Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
Bevallom őszintén, én sem láttam még focis átigazolási papírokat. Robinho a Chelsea-hez akart szerződni, ahogy írtad, Scolarival akart tovább dolgozni. A Madrid viszont megtehette, hogy ezt megtorpedózza, és Robinho sírt is emiatt rendesen.
Robinho eleve beleegyezett abba, hogy elhagyja a Real Madridot (ugye le is nyilatkozta, hogy szívesen ment volna a Scolari kezei alá játszani), csak végül a Real megorrolt a londoniakra és inkább a City ajánlatát fogadták el. Tehetett volna ellene annyit, hogy azt mondja a Citybe nem hajlandó igazolni, nem ír alá, és így a City sem dob ki az ablakon 50+ millió eurót egy játékosért aki nem játszik.gránit írta: ↑2020.12.06. 17:47:41Nem egészen, millió példa van ennek az ellenkezőjére. Robinho esete volt talán a legviccesebb, akit jól pofára ejtett a Madrid (konkrétan hazudtak neki, és nem tehetett ez ellen semmit).
A korrekt eljárás valóban az, amit írtál, de ez nem kötelező, és nincs is kőbe vésve. Általában így zajlanak a dolgok, de közel sem minden esetben. Kőbe vésve a formaságokon kívül semmi nincs, elvileg a "tapping" sem engedélyezett, mégis gyakori szokás, lásd ahogy a Barcelona leigazolta anno Ronaldót.
A játékos nem rendelkezik a saját játékjogával. Azzal a klub rendelkezik. A játékos egy munkaszerződéssel rendelkezik, de nem a játékjogával. Tehát a munkaszerződése is csak addig él, amíg a játékjoga a klubnál van. Nem tartom korrekt eljárásnak azt, ha azt mondják egy játékosnak, hogy "fiam, csomagolj, már nem vagy a klub játékosa". A Barcelona viszont már az ellenkező végletbe esik, ahogy az ingyen játékosajándékozással is. Nehezen tudtunk megválni Rakitic-től is, Vidaltól is, de ez a nulla eurós transzfer-mánia, ez a defenzív szemlélet, hogy ezt a klubot mindenki palira veheti, már a csőd közelébe juttatta a Barcelonát.
Nem egészen, millió példa van ennek az ellenkezőjére. Robinho esete volt talán a legviccesebb, akit jól pofára ejtett a Madrid (konkrétan hazudtak neki, és nem tehetett ez ellen semmit).
Minden átigazolás úgy történik, hogy a vásárló klubb megegyezik a eladó játékos klubbjával, és a játékossal is.gránit írta: ↑2020.12.06. 16:37:28Meg még egy dolog, abban egyet is értek veled, hogy nem szép dolog egy játékos játékjogát csak úgy akarata ellenére eladni. Ezt egy klub nagyon is megteheti, Joe Harttól kezdve di Mariáig igen sok példa volt erre az elmúlt években. Ez valóban nem egy humánus dolog, hiszen ha a játékos játszani akar, tényleg kénytelen máshova költözni, és ott futballozni, ahol egyébként nem akarna. Az nagyon is nagyra becsülendő, hogy a Barcelona figyelembe veszi a játékosainak a kérését, és ha nem akarnak váltani, nem adják el a játékjogukat. Ezt a gesztust viszont én csak azoknak tartanám fenn, akik valamit azért le is tettek az asztalra. Van különbség szerintem humánus hozzáállás és palira vétel között, azért egy Dembélé ne dirigáljon a klubnak, ő nem tett eleget ahhoz, hogy ezt megengedhesse magának. Ő inkább örüljön, hogy az elmúlt évek csetlése-botlása ellenére még egy ManU-ban játszat. Utóbbi időkben nagyon sokszor a palira vétel érvényesül a csapat háza táján.
Ámen.gránit írta: ↑2020.12.06. 16:24:59A szimpátia kölcsönös, vannak a fórumon értelmes emberek, az előző hetekben is felbukkant két, mindig jó hozzászólásokkal előrukkoló arc. A nemzetközi kommentfolyamokban inkább a zsigeri fikázódás megy, természetesen az ellenfél szurkolóinak bekapcsolódásával.
Az teljesen világos, hogy a Manchester Uniteddel volt tárgyalás, és közel álltak a felek. Kölcsönhöz vagy átigazoláshoz. Pontosan nem tudjuk, mit tudtunk volna elérni, de számomra nem kétséges, hogy 4 év alatt el tudtuk volna adni Dembélé-t, ha akartuk volna. Remélem, nem sérül le komolyabban, és akár télen, akár nyáron rá tudjuk sózni valakire. Nincs kétségem afelől, hogy ez lehetséges, bár a Barcelona játékospolitikája is érdekes, ahogy palira veszik a klubot már hosszú évek óta, lásd a Suárez-dealt.
Gránit, te egy meglehetősen értelmes fazon vagy, és rengetegszer jókat írsz itt. De most a forrásaid nem ültek, és nem támasztják alá azt, amit állítasz.
Ahogy én is módosítottam közben lent, a France Football csak a spanyol AS "értesülését" vitte tovább a cikkben.gránit írta: ↑2020.12.06. 15:51:42Nem, most januárban vinnék (persze lehet, hogy tavaly januárban is vitték volna).
Közben francia forrásokat is nézegetek, ahogy módosítottam közben lent, a France Football szerint 60 millió eurót is fizettek volna érte.
Valóban nem rabszolgakereskedelem, mert csak a játékjogot adja el a klub, nem az embert. Az egyik klub eladja a másiknak a játékjogot, a játékos ettől természetesen nem köteles szerződést kötni utóbbival. A játékjog persze a csapatnál marad, így a játékos, ha nem köt velük szerződést, nem fog tudni játszani, de nem köteles az adott csapatban játszania, odaköltözni és szerződést kötni velük.
Ne mondjad már.gránit írta: ↑2020.12.06. 15:26:24A MEN Sports szerint Jadon Sancho volt a ManU prioritása, de ne6m tudtak megegyezni a Dortmunddal. Akkor még csak kölcsönbe kellett volna nekik Dumbélé, átmeneti jelleggel, tűzoltásként. Januárban viszont vinnék. Az eurobarca is lehozta, hogy többen is vitték volna Dumbélé-t, ő viszont elzárkózott ezektől, l megtorpedózta ezzel Depay leigazolását.
Ez az 1. linkelt cikkből:gránit írta: ↑2020.12.06. 14:59:58A nagy francokat. A második éve után úgy el tudtuk volna sózni jó pénzért, mint a szél. A Manchester United még mindig érdeklődik iránta, és a téli átigazolási szezonban vinnék is. Ha csak le nem sérül megint komolyabban, miközben már nyáron rájuk sózhattuk volna.
https://www.manchestereveningnews.co.uk ... d-19403901
A nyári átigazolási szezonban a Barca és a ManU gyakorlatilag meg is egyezett, Dembélé zárkózott el a váltástól. Ahogy Umtitit is el tudtuk volna adni.
https://www.mirror.co.uk/sport/football ... e-22876182