Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2585
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.03. 13:39:55

El Sie7e írta:
2024.06.03. 13:22:46
De pont ez az. Az egész ligára ugyanaz a szabályozás vonatkozik.
Olyannyira nem, hogy a Liga még trollkodott is egyet, és a Real Madridnak még az UEFA-s 70%-nál is magasabb határt húzott meg.

Azzal teljesen egyetértek, hogy nevetségesek a kifogáskeresések. Én folyton "hadban állok" ezekkel, nagyon káros is a klub számára, ha elhiszi, hogy a Real csak azért nyer, mert mázlista. De van különbség a kifogáskeresés és a létező gondok között. Én egy szót sem szólnék, ha a Barcelona bevételeiből a Liga minden évben lefoglalna egy összeget, kötelező hiteltörlesztésre, hitelt pedig jó hosszú ideig nem vehetnénk fel. Egyszerű beszedéssel meg lehetne oldani, ahogy sok ember a közüzemi számláit is így fizeti. Így is működhetne, ha a Ligának a Barca pénzügyi stabilitása számítana. De nem ezt csinálja, hanem simán nem enged minket igazolni. Ha határt szab a költekezésnek, még azzal is egyetértek. Csak ha egy klub gyakorlatilag egyáltalán nem költekezhet, akkor egyértelműen nem ez a cél.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.06.03. 13:36:32

El Sie7e írta:
2024.06.03. 12:36:31
Remélem, hogy a vezetőségetekben is így gondolkodnak, hogy csak mázli meg bunda és véletlenül se kezdenek el megtisztulni és komoly szakmai munkát lerakni és jó sokáig puffogtatják a populista mantráikat.
Szerintem senki sem gondolja, hogy CSAK mázli és bunda lenne. Csak szerencsével és néhány játékveztői tévedéssel nem lehet 10 év alatt 6 BL-t nyerni, ez világos. Nagyon erős csapat a Real Madrid, ezt én mindig is elismertem. De szerinted csak ezen múlott? Nem volt az elmúlt 10 évben olyan párharcotok, ahol kellett az a 1-2 benézett, vagy minimum véleményes szituáció? A szerencséről most nem is beszélnék, hiszen véleményes, mi számít annak, mi nem. Pl. nézhetjük úgyis, hogy azért potyáztak elleneteket hatalmasokat az ellenfél kapusai, védői, mert annyira tele van a gatya a nagy Realtól. A támadók szintén ezért ronthatnak ziccereket. És ebben úgy gondolom, hogy tényleg van valami, mára valóban kiépült egy olyan légkör a csapatotok körül, amitől lefagy az ellenfél sorsdöntő szituációkban. De a játékvezetői tévedéseket nehezebb megmagyarázni, főleg, ha egyoldalúak. Számomra legalábbis nem reális, hogy 10 éve egyszer nem volt olyan, hogy ti csúsztatok el ilyenen, bezzeg fordítva...

A kedvencem a 18-as Bayern elleni párharc volt. Egy évvel kassai ámokfutása után teljesen egyértelmű 11-esek maradtak el. Na, arról egyszerűen nem tudom elhinni, hogy véletlen lett volna. Idén meg szintén a Bayern ellen belefúj egy újabb barom az akcióba szabadszemmel megítélhetetlen szituációban. Ez megint olyan dolog, hogy nehéz nem szándékosságot feltételezni a háttérben.

Röhöghettek ezeken, bár szerintem nem vicces. Én örültem, amikor 2009-ben továbbmentünk a Chelsea ellen, de büszke nem volt arra, ahogy történt, főleg nem találtam viccesnek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7635
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.03. 13:27:17

gránit írta:
2024.06.03. 13:22:14
bence0330 írta:
2024.06.03. 13:17:24
De attól még de, ha kifejezetten sok 99. perces góljuk van évekig (és azért a fontosabb meccsen a bírói tévedésekből is ők jöttek ki szerencsésebben a BL-t nézve, ez szerintem nem kérdés), az mázli.
Nem, nem mázli. A sokadik alkalom után már fel kellene hogy tűnjön. Kiválóan hajráznak. Valentino Rossi volt ilyen, és az sem volt véletlen. Senki más nem tudott kopott gumikkal úgy menni, mint ő. Hatalmasakat hajrázott, és sosem mázi volt, hanem volt ennek egy oka.
Persze, hogy van oka, ez nem is a vita tárgya. Senki, én sem azt mondom, hogy úgy a semmiből végigmakkolják az évtizedet. Azt mondom, hogy főleg a bírói döntésekkel van pokoli mázlijuk (én nem hiszek a csalásban, szerintem full mák akkor is, amikor 4-5 meccset eldöntő tévedés van a részükre), és az, ha folyamatosan pár évig a 99. percben mindig bevágják, az mázli. A tudás része ennek a hasamra ütök, 60-40, 70-30 szerű arány lenne, amikor mindent megtettek, hogy begyötörjenek egy gólt, de az, hogy attól még pont potyázik egyet az ellen kapusa, az nem az ő kezükben van, hogy 2-szer megpattanó labda pont beesik, nem az ő kezükben van. Ez mázli. Amiért tettek, de mint bármi más ehhez hasonló szélsőséges anomáliában, amibe ők vannak 16 óta, csak mázlival lehet benne lenni, máshogy nem. A tiziket sem lehet 100% tudással behúzni, kell hozzá mázli, hogy többet végignyerj, akkor is, ha mentálisan jobb vagy, mint az ellen, mert akkor sem lehet megint hasamra ütök, 60-40%-nál nagyobb az esélyes.
Ez a BL jellegzetessége is. Kevés meccs, egyenes kiesés, nem kell rengeteg mázlis eset, hogy nyerj egy BL-t (nyilván ha amúgy jó csapat vagy, mert ez náluk evidens). Így jöhet össze ez a szürreális anomália. Ha 40 meccset kéne játszani, nem dominálnák, a bajnokságot sem tudják úgy, mint a BL-t. Nem ők a legjobb csapat a világon a legtöbb évben, mikor megnyerik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.06.03. 13:22:46

gránit írta:
2024.06.03. 13:10:51

Nem. Nincs semmiféle egységes szabályozás, ez a gond. Az UEFA számai csak irányelvek, minden szövetség úgy alkalmazza, ahogy akarja. Teljesen más a szabályozás Spanyolországban és azon kívül. Spanyolországon belül sincs egységes szabályozás. Van csapat (öhm öhm öhm öhm), ami gyakorlatilag korlátlanul igazolhat, és van olyan is, amelyik kb ugyanakkora bevételek mellett több mint háromszor kisebb bérkeretet tarthat csak fenn. Semmiféle egységes szabályozás nincs.

El kell különíteni a nevetséges kifogáskeresést és a valós okokat.
De pont ez az. Az egész ligára ugyanaz a szabályozás vonatkozik. Mi a valószínűbb, a szabályokat megkerülve a Real azt csinál amit akar és a többi csapat ezt csendben nézi, vagy, a Barca majdnem csődbe ment, a jó ég tudja kinek mennyivel tartozik és emiatt rájuk szigorúbb a szabályozás mert akármennyire veri a mellét Laporta olyan hátsó kiadásaik vannak amiket a liga nem tereget ki de látják mennyi a kiadás és hiába annyi a bevétel amennyi bejön a szabályozásnak az a pontja, hogy álljon meg a menet mert bedől az egész. Nem véletlenül van ez a szabályozás mert egy jó 10-15 nagyon komoly gondok voltak spanyolországban és sorra mentek csődbe a klubok mert hitelekből éltek.

Értem én, hogy jó mutogatni, hogy de bezzeg a Real mennyit költ de ott megvan a rendes költségvetés és biztos lábakon áll a klub még a covid alatt is profitot generáltunk, persze csak vmi 23M körül de mindenki más 100 milliós veszteségeket könyvelt el. Kb ha kimennek a Rossel-Bartomeu kor szerződései megoldódik ez is. De tudja valaki, hogy kinek mennyit fizettek még így évek után is? Hatalmas katyvasz az egész.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2585
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.03. 13:22:14

bence0330 írta:
2024.06.03. 13:17:24
De attól még de, ha kifejezetten sok 99. perces góljuk van évekig (és azért a fontosabb meccsen a bírói tévedésekből is ők jöttek ki szerencsésebben a BL-t nézve, ez szerintem nem kérdés), az mázli.
Nem, nem mázli. A sokadik alkalom után már fel kellene hogy tűnjön. Kiválóan hajráznak. Valentino Rossi volt ilyen, és az sem volt véletlen. Senki más nem tudott kopott gumikkal úgy menni, mint ő. Hatalmasakat hajrázott, és sosem mázi volt, hanem volt ennek egy oka.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7635
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.03. 13:17:24

gránit írta:
2024.06.03. 13:10:51
bence0330 írta:
2024.06.03. 11:59:56
ha csak 1-2-szer nem jön össze a 99. percben a gól (ami azért akármilyen erősek, kell hozzá szerencse is), már pár BL-el kevesebb lenne, ami már közelítene a reálishoz.
Egyetlen 99. percben szerzett góljuk sem a véletlen műve. Tűpontos játékosválogatás és tökéletes felkészítés eredménye.
Ezért írtam azt, hogy az ő részüket hozzátették. De attól még de, ha kifejezetten sok 99. perces góljuk van évekig (és azért a fontosabb meccsen a bírói tévedésekből is ők jöttek ki szerencsésebben a BL-t nézve, ez szerintem nem kérdés), az mázli. Amikor 1-2 percen múlik egy 100 perces meccs, az mázli is. Az egy hajszálon múlik, ahol egy odds mondjuk azon a ponton lenne 60-40% nekik, amibe már bele van kalkulálva az erős mentalitásuk is, annál akkor sem lesz nagyobb. Aztán ha ebből lesz egy 90-10% pár évig, az mázli, és egy szimpla anomália. Persze egy sok évtizedig játszott játékban egyszer egy ilyen anomália benne van. Ha mindig mindenki kihagy ellenük mindent, az mázli is, nincs az ő kezükben, a bírói tévedések sincsenek. Ők ezért annyit tesznek, hogy maximalizálják azt, hogy ez bekövetkezhessen, ebben rohadt jók, ezt senki nem kérdőjelezi meg. De ezt minden idők legjobb 11-e, egy Reálnál 45-ször jobb csapat sem tudná pusztán 100% tudásból lehozni, akkor sem, ha minden játékosuk repülni tudna és 300 km/h sebességgel tudnának megrúgni egy labdát, miközben 15-en vannak 10 ellen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2585
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.03. 13:10:51

bence0330 írta:
2024.06.03. 11:59:56
ha csak 1-2-szer nem jön össze a 99. percben a gól (ami azért akármilyen erősek, kell hozzá szerencse is), már pár BL-el kevesebb lenne, ami már közelítene a reálishoz.
Egyetlen 99. percben szerzett góljuk sem a véletlen műve. Tűpontos játékosválogatás és tökéletes felkészítés eredménye.
El Sie7e írta:
2024.06.03. 12:36:31
Remélem, hogy a vezetőségetekben is így gondolkodnak, hogy csak mázli meg bunda és véletlenül se kezdenek el megtisztulni és komoly szakmai munkát lerakni
Az átlagszurkolót ne keverd össze a jelenlegi klubvezetéssel. Laporta már elkezdte lerakni egy dinasztia alapjait, de egy rossz belső paragrafus miatt (egyhuzamban max két ciklust lehet betölteni) annak idején távoznia kellett, ezt követően pedig egy lassú hanyatlás vette kezdetét a Rosell-Bartomeu-korszakkal. De Laporta annak idején már egy olyan dinasztiát építgetett, aminek 2009-ben csak bottal ütöttétek a nyomát, vagy még azzal se. Hogy miket nyilatkozik, teljesen lényegtelen. Próbálja fenntartani a szurkolókban a lelkesedést, ennyi. A szponzorok előtt is próbál egy sikeres jövőképet felvázolni, és ez sikerül is neki. Amúgy ő is tudja, hogy mekkora a gond, és hogy mekkora jelenleg a különbség.
El Sie7e írta:
2024.06.03. 12:36:31
Évek óta csak azt hallom tőle, hogy mennyire diszkriminálja a liga őt.
És ez igaz is. Ne keverjük össze a szurkolók üres kifogáskeresését ("csak mázlival nyert a Real, az ellenfélnek mindig peche van") a valós okoktól.
El Sie7e írta:
2024.06.03. 12:36:31
Könyörgöm egy egységes szabályozásról van szó ami mindekire ugyanúgy vonatkozik.
Nem. Nincs semmiféle egységes szabályozás, ez a gond. Az UEFA számai csak irányelvek, minden szövetség úgy alkalmazza, ahogy akarja. Teljesen más a szabályozás Spanyolországban és azon kívül. Spanyolországon belül sincs egységes szabályozás. Van csapat (öhm öhm öhm öhm), ami gyakorlatilag korlátlanul igazolhat, és van olyan is, amelyik kb ugyanakkora bevételek mellett több mint háromszor kisebb bérkeretet tarthat csak fenn. Semmiféle egységes szabályozás nincs.

El kell különíteni a nevetséges kifogáskeresést és a valós okokat.
El Sie7e írta:
2024.06.03. 12:36:31
a nagy Barca dns kor előtti Barca Barcásabb volt mint a mostani lásd Rijkaard csapat ahova nem kellett beerőszakolni bárkit csak mert dns hanem valódi sztárok voltak ott
A mostani játékunknak valóban semmi köze a Barca-DNS-hez, a Rijkaard-féle csapat viszont maga volt a Barca-DNS. Fogom is a fejem, amikor a szurkolók lesajnálják azt a csapatot, pedig az volt egy potenciális dinasztia kezdete. Érthetetlen is számomra, amikor lesajnálják ezt a korszakot. A középpályás védekezésünk például pazar volt akkoriban, 2005-2006-ban úgy nyertük meg a BL-t, hogy gólt alig kaptunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3383
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.03. 13:06:37

FcBarcelona1 írta:
2024.06.03. 09:30:17
Vicc az egész
Vicc az, hogy az FC Barcelona klubnál egy ilyen szerződés egyáltalán felmerült.....a következő vicc az, hogy a mind a klubnál, mind Negreira cégénél ehhez asszisztáltak....senki nem szólt, avagy nem hallgattak arra, aki szólt, hogy "srácok, büdös lehet ez egyszer, miért kell ez nekünk?".....jóváhagyták, kifizették....igazi vicc dominó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.06.03. 13:12:28-kor.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.06.03. 12:36:31

Remélem, hogy a vezetőségetekben is így gondolkodnak, hogy csak mázli meg bunda és véletlenül se kezdenek el megtisztulni és komoly szakmai munkát lerakni és jó sokáig puffogtatják a populista mantráikat. Olyan erőforrásai vannak a Barcának is amivel szégyen, hogy ilyen helyzetben van a klub. Az elnökök sorban sumákolnak és hazudoznak, jobban utáják a Realt mint győzni akarnának a saját csapatukkal. Ez pedig tökéletes minden ellenfélnek mert kell a francnak a stressz, hogy valaki értelmes ember rendbetegye a Barcát.

Nálunk hatalmas katyvasz volt a Galacticok után, néha leesett egy bajnokság vagy kupa, de 2009-ben visszajött Perez és rendet vágott a bohóc Calderon után. Elkezdődött a selejt kirakása és jöttek az alapkövek és Mourinho olyan alapokat pakolt le amire az egész mostani dinasztia épült. Az ilyen munkának a szikráját se látom a Barcánál mert Laporta egy populista habzó szájú politikus akinek fontosabb az, hogy jól odamondjon a Realnak minthogy rendben legyen a saját klubja. Amíg ilyen elnök van ott én nem számolok nagy megújulásra. Dobálja a propagandáját, akinek ez kell benyalja csont nélkül közben mindenki hülye, mindenki ellene van, mindenki helikopter de ő igazi szabadságharcos.(nem is tudom honnan ismerős az ilyen ember) Évek óta csak azt hallom tőle, hogy mennyire diszkriminálja a liga őt. Könyörgöm egy egységes szabályozásról van szó ami mindekire ugyanúgy vonatkozik. Lehet nem sumák üzleteket kéne csinálni meg hazudozni a költségvetésről hanem törvényesen kihasználni a mérhetetlen lehetőséget ami a klubban rejlik. A mai napig nem lehet tudni kinek mit fizetgetnek eltolt meg elmaradt pénzeket és valószínű emiatt nem igazolhatnak csak ezt meg nem vallják be hanem megy a mártír szerep.

Én kívülről meg csak nézek, törölgetem az örömkönnyeket az összecsalt bemakkolt kupák miatt és hálát adok, hogy olyan a klubom vezetése amilyen és nem Calderon,Laporta,Rossel,Bartomeu féle bohócok vannak.
Mihamarabb lenne nálatok is megújulás annál hamarabb jöhetnétek ki a gödörből de amíg a socioknak és a szurkolóknak elég annyi, hogy a Real csal, a liga direkt szivat mert katalónia (bár más régiót és katalán csapatot nem szivat), Barca dns orrvérzésig bármit is jelentsen ez ma mert a nagy Barca dns kor előtti Barca Barcásabb volt mint a mostani lásd Rijkaard csapat ahova nem kellett beerőszakolni bárkit csak mert dns hanem valódi sztárok voltak ott. Amíg homokba dugják a fejüket és ezt engedik nekik addig mi köszönjük szépen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7635
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.03. 11:59:56

Az szerintem egyértelmű, hogy kellett óriási mázli/és vagy segítség ennyi BL-hez ennyi időn belül. Ha összeállítanád minden idők legjobb 11-ét, minden idők legjobb edzőjével, és összehoznád minden idők legerősebb csapatát is velük, akkor sem szabadna ennyit nyerni. Ez minden szinten egy anomália, amit művelnek. Ettől még pokoli erősek fejben, de ha csak 1-2-szer nem jön össze a 99. percben a gól (ami azért akármilyen erősek, kell hozzá szerencse is), már pár BL-el kevesebb lenne, ami már közelítene a reálishoz.

16 óta még csak nem is a legerősebb csapat alighanem, mindig volt náluk 1-2 jobb Európában. Óriási dolog, amit véghez vittek, és ők 100%-ban hozzátették a saját részüket, de azért ennyi BL-hez kellett pokoli mázli is, legyen az a millió bírói tévedés egy BM ellen (már nem tudom, melyik év volt az), 99. perces gól, büntetők, stb, utóbbi is teljesen lutri, még akkor is, ha nagyon erős vagy fejben, és a %-ok emiatt kicsit feléd billennek.

Plusz most már nem is annyira ez van, hanem egy önmaga által generált dolog. Ha nem nyertek volna tudomisénhányat az elmúlt években, lehet megveri őket már a Lipcse vagy a Dortmund, akárki. De így már tényleg nem hiszik el a csapatok, hogy meg lehet verni őket, és mindent kihagynak, ami létezik. Más sportokban is jól észrevehető jelenség. Szerintem ez a dolog most már annyira erős, hogy kicsit Carlo érdemeiből is levon, akármekkora edző is. Ha a zöldfülű triplázni tudott, kialakítva ezt a légkört... Persze ettől még Carlo remekül forgatja a lapjait, de most nekem olyan érzésem van, mintha csak elrontani lehetne ezt a csapatot, és egy erős közepes edzővel is behúznák a BL-eket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.06.03. 11:49:52

FcBarcelona1 írta:
2024.06.03. 09:30:17
superman írta:
2024.06.03. 08:46:44
Ebben a cikkben tárgyi tévedések vannak, amit jeleztem is a szerkesztők felé, de ők válaszra sem méltattak. A pénzmosás vádja az, amit ejtettek a Negreira-ügy kapcsán, a vesztegetés, befolyásolás vádjában továbbra is folyik a nyomozás. Abban még nem született ítélet, tehát egyelőre nem sok okunk van fellélegezni.

Nem volt gyanús, hogy az eurobarcán kívül sehol máshol nem olvastál erről?
Nincsenek tévedések a cikkben. A korrupció, vesztegetés alól van felmentve a klub. Tovább folyik az eljárás befolyásolás miatt, ezért tényleg nem lehet fellélegezni, igaz Laporta ellen lezárták, mert elévült.
Eleve tudva levő volt, hogy nem lehetett közhivatalnok, amiért a bíró elindította az eljárást. Ha úgy ítélték volna meg, azzal elismerik, hogy az állam beleszólt a sportügyekbe, (ki hitte volna Spanyolországban? :) )ami az összes spanyol csapat és válogatott FIFA/UEFA rendezvény alóli kitiltást vonhatott volna maga után a szabályok szerint. Vicc az egész ami Spanyolországban zajlik RFEF vezetőit elleni eljárások, Tebas, Mbappe törvény stb.
Tehát vesztegetés alól fel vagyunk mentve, de befolyásolás miatt még nyomozás folyik? Oké. :D

Nem csoda, hogy a barca-kötődésű lapokon kívül senki nem hozta le.

Brazilfan, srácok, én ehhez érdemben már nem kívánok hozzászólni, mert láthatóan bem fogjuk meggyőzni egymást. Én a végére már csak annyit hagynék itt, hogy kárvalott/vesztés szurkoló volt már elégedett a bíróval? Volt olyan, hogy nem kívánta a *****-ba? Akkor nincs több kérdésem.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1180
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.06.03. 11:28:57

A bírói tévedés keveseket érdekel, amikor a Real már sok góllal vezet, és az ítélet nem befolyásolja a győzelmüket.
De egy kiegyenlített meccsen, vagy amikor döcög a játékuk, és egy lefújt támadáson vagy egyetlen sárga lapon is sok múlhat, nagyon szembetűnő tud lenni. Ilyen volt például a januári Almeria-meccsük a VAR-szobából való üzengetésekkel, vagy ilyen volt az a Girona–Sociedad találkozó, amelyiken Michel piros lapot kapott, épp a Real elleni, sorsdöntő meccsük előtt, emellett két játékosnak is összegyűlt a sárgája, ők sem tudtak ott lenni a Real ellen. Lehetséges, hogy a Real enélkül is megverte volna a Gironát, de lehet, hogy nem.

Az eléggé kiegyenlített Real–Bayern párharcot egyetlen gól is döntően befolyásolta volna, ezért a Tuchel által reklamált eseten nagyon sok minden múlt, valószínűleg a továbbjutás is. Amikor Ancelottit megkérdezték az ítéletről, ezt mondta: „Nagyszerű játékvezetőről van szó. De nemcsak az ellenfél panaszkodhat, mi is megtehetnénk Nacho gólja miatt. Kimmich feldobta magát”.
De hogyan lehetett nagyszerű a játékvezető, ha nem adta meg Nacho „szabályos” gólját? És egy bírói hibát nem lehet egy másik hibájára hivatkozva felmenteni. Ráadásul, amíg a Bayern-akció lefújásának jogossága minimum megkérdőjelezhető volt (úgy emlékszem, utána a lengyel bíró elnézést is kért), addig Nacho gólját csak Ancelotti látta szabályosnak, esetleg még Nacho.

Arra, hogy a Realt ki szokták segíteni a bírók és a VAR, nem lehet ellenérv az, hogy a Barcelonát is segítették már ki. Az én tapasztalataim szerint, majdnem mindig a kiscsapatok a szenvedő fél. Ritka, amikor a jóval szerényebb hátterű és gyengébb játékerejű csapat bírói segítséggel veri meg a sokkal erősebb ellenfelét. A Real esetében nem is rémlik ilyen ebből a szezonból.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.06.03. 09:30:17

superman írta:
2024.06.03. 08:46:44
Ebben a cikkben tárgyi tévedések vannak, amit jeleztem is a szerkesztők felé, de ők válaszra sem méltattak. A pénzmosás vádja az, amit ejtettek a Negreira-ügy kapcsán, a vesztegetés, befolyásolás vádjában továbbra is folyik a nyomozás. Abban még nem született ítélet, tehát egyelőre nem sok okunk van fellélegezni.

Nem volt gyanús, hogy az eurobarcán kívül sehol máshol nem olvastál erről?
Nincsenek tévedések a cikkben. A korrupció, vesztegetés alól van felmentve a klub. Tovább folyik az eljárás befolyásolás miatt, ezért tényleg nem lehet fellélegezni, igaz Laporta ellen lezárták, mert elévült.
Eleve tudva levő volt, hogy nem lehetett közhivatalnok, amiért a bíró elindította az eljárást. Ha úgy ítélték volna meg, azzal elismerik, hogy az állam beleszólt a sportügyekbe, (ki hitte volna Spanyolországban? :) )ami az összes spanyol csapat és válogatott FIFA/UEFA rendezvény alóli kitiltást vonhatott volna maga után a szabályok szerint. Vicc az egész ami Spanyolországban zajlik RFEF vezetőit elleni eljárások, Tebas, Mbappe törvény stb.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.06.03. 08:46:44

Deluigi írta:
2024.06.03. 07:19:40
superman írta:
2024.06.02. 22:54:26
De akkor először a saját házunk előtt kéne sepregetni, nem? Főleg, hogy ellenünk folyik eljárás. Nem túl elegáns így mást kérdőre vonni.
Már többedszer írod, hogy eljárás folyik ellenünk, ami nem igaz, mert pozitívan zárult részünkre.

https://www.eurobarca.hu/hirek/hatter/2 ... es-vadjat/

A Barcelona üdvözli a határozatot

A katalán óriásnál elégedetten fogadták a barcelonai legfelsőbb bíróság döntését, amely elutasította a „Negreira-ügyben” a klubot érintő esetleges vesztegetés bűncselekményének vádját: „Az FC Barcelona elégedett a barcelonai legfelsőbb bíróság mai döntésével, amennyiben az megerősíti a klub által védett megközelítést, és elutasítja a megvesztegetés állítólagos bűncselekményének hipotézisét” – áll a klub közleményében.

Emellett fenntartják, hogy az igazságszolgáltatás révén „végérvényesen tisztázni tudták a panasz tárgyát képező tényeket, és bizonyítták a klub abszolút ártatlanságát.”
Ebben a cikkben tárgyi tévedések vannak, amit jeleztem is a szerkesztők felé, de ők válaszra sem méltattak. A pénzmosás vádja az, amit ejtettek a Negreira-ügy kapcsán, a vesztegetés, befolyásolás vádjában továbbra is folyik a nyomozás. Abban még nem született ítélet, tehát egyelőre nem sok okunk van fellélegezni.

Nem volt gyanús, hogy az eurobarcán kívül sehol máshol nem olvastál erről?
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2585
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.03. 08:34:37

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06
Szóval a lényeg, hogy szerintem kifejezetten KELL foglalkozni a játékvezetői tévedésekkel, ha az valóban indokolt. Hátha egyszer borul a bili.
sansz írta:
2024.06.03. 00:46:28
De ha a klubok összefognának és a sok tévedés miatt változtatásokat akarnak, akkor kényetelenek lennének ezzel foglalkozni.

Szükség lenne a vitás esetekhez egy független (akár külföldi) bírói bizottságra, amely állást tudna foglalni a vitás ügyekben. És az a bíró, aki sok rossz döntést hoz, mehetne a levesbe.
Egy megoldás van. Vegyük ki a labdarúgást az UEFA/FIFA irányítása alól, és a klubok alakítsák meg a saját bajnokságaikat. Legfelsőbb szinten ez lenne a szuperliga. A csapatok irányítják, nem kell semmilyen felettük álló szervezet, a játékvezetők listáját a klubok írják össze, a rossz játékvezetők azonnal mennének a levesbe. Van, ahol ez már működik.

Az UEFA/FIFA sosem fogja borítani a bilit, mert bármi probléma van, ők mindig a szőnyeg alá fogják söpörni, és mindig a saját tévedhetetlenségüket fogják igazolni. Emellett ők nem is foglalkoznak azzal, ha egyik-másik csapat kárára tévednek. De ha a csapatoké a bajnokság, akkor a sértett csapat máris döntési pozícióban van, a többi klub meg objektíven nézve a szituációt, támogatni fogja, mert ha fordított esetben majd őket is támogatni fogják. A bíró meg repül. Van, ahol ez már működik. Ráadásul ha nincs UEFA/FIFA, ami elrakja a pénzt, a bírók is sokkal magasabb fizetésekért dolgoznának, és sokkal kevésbé lennének lefizethetők, megvesztegethetők.

Azt mondjuk, a Real Madridot tolják a bírók. Mégis a Real Madrid állt ki a szuperliga mellett. Csak nekünk és a Juventus-nak van joga panaszkodni, mert a többi csapat visszatáncolása után is, mi most is kiállunk a szuperliga mellett. A többi csapat, aminek jó így, nincs joga panaszkodni. Akkor sem, ha a bíró 20 büntetőt fúj be ellenük a Real Madridnak. Mert nekik jó így. Mert amikor lépni kellett volna, gyáván lapítottak. Akkor kellett volna ugrálni és panaszkodni. Mi viszont nagyon jól tesszük, hogy kiállunk az ügy mellett.

A Negreira-ügyben az egyik vádat ejtették. A Liga nagyon rosszul működik, de a spanyol igazságszolgáltatás szerencsére nem (ezalatt nem azt értem, hogy nem volt vaj a fülünk mögött, hanem azt, hogy ha nincs bizonyíték, nem büntetnek minket elfogultan, és működik a jogállam). Gavi regisztrálásának ügyében is nekünk adtak igazat. A Liga rosszul működik, de a spanyol bíróságoknak semmi közük hozzájuk. Ezért mondom időről időre, hogy jogilag támadni kellene a minket ért diszkriminációkat, átigazolási ügyben is, mert a spanyol igazságszolgáltatás szerencsére nem azon a szinten van, mint a Liga vezetése.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.06.03. 08:51:58-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1870
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.06.03. 07:19:40

superman írta:
2024.06.02. 22:54:26
De akkor először a saját házunk előtt kéne sepregetni, nem? Főleg, hogy ellenünk folyik eljárás. Nem túl elegáns így mást kérdőre vonni.
Már többedszer írod, hogy eljárás folyik ellenünk, ami nem igaz, mert pozitívan zárult részünkre.

https://www.eurobarca.hu/hirek/hatter/2 ... es-vadjat/

A Barcelona üdvözli a határozatot

A katalán óriásnál elégedetten fogadták a barcelonai legfelsőbb bíróság döntését, amely elutasította a „Negreira-ügyben” a klubot érintő esetleges vesztegetés bűncselekményének vádját: „Az FC Barcelona elégedett a barcelonai legfelsőbb bíróság mai döntésével, amennyiben az megerősíti a klub által védett megközelítést, és elutasítja a megvesztegetés állítólagos bűncselekményének hipotézisét” – áll a klub közleményében.

Emellett fenntartják, hogy az igazságszolgáltatás révén „végérvényesen tisztázni tudták a panasz tárgyát képező tényeket, és bizonyítták a klub abszolút ártatlanságát.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.06.03. 00:46:28

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06

Szóval a lényeg, hogy szerintem kifejezetten KELL foglalkozni a játékvezetői tévedésekkel, ha az valóban indokolt. Hátha egyszer borul a bili.

Azzal nagyon egyetértek, hogy foglalkozni kell a tévedésekkel és sok reformra is szükség lenne. Példának okáért a játékvezetőnek a VAR szobában kellene lennie, a pályán pedig a segédjeik lennének. Vagy legalábbis, aktívabb szereplőnek kellene lennie annak aki a VAR szobában ül.

Én azt nem szeretem mikor egy-egy csapat miatt bírózunk. Sőt, nagyon károsnak tartom, mert az elvakult gyűlölet miatt pont megtesszük azt a szívességet a bíróknak, hogy igazából senki se foglalkozzon velük. Mert az utálkozás, a sárdobálás elviszi a fókuszt. Ha azzal dobáljuk egymást, hogy a másiknak kedveznek a bírók, akkor ők röhögnek rajta, az a válaszuk, hogy nem.
De ha a klubok összefognának és a sok tévedés miatt változtatásokat akarnak, akkor kényetelenek lennének ezzel foglalkozni.
A La Ligában elképesztő mennyi komoly bírói tévedés volt ebben az idényben és én nem láttam következetességet, hogy a Realt segítenék..Éppenséggel a Real ellen is tévedtek sokszor.
Nem mellesleg a BL-ben a Real-City első meccsen jobb volt a Real, ráadásul az egyik angol 15 percen belül háromszor rángatta meg a realos mezét, és volt egy felrúgása is, összesen kapott egy sárgát ezért. Azért maradt meg bennem, mert pont arra gondoltam, hogy az életben egyszer játszik normálisan a Real, akkor fognak kikapni, pláne, hogy még a bíró is ellenük van.
Azt kell látni, hogy nagyon sok az ilyen ítélet, nyilván akire haragszik az ember, azt jobban megjegyzi. De rendszerszintű a probléma.

Szükség lenne a vitás esetekhez egy független (akár külföldi) bírói bizottságra, amely állást tudna foglalni a vitás ügyekben. És az a bíró, aki sok rossz döntést hoz, mehetne a levesbe.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3383
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.03. 00:43:15

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06
szurkolók ugyanígy gúnyolódtak
Nem gúnyolódtam senkin és semmin.
Egyszerűen nálam alap, hogy a pályán a bírónak mindíg igaza van és sípszótól sípszóig tart a játék.

superman írta:
2024.06.02. 22:54:26
először a saját házunk előtt kéne sepregetni
Sokminden előrébb tartana a föld nevű bolygónkon, ha ez lenne az általános szemlélet.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.06.02. 22:54:26

LG írta:
2024.06.02. 20:53:06
Hozzátenném, hogy a spanyol ligában a mi ártatlanságunkban sem vagyok biztos, úgy érzem, hogy voltak olyan időszakok, ahol segített minket a játékvezetés. Hogy ez szándékos volt-e, vagy csak véletlenük pont úgy jött ki, hogy vak spanyol bírók többnyire nekünk tévedtek, azt nem tudom.
De akkor először a saját házunk előtt kéne sepregetni, nem? Főleg, hogy ellenünk folyik eljárás. Nem túl elegáns így mást kérdőre vonni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.06.02. 20:53:06

Peter írta:
2024.06.02. 14:16:41
A labdarúgás egyik örök igazsága, hogy a bíróval és az egyéb körülményekkel csak a vesztesek foglalkoznak.
Ott volt az olasz bundabotrány. Mielőtt borult volna a bili, a Juventus szurkolók ugyanígy gúnyolódtak azokon, akik nem érteték, hogy pl. miért nem fújnak ellenük 11-est. Aztán csak kiderült, hogy mégis van kaka a palacsintában. De sokszor nem derül ki. Én úgy gondolom, hogy a mai napig is van szándékos beavatkozás még a legfelsőbb szinteken is. Nem mindig rendszerszinten egy csapat mellett/ellen, de vannak elcsalt meccsek. Gondolom néhány befolyásos embernek túl sok pénze múlik ezeken.

Szóval a lényeg, hogy szerintem kifejezetten KELL foglalkozni a játékvezetői tévedésekkel, ha az valóban indokolt. Hátha egyszer borul a bili.

Hozzátenném, hogy a spanyol ligában a mi ártatlanságunkban sem vagyok biztos, úgy érzem, hogy voltak olyan időszakok, ahol segített minket a játékvezetés. Hogy ez szándékos volt-e, vagy csak véletlenük pont úgy jött ki, hogy vak spanyol bírók többnyire nekünk tévedtek, azt nem tudom.

Fergie idején a MU-t segítették látványosab, főleg a howard webb nevezetű trágyakupac. Szerintem az legalább olyan szintű volt, mint a Juventus tolása korábban, itt mégsem borult a bili.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2585
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.02. 16:17:19

FCBsteve írta:
2024.06.02. 13:32:00
csak a Dortmund peches volt...
Nem peches volt, hanem béna. Ők elbénázták az összes helyzetüket, a Real Madrid meg nem. Ezért érdemli meg a Real Madrid a serleget, és nem a Dortmund.

Az sem pech, ha valaki a kapufára rúgja a labdát. Nem pech miatt lett kapufa, hanem azért, mert a játékos oda rúgta. Tehát nem peches, hanem rosszul célzott.
bali 15 írta:
2024.06.02. 15:05:51
az elmúlt években a Top 5 európai bajnokság közül a spanyol lett az egyik legdefenzívebb. Évek óta figyelem és az átlagos mérkőzésenkénti gólok számában és a várható gólok számában sok esetben a Serie A is a La Liga előtt volt.

A Real Madridon és a Barcelonan kívül jóformán szinte senki se akar győzni, inkább a vereséget elkerülni. Ez is egy tipikus kupasorozatban nagyon jól alkalmazható felfogás.
Pontosan, ezért a spanyolok a legeslegeredményesebbek és a legeslegerősebbek a nemzetközi sorozatokban. Nem az angolok, hanem a spanyolok. A Real Madrid pedig nagyon jól megedződött a spanyol bajnokságban, a sok szívós spanyol kiscsapat ellen. Semmi meglepetés nem éri a Real Madridot a Bajnokok Ligájában. A spanyol kiscsapatok olyan jól védekeznek, hogy nagyon gyakran csak a hajrában tudják bedarálni őket, a 80. percig nagyon sokszor még x az állás. Ehhez már hozzászokott a Real Madrid a spanyol bajnokságban, a hajrában nyerni, fordítani nekik már tényleg ujjgyakorlat.
Damask írta:
2024.06.02. 14:14:11
Milyen kár hogy a Barca hétről hétre a Luton és a Sheffield ellen játszik bajnokikat ahelyett hogy a Cadiz és Getafe meccsekkel készülne a BL-re. Várjunk csak...
Az a mi szegénységi bizonyítványunk, hogy nem találtuk az ellenszert egy olyan taktika ellen, amivel hétről hétre találkoztunk. Sokszor estünk ki legnagyobb esélyesként a BL-ből, olyan bunkerfoci által, amivel a spanyol bajnokságban hetente találkoztunk.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.06.02. 14:46:13

Lewa ugyanugy lokott el valakit itt az utolso fordulokban, mint Vinicius Orbant. Ott sem volt lap.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.06.02. 14:40:34

Mindig minden egyes csapat szurkolói a bírót (is) hibáztatják, ha van valami. És persze ennek van is táptalaja, hiszen tele van a labdarúgás érthetetlen, és téves ítéletekkel. MINDEN csapat ellen tévednek, nézd meg a youtube-on, minden nagy csapat elleni tévedésekről televan montázsvideókkal. Vagy éppen valamelyik javára. A sikeres csapatokra hatványozottan igaz ez. Emlékeztek még mit kaptunk a Pep érában? A mai napig övrebóznak...

Másrészt a Barca ellen folyik jelenleg is hivatalos eljárás a bírók befolyásolása miatt, más csapat ellen nem.

Harmadrészt, az egész uefa gyűlöli őket a szuperliga miatt, el tudjátok képzelni, hogy éveken át folyamatosan, szervezetten lefizetik a bírókat, és ez soha sehol nem bukik ki? Ceferin ugrálna örömében, ha lenne valami ilyesmi a kezében ellenük, és azonnal a legnagyobb nyilvánosság előtt szabná ki őket mindenből, amiből csak lehet.
Damask
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2024.04.18. 22:40:13

2024.06.02. 14:36:16

LG írta:
2024.06.02. 13:51:24
Tegnap pl. Viniciust akár ki is lehetett volna állítani.
A BL döntők valaha volt legnevetségesebb ítélete lett volna. Ezt mezőnyben bármelyik oldalra le sem fújják, a labdát elpasszolta, majd a lendülete miatt elesett az elé / labda útjába bevetődni próbáló játékosban, esetleg egy 16-os közeli esetnél amikor a passzt kapó megáll és jelzi hogy nem kér előnyszabályt, akkor lehet hogy lefújja a spori szabadnak 50-50%, de mezőnyben felesleges, semmi, megy tovább a játék.

Itt annyi volt a különbség, hogy a kapusról volt szó, azokat egy fokkal jobban védik, ráadásul eljátszotta még a nagy halált, annyira fetrengett hogy azt hittem eltört minden lába, távolról pedig nem látszott a bírónak hogy kicsit hozzáért-e a becsúszás vagy nem, de ha már ennyire szenved a kapus akkor adok egy sárgát, az a kis brazil p*cs úgyis annyira reklamált nemrég egy bedobás miatt, megérdemli alapon.
Ha befújja pirosnak, nincs az a VAR ami azt a semmit helybenhagyja pirosnak, bármelyik csapat játékosa kapja ilyenre, bármelyik csapat ellen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3383
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.02. 14:16:41

A labdarúgás egyik örök igazsága, hogy a bíróval és az egyéb körülményekkel csak a vesztesek foglalkoznak.
Válasz küldése