gomes egy Paco, egy Munir, egy Arda egy Vidal egy Tello egy Vermalen és egy Matyi, egy Douglas akik vagy nem válltak be vagy túlzás padra cserének (modjuk ez nem igazán jellemző). Marha drágán feltöltöttük a keretet olyan játékosokkal akik még a kezdő közelébe se kerülnek, mert vagy gyengék vagy sérülékenyek vagy eddig nem jöttek be az edzőnek. És ők kb. 180 millióba kerültek úgy hogy Munirt, Tellot kivesszük. Ha így nézzük inkább egy minőség mint 9 kerékkötő.

De most a középpályára ott van Arda, Iniesta, Rakitic, Denis, Gomes, Rafhina, Busquets, SR, Masch. Kettőt kényszerből nem középpályán használunk egy szélső lenne inkább nem kp de még így is 5-en 6-an vannak 3 posztra ennek ellenére középpályás kell...
Kép
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.06.14. 11:33:59

Bayern Verratti helyett Tolissot nézegeti (elméletileg már le is zsírozták, €35m+€15m), egyrészt mert az olasz túl drága lenne, másrészt mert hozzánk akar jönni.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 11:14:26

douglas costa nagyon a juvébe tart, sztem gyorsan lerendezik, úgyhogy ő sanszos h nem fog jönni. már ha valóban komoly opció volt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.06.14. 11:10:12

palesz77 írta:
kapitány írta:Az nagyon őrült ötlet lenne hogy Busit fentebb tolni kicsit a középpályán és Ő irányítson?
Szerintem az nem működne. Busi tipikus mélységi arc, a labdával nem mozog szinte semmit, csak akkor cselez, ha tisztára kell játszania magát - akkor mondjuk kegyetlen jól -, nem is túl mozgékony, előrébb azért ennél kicsit másabb típusú játékos kell szerintem. A válogatottan is a 442-ben levő posztja volt a legelső, akkor Koke mellett játszott. Tényleg ment neki, de ő Pep-hez hasonlítható szerintem leginkább ha már Barca legendákról beszélünk a közelmúltból, nem Xavihoz. Ha megnézed, szerintem nincs olyan irányító a piacon, és anno se rémlik, aki ilyen stílussal játszott volna mint Busi egy sorral előrébb. Samperben amúgy sokkal inkább benne van ez a hajlam, csak ő meg ugye még az se biztos, hogy lesz valaha kezdő szint, és ennyire tényleg nincs idő, hogy most ő megkapja a karmesteri pálcát kipróbálni, hogy mire megyünk vele.

Játékintelligenciája mondjuk egész biztos meglenne hozzá, de szerintem nagyon posztidegennek hatna egy sorral előrébb, főleg egy Gomessel a háta mögött. SR-el valami hasonló talán működne, de azt is úgy tudom elképzelni csak, hogy Busi marad a mélységi ember, csak Robi körbefutkossa, és teljes mértékben alájátszik, Busihoz igazítja a helyezkedését, mozgásait, mindent. De nem tudom ez megvalósítható lenne-e.
Lehet, hogy igazad van. Sajnos ezt sosem fogjuk megtudni valószínűleg :)
De nekem az ilyen gondolkodásmód jobban tetszik, mint hogy vegyük meg gyorsan Verattit 100 millióért és akkor minden rendben lesz.
Az a szomorú ebben, hogy pár éve még a kispadon is olyan középpályások ültek akik benne voltak a top 10-ben a posztjukon.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.14. 10:57:42

kapitány írta:Az nagyon őrült ötlet lenne hogy Busit fentebb tolni kicsit a középpályán és Ő irányítson?
Szerintem az nem működne. Busi tipikus mélységi arc, a labdával nem mozog szinte semmit, csak akkor cselez, ha tisztára kell játszania magát - akkor mondjuk kegyetlen jól -, nem is túl mozgékony, előrébb azért ennél kicsit másabb típusú játékos kell szerintem. A válogatottan is a 442-ben levő posztja volt a legelső, akkor Koke mellett játszott. Tényleg ment neki, de ő Pep-hez hasonlítható szerintem leginkább ha már Barca legendákról beszélünk a közelmúltból, nem Xavihoz. Ha megnézed, szerintem nincs olyan irányító a piacon, és anno se rémlik, aki ilyen stílussal játszott volna mint Busi egy sorral előrébb. Samperben amúgy sokkal inkább benne van ez a hajlam, csak ő meg ugye még az se biztos, hogy lesz valaha kezdő szint, és ennyire tényleg nincs idő, hogy most ő megkapja a karmesteri pálcát kipróbálni, hogy mire megyünk vele.

Játékintelligenciája mondjuk egész biztos meglenne hozzá, de szerintem nagyon posztidegennek hatna egy sorral előrébb, főleg egy Gomessel a háta mögött. SR-el valami hasonló talán működne, de azt is úgy tudom elképzelni csak, hogy Busi marad alapjáraton a mélységi ember, csak Robi körbefutkossa, és teljes mértékben alájátszik, Busihoz igazítja a helyezkedését, mozgásait, mindent. De nem tudom ez megvalósítható lenne-e.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.06.14. 10:38:15

Az nagyon őrült ötlet lenne hogy Busit fentebb tolni kicsit a középpályán és Ő irányítson? A válogatottban már játszott ilyen szerepben és nagyon jól ment neki. Akkor legalább Gomes is játszhatna a saját posztján.
Az én véleményem az hogy elsődleges dolog a jobb hátvéd poszt megoldása lenne. Akkor két legyet ütnénk egy csapásra. Megoldanánk a jobb hátvéd gondunkat és Sergi személyében lenne egy fiatal középpályásunk aki (véleményem szerint) világszínvonalon tud ott játszani.
Válasz küldése