2015.11.22. 00:56:03
Egyértelmű hogy nem való oda a pincér, de ezt sejteni lehetett már nyáron is. Igazából Perez hibát hibára halmozott, az egyik Ancelotti elengedése volt. Vele volt egy stílusa a Realnak, volt rendszer, filozófia, lélek. Nem volt tökéletes ő sem, tavaly tavasszal látványosan szétesett a csapat, de közel sem volt katasztrofális, az Atleti elleni égést kivéve. Ha hagyják dolgozni, biztosan lettek volna sikeres évei a csapatnak, mert az alap nem volt rossz. De hát Perez nem normális, ezt tudtuk eddig is. Idehozott egy olyan embert, aki szinte az összes létező nagycsapat kispadján megbukott már. A játékosok nem tisztelik, szemben azzal, hogy Carlo mellett egyértelműen kiálltak.
A másik hatalmas hibája a BL győztes csapat szétszedése volt. Alonso eladása nem volt akkora probléma, az viszont igen, hogy senki sem érkezett a pótlására, aki bejátszotta volna azt a szerepkört. Ma sem volt védekező középpályása a Realnak, de nem is lett volna a keretben senki aki alkalmas oda, ekkora csapatba. Casemiro-t nem nevezném annak a szintnek, az, hogy a Real legjobbjai között volt eddig szerintem nagyrészt abból fakad, hogy nem ő maga kulcs, hanem konkrétan a posztja, amit játszik. Nincs riválisa, így ő kap lehetőséget, de sokkal jobb alternatívák is lennének arra a posztra, ha nem Béleket vennének 100 milliókért. Aztán persze Khedirát is eladták, így végképp nem maradt értelmes ember arra a posztra.
Di María eladása viszont végzetes volt, ugyan helyette érkezett James, de ő azért más típusú játékos kicsit, nem képes annyira megbontani a védelmet egymaga, mint Mariska tudta. Emellé még a decimás évben az argentin embertelent is melózott minden meccsen, egyértelműen alul volt értékelve, és méltánytalanul üldözték el.
Ezzel szemben egy értelmes csapatépítés helyett a galaktikus éra 2.0 van folyamatban, ész nélküli sztárigazolásokkal, lélek nélküli zsoldosokkal. Ma is 11 nagy nevű mez volt kint a pályán, de valódi csapat az nem.
Amíg Perez ott van, ez nem is fog változni, de lehet, hogy soha sem. Ebbe a klubba ez a szemlélet genetikailag kódolva van, úgy tűnik. Néhányszor kivételt tettek, gondolok itt a Mourinho korszakra, vagy a rövid Calderon érára, de akkor is előbb vagy utóbb véget vetettek nekik, hiába voltak sikeresek. "Nem illettek a klub imázsához".
Az éjjel soha nem érhet véget!
Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"