Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.07.11. 00:25:00

hajnesz írta:Remélem ebben a szezonban letudtunk minden balszerencsét, és jövőre minden visszamegy a régi kerékvágásba....
Tham, FRA, Barcelona bl-ben, CR aranylabdája, kézilabda bl dőntők.
Idén akárkinek szurkoltam, ....ta. Kivéve a bajnokságban, amit nagyon nagyra értékelek.
Nézd, nekem úgy fos ez az év, ahogy van, és nemcsak szurkolói szempontból, de abból is. Még jó, hogy a bajnokságban még tavaly összeszedtünk annyi előnyt, amit már nem sikerült leadni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.11. 00:18:18

Messias2 írta:
S.Agüero írta:Na, ez is eldőlt. :mrgreen:
Nem biztos az. :lol:
Legalábbis a Cé fanoktól mindig ezt hallottam, amikor Messi kupákban jobban állt, de kevesebb gólt lőtt. :lol:

Most goals in 2016:
34 ― Messi
34 ― Suarez
33 ― Ibra
32 ― CR7
26 ― Griezmann
Nem ezen a 2 gólon fog múlni, nem mintha jobban játszott volna CR ebben az évben, de amikor ilyen kicsi a különbség, akkor a címek szoktak számítani, amiben vezet sajnos.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.07.11. 00:16:38

Remélem ebben a szezonban letudtunk minden balszerencsét, és jövőre minden visszamegy a régi kerékvágásba....
Tham, FRA, Barcelona bl-ben, CR aranylabdája, kézilabda bl dőntők.
Idén akárkinek szurkoltam, ....ta. Kivéve a bajnokságban, amit nagyon nagyra értékelek.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.07.11. 00:15:44

S.Agüero írta:Na, ez is eldőlt. :mrgreen:
Nem biztos az. :lol:
Legalábbis a Cé fanoktól mindig ezt hallottam, amikor Messi kupákban jobban állt, de kevesebb gólt lőtt. :lol:

Most goals in 2016:
34 ― Messi
34 ― Suarez
33 ― Ibra
32 ― CR7
26 ― Griezmann
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.11. 00:09:07

Na, ez is eldőlt. :mrgreen:
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.01.12. 15:19:44

Bob_Marley írta:Szerintem engem félreértesz, mert én sem mondom, hogy jó éve volt, de a struktúrát és az eddigieket figyelembe véve védhető. Én is előbb adnám egy Vidalnak pl mint neki, de ahogy lejjebb felsoroltam más években is lehetett volna mást választani, de mégse tették. Hozzáteszem hogy kicsiben mi magunk kis emberek is ilyenek vagyunk, hogy sokszor megszokásból szavazunk pl választásokon is. Itt is hasonló, hogy Messit és Ronaldot mindig "tolni" fogják.
Én egyetértek ezzel. Teljesen más már ez a rendszer. Egy Cr nem fog csakúgy kikerülni a top3 ból, főleg ha megvannak a góljai (Aranycipő az pedig bőven benne volt).
Ennyi erővel ha tavaly bekerült Neuer, akkor idén Bravo-nak is ott lehetett volna a helye. Eljött Neymar ideje. Ezentúl ő is mindig benne lesz a top 3 ban, ez szerintem garantálható. Szép lassan kezdik beépíteni a rendszerbe. Jövőre már talán második lesz, aztán így tovább.
Cr meg egyértelmű, hogy a góljai meg az Aranycipője miatt van ott ahol. Ha idén nem jönnek neki a gólok, akkor jövőre könnyen lehet harmadik, de szerintem akkor is beszavazzák a top 3 ba.
Az sem korrekt szerintem, hogy 4 REAL játékos volt az év kezdőjébe. Erre se tudunk magyarázatot találni. Modric helyett Busi pl. simán befért volna, vagy a Bl döntőt játszó Juve-ból is simán befértek volna többen.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.12. 12:40:20

Kovbal88 írta:Egyértelműen Messi gólja volt a legszebb, a brazil fiúé, olyan tucattalálat volt biztos sok hasonló volt tavaly,
a roma játékosa meg nagyon eltalálta a labdát, szóval véletlen gól volt, persze hatalmas, de ahogy Messi végigvitte egyedül, na az már valami volt.

A szavazásról nincs véleményem, se az év csapatáról!
Ilyen szinten Messinek is mákja volt, hogy pont nem tették a labda elé a védők a lábukat :D
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.12. 12:22:34

Kovbal88 írta:Egyértelműen Messi gólja volt a legszebb, a brazil fiúé, olyan tucattalálat volt biztos sok hasonló volt tavaly,
a roma játékosa meg nagyon eltalálta a labdát, szóval véletlen gól volt, persze hatalmas, de ahogy Messi végigvitte egyedül, na az már valami volt.

A szavazásról nincs véleményem, se az év csapatáról!
Akkor az összes távoli bomba is véletlen gól, mert nagyon eltalálják? :roll:
Teljesen tudatos volt. Ha valami olyan gól lett volna, mint Mülleré, amit beadásnak szánt oké...
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.12. 12:08:11

Kovbal88 írta:a brazil fiúé, olyan tucattalálat volt biztos sok hasonló volt tavaly
:D

linkelj már nekem ilyen tucatgólokat, szívesen nézegetném őket :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.01.12. 11:28:37

Egyértelműen Messi gólja volt a legszebb, a brazil fiúé, olyan tucattalálat volt biztos sok hasonló volt tavaly,
a roma játékosa meg nagyon eltalálta a labdát, szóval véletlen gól volt, persze hatalmas, de ahogy Messi végigvitte egyedül, na az már valami volt.

A szavazásról nincs véleményem, se az év csapatáról!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.12. 07:05:50

komolytalan puccparádé lett ez az egész, és egyre inkább az évről évre. az egyetlen objektív dolog idén az első helyezett (de ez sem mondható el mindig), de már ott a Ronaldo-Neymar közti különbségben kijön a komolytalansága a dolognak. a többit meg hagyhatjuk is. de legalább megbeszélhetjük ezt minden évben és jó mémek születnek :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.11. 23:14:30

Értelmetlen vita, átalakították a szavazást, azóta gyenge, elvesztette a különleges hangulatát, azt a milliőt, ami körülvette. Hogy egy férfi műsorvezető értelmes kérdést ne tudjon feltenni, az a nem mindegy.

Valaki tényleg benyögte, h jövőre Bale is odaérhet? Abból én is kérek.

Idén annak szurkolok, h megint legyen Luis Suarez aranylabdás nálunk :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.11. 22:32:31

palesz77 írta:
fanbarca írta:Azért ne komolytalankodjunk, a brazil abszolút megérdemelte a Puskás díjat. :) Nem kell mindent Messi nyerjen.
Egyetértek, én se neki adtam volna, de bőven megérdemelte. Parádés gól volt.

Messinek grat, bár szeirntem senki nem lepődött meg.. :D

Itt meg a FIFPro World XI jelöltek. 1. középpályás ki más.. 8) 8-ast és 9-est is díjaztam volna én még, de lényegtelen. Bár azért elég röhej, hogy Hazard és Kroos is előttük végeztek, parádés éve volt mindkettőnek.. :lol: Szegény Bravot is "sajnálom" mondjuk, top5-be se szavazták be. Nem tudom k iállította ezt ösze, de gratulálok neki.. :D
Azért ez mennyire nevetséges, Busi 8. :lol:
Nincs nagy neve, na, az számít... =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.11. 22:10:52

Bob_Marley írta:
Mihu írta:Meg a másik, hogy ne termelésre adják már az Aranylabdát...Arra már van egy díj, úgy hívják: Aranycipő.

Oké, hogy egy csatár a góljai nélkül semmit se ér, de egy Aranylabdánál nézzék már a gólpasszokat is, és azt, hogy a sorsdöntő meccseken milyen teljesítményt nyújtott. Ez alapján CR-nek az első 5-ben se lett volna szabad lennie...El Clasico-n semmi, kupadöntőt nem játszott, a Juve ellen 2 meccsen semmi, az Atlético ellen a kupában 2 meccsen semmi...mindezek alapján teljesen nyugodtan kijelenthető, hogy CR-nek az első 5ben se kellett volna lenni. Az őszi szezonját figyelembe véve meg aztán pláne .....
Szerintem ez a másik véglet, de ez is védhető álláspont még ha szerintem túlzó.

Ahogy anno Messi is kapott úgy, hogy kevésbé volt sikeres, de sok gólt lőtt így Ronaldot is odalehet tenni top3-ba simán. Hozzáteszem én is azon a véleményen vagyok, hogy nem a gólok kellene, hogy számítsanak, de mégis azt tolják. Ahogy anno egy Godínt nem tudtak odatenni a top3-ba, mert "csak" védő és így tovább. A név sokat jelent sajnos....

Nyilván a játék lényege a gól, ezt meg nem szabad elfelejteni, de több aspektusból áll a játék és főleg, hogy 11 ember van a pályán egy csapatból.
Ha a gólokat nézzük, akkor sem volt olyan hatalmas különbség. Ha mondjuk a büntetőket odaszámolnánk Neymarhoz nem lenne messze Cr-től.
Szerintem azért nem védhető, mert annyival több gólt nem lőtt, ami ilyen különbséget eredményezne, még akkor sem, ha "hivatalosan" a gólok is tételek lennének. Messi esete az más volt, 90+ gólt szerezni egy olyan teljesítmény ami mindent figyelembe véve is kimagasló, mellesleg nagyon jól mutatja, hogy a csapatot a hátán vitte.
Ami engem legjobban felhúzott az Bravo. Copa-t nyert Chilevel (!), amiben komoly faktornak számított, klubbal pedig 5 kupát. Rendben, mondjuk azt, hogy kettőt. Erre Casillas meg Navas kerül oda. Vicc. Modric szintén. Akkor már miért nem Vidal. Ő is a chilei csapat komoly húzóembere volt, klubszinten is két kupa plusz Bl-döntő és képességekben sincs semmivel lemaradva a horváttól, sőt!

Persze nem számítanak igazán ezek, de egy kis objektivitás nem ártana.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.11. 21:49:12

Bob_Marley írta:Ez meg. :D
Iker Casillas did not vote in the #BallondOr because the RFEF did not get him the papers in time.

Spanyolországban általános gond van ezekkel a papírokkal. :D Faxok, játékosengedélyek, sima papírok.
Szerintem ez annyira nem véletlen. Nem igazán nézett volna ki valami jó ha az egyik legnagyobb madridista Messire meg Neymarra szavaz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.11. 21:46:21

Ami fontosabb az Aranylasztinál is, egyértelmű jelei mutatkoztak annak, hogy Messi elhozza Pogbát is.. :mrgreen: :lol:
Mihu írta:...
Businak meg Ininek akkor lenne esélye a top közelébe kerülni, ha a régi rendszer lenne még, nem ez a "szimpátia gólvágó szavazás." Én azt jobban csíptem - bár akkor tavaly lehet Khedira nyert volna :mrgreen: -, ennek a mostani rendszernek annyi értelmét nem látom megmondom őszintén. Töben szavaznak, ezáltal komolytalanabb is lett az egész..
Bob_Marley írta:Ez meg. :D
Iker Casillas did not vote in the #BallondOr because the RFEF did not get him the papers in time.
:lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 21:45:23

Szerintem engem félreértesz, mert én sem mondom, hogy jó éve volt, de a struktúrát és az eddigieket figyelembe véve védhető. Én is előbb adnám egy Vidalnak pl mint neki, de ahogy lejjebb felsoroltam más években is lehetett volna mást választani, de mégse tették. Hozzáteszem hogy kicsiben mi magunk kis emberek is ilyenek vagyunk, hogy sokszor megszokásból szavazunk pl választásokon is. Itt is hasonló, hogy Messit és Ronaldot mindig "tolni" fogják.

Ez meg. :D
Iker Casillas did not vote in the #BallondOr because the RFEF did not get him the papers in time.

Spanyolországban általános gond van ezekkel a papírokkal. :D Faxok, játékosengedélyek, sima papírok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.01.11. 21:48:02-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2016.01.11. 21:38:42

Bob_Marley írta:
Mihu írta:Meg a másik, hogy ne termelésre adják már az Aranylabdát...Arra már van egy díj, úgy hívják: Aranycipő.

Oké, hogy egy csatár a góljai nélkül semmit se ér, de egy Aranylabdánál nézzék már a gólpasszokat is, és azt, hogy a sorsdöntő meccseken milyen teljesítményt nyújtott. Ez alapján CR-nek az első 5-ben se lett volna szabad lennie...El Clasico-n semmi, kupadöntőt nem játszott, a Juve ellen 2 meccsen semmi, az Atlético ellen a kupában 2 meccsen semmi...mindezek alapján teljesen nyugodtan kijelenthető, hogy CR-nek az első 5ben se kellett volna lenni. Az őszi szezonját figyelembe véve meg aztán pláne .....
Szerintem ez a másik véglet, de ez is védhető álláspont még ha szerintem túlzó.

Ahogy anno Messi is kapott úgy, hogy kevésbé volt sikeres, de sok gólt lőtt így Ronaldot is odalehet tenni top3-ba simán. Hozzáteszem én is azon a véleményen vagyok, hogy nem a gólok kellene, hogy számítsanak, de mégis azt tolják. Ahogy anno egy Godínt nem tudtak odatenni a top3-ba, mert "csak" védő és így tovább. A név sokat jelent sajnos....

Nyilván a játék lényege a gól, ezt meg nem szabad elfelejteni, de több aspektusból áll a játék és főleg, hogy 11 ember van a pályán egy csapatból.
De most attól, mert mondjuk Nikolics a szezon végére rúg majd 50 gólt a Legiában, még a kutya nem fogja beválogatni a top 25-be...pedig azzal az 50-el még az Aranycipő versenyben is igencsak ott lenne a dobogó környékén...

Ha elvonatkoztatunk attól, hogy Cristiano Ronaldonak hívják az illetőt, akkor egyáltalán nem érzem túlzónak az 5-ön kívülre szorulást. Kapásból ott van Messi, Ney és Suárez, ez már rögvest 3. Nekik az őszük is eszméletlen jó volt. Busi vagy Iniesta csak azért nem kerülne be, mert hogy ne rakjuk tele katalánokkal a listát. De a Juvéból akár biztosra lehetne mondani Vidalt, hiszen a Juvéban egészen zseniális szezont futott tavasszal, nyáron vezére volt a Copa America győztes chilei válogatottnak, és most az ősszel se volt rossz a Bayernben. És akkor most még tulajdonképpen támadóbb felfogású játékosokat soroltam fel. Nem esett szó Claudio Bravo-ról és Buffonról se.

Ezek a játékosok a szezon sorsdöntő meccsein, amikor a nagy dolgok eldőltek, jó teljesítményt nyújtottak. CR meg pont ezeken a meccseken nem tudta a hátára venni a Real-t, mert olyan gyenge teljesítményt nyújtott, hogy hihetetlen. Nem jöttek a gólok, gólpasszok. Most a tizenegyes gólokat hagy ne számoljam már bele, mert azt még anno Szűcs Lali is be tudta rúgni...


Nagyon szép és jó, hogy a kiscsapatok ellen rúgott 3-4-5 gólokat, de az Aranylabdát az év LEGJOBB játékosának adják. A legjobbakat meg az különbözteti meg a többitől, hogy a fontos pillanatokban is ki tudják hozni magukból a maximumot. Attól lesz valaki a legjobb, hogy az igazán fontos meccseken is a legjobb, nem csak a Rayo Vallecano vagy a Schalke ellen...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.11. 21:35:59

csababarca írta:Mindegy, grat Messinek az ötödikhez, még ha csak egyet is érdemelt meg igazán... =D> :lol: :lol:
Ezt most miért mondod? :twisted: :D A túloldalt már megmondták hogy 2010-ben Forlánnak, 2012-ben meg Schweinsteingernek kellett volna nyernie. :lol: :lol: Na meg hogy jövőre Bale már odaérhet. 8)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.11. 21:28:57

csababarca írta: Az,hogy a két számomra ismeretlen úriember így szavazott még elfogadható.
De hogy egy elvileg komoly edző Löw ilyet nyom le, az szerintem vérlázító.
Off lesz, de ez a német mentalitás, van félig magyar félig német ismerősöm, Németországban született, ott nőtt fel és ott is dolgozik a mai napig és megmutatta milyen videókat (klikk) nézettek velük, beléjük verték, hogy mindig 110%-ot kell adni, különben jön egy külföldi aki lepipálja őket (Japán technológiában, Kína munkaerőben és gyártási sebességben stb...), elmesélte hogy elállította a CNC esztergán a munkatársa az ő programját, meg a kollégáiét, csak azért, hogy ő legyen a legjobb (szerencsére leellenőrízte mielőtt beindította volna a programot) úgyhogy ezeken a szavazatokon pl. jobban belegondolva meg se lepődök.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 21:20:04

Mihu írta:Meg a másik, hogy ne termelésre adják már az Aranylabdát...Arra már van egy díj, úgy hívják: Aranycipő.

Oké, hogy egy csatár a góljai nélkül semmit se ér, de egy Aranylabdánál nézzék már a gólpasszokat is, és azt, hogy a sorsdöntő meccseken milyen teljesítményt nyújtott. Ez alapján CR-nek az első 5-ben se lett volna szabad lennie...El Clasico-n semmi, kupadöntőt nem játszott, a Juve ellen 2 meccsen semmi, az Atlético ellen a kupában 2 meccsen semmi...mindezek alapján teljesen nyugodtan kijelenthető, hogy CR-nek az első 5ben se kellett volna lenni. Az őszi szezonját figyelembe véve meg aztán pláne .....
Szerintem ez a másik véglet, de ez is védhető álláspont még ha szerintem túlzó.

Ahogy anno Messi is kapott úgy, hogy kevésbé volt sikeres, de sok gólt lőtt így Ronaldot is odalehet tenni top3-ba simán. Hozzáteszem én is azon a véleményen vagyok, hogy nem a gólok kellene, hogy számítsanak, de mégis azt tolják. Ahogy anno egy Godínt nem tudtak odatenni a top3-ba, mert "csak" védő és így tovább. A név sokat jelent sajnos....

Nyilván a játék lényege a gól, ezt meg nem szabad elfelejteni, de több aspektusból áll a játék és főleg, hogy 11 ember van a pályán egy csapatból.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.11. 21:13:57

nzxtpo írta:Valaki tud egyébként normális magyarázatot adni, hogy mi értelme ennek a haveromat szavazom az élre dolognak?

Csak pár példa:
Kompany: 1. Hazard 2. De Bruyne 3. Messi
Mbia Etoundi Stephane: 1. Yaya 2. Ibra 3. Neuer
El Moutaqui Mehdi: 1. Lewa 2. Vidal 3. Pogba
Schweinsteiger: Neuer Müller Neymar
Löw: Neuer Müller Kroos

?
Az,hogy a két számomra ismeretlen úriember így szavazott még elfogadható.
De hogy egy elvileg komoly edző Löw ilyet nyom le, az szerintem vérlázító.

Mindegy, grat Messinek az ötödikhez, még ha csak egyet is érdemelt meg igazán... =D> :lol: :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2016.01.11. 21:04:44

Meg a másik, hogy ne termelésre adják már az Aranylabdát...Arra már van egy díj, úgy hívják: Aranycipő.

Oké, hogy egy csatár a góljai nélkül semmit se ér, de egy Aranylabdánál nézzék már a gólpasszokat is, és azt, hogy a sorsdöntő meccseken milyen teljesítményt nyújtott. Ez alapján CR-nek az első 5-ben se lett volna szabad lennie...El Clasico-n semmi, kupadöntőt nem játszott, a Juve ellen 2 meccsen semmi, az Atlético ellen a kupában 2 meccsen semmi...mindezek alapján teljesen nyugodtan kijelenthető, hogy CR-nek az első 5ben se kellett volna lenni. Az őszi szezonját figyelembe véve meg aztán pláne .....
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.11. 20:50:38

Valaki tud egyébként normális magyarázatot adni, hogy mi értelme ennek a haveromat szavazom az élre dolognak?

Csak pár példa:
Kompany: 1. Hazard 2. De Bruyne 3. Messi
Mbia Etoundi Stephane: 1. Yaya 2. Ibra 3. Neuer
El Moutaqui Mehdi: 1. Lewa 2. Vidal 3. Pogba
Schweinsteiger: Neuer Müller Neymar
Löw: Neuer Müller Kroos

És most csak kivettem párat amin hirtelen megakadt a szemem...

szerk: a médiánál nem volt kérdés Messi fölénye, ők elvileg szakmabeliek...
A másik kérdésem, miután leszűkítik 3 névre utána miért nem szavazhatnak csak arra a 3?
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 20:43:21

Chino írta:
Bob_Marley írta:Mondjuk még ha gyengébb is volt magához képest Ronaldo, azért rendesen termelt idén is.
https://pbs.twimg.com/media/CYdMOUjWcAA2_0O.jpg
Nem védem őt, de simán magyarázható a második helye. Viszont Messi pedig mindent vitt és a győzelméhez nem férhetett kétség.

Ez a termelés elég relatív. Neymar úgy lött 45-öt, hogy Suarezzel és Messivel kellett osztoznia, nem ő az elsőszámú góllövő a szabadrúgásokat és a büntetőket (többnyire) sem ő lövi. Ráadásul nem értem miért nyomna ennyit a latba a gól, ha azt már díjazták. Assistba ugyanott vannak, nem mellesleg 5(!) trófeával többet nyert, amikben vastagon benne volt a brazil. (BL (társ)gólkirály pl., ha már a találatokat számoljuk) A mutatott játékban pedig ha objektíven nézzük is előrébb volt Neymar. De legalábbis fej-fej mellett.
Ebből látszik, hogy itt inkább névre/brandre szavaznak, kivéve ha kettő között ekkora a különbség. Cr bármit csinál jövőre úgyis benne lesz az első kettőben. Legalábbis nagyot kéne fordulnia a világnak, hogy ne így legyen.

Storck nagyon odatette magát: :mrgreen:
1. Cr
2. Müller
3. Messi

Már csak Böde hiányzott. :mrgreen:
Szerintem is rengeteget számít a név, pont ez volt a téma délután is és ezért sem olyan nívós pl az én szememben. Amiket leírtál jogosak voltak, de én ezt azért tettem be, mert Ronaldo védhető még ha pl a százalékokat én is sokallom. Viszont mégis ha azt nézzük akkor hatékony volt. És meg is lehet fordítani, hogy Ronaldo mellett pl Bale kiesett, Benzema jól termelt. Szóval hogy kevesebb segítsége volt, mint mondjuk Neymarnak vagy Messinek, hiszen ott voltak egymásnak.

És pont a leírt dolgok miatt is Ribery és Sneijder hogy nem kapott díjat az szerintem pont mutatja, hogy milyen a mostani rendszer.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése