Rashford az első angol játékos Barcelonában Lineker óta
"Yeah… It’s official." Rashford follows in Lineker’s footsteps. pic.twitter.com/ZvbnDAtbax
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 23, 2025
Szerintem megfogta a lényeget, csak nem jól fogalmazta meg.jclayton írta: ↑2025.01.05. 08:31:13Ezt következetesen, több nap óta felhozod méltánytalanságként, miközben a két dolognak semmi köze nincs egymáshoz. Olmót Christensen sérülése miatt lehetett regisztrálni augusztus huszonvalahányadikán. A regisztráció alapja, hogy a Barcelona orvosi stábja benyújtott egy igazolást arról, a dán játékos négy hónapra megsérült. A szabályozások 77. cikkelye rendelkezik a hasonló kivételekről, így sikerült korábban a Gavi-sérülés miatt regisztrálni Roquét, vagy Araújo kapcsán Martínezt. Erre megkapták az engedélyt arra, hogy Christensen bérének nyolcvan százalékát felhasználhassák egy ideiglenes regisztrációra - négy hónapra, azaz december végéig. Igazából a pár extra nappal -mondjuk- december 27. helyett december 31-el a liga még méltányosságot is gyakorolt, a decembertől edző Christensen pedig valószínűleg akár korábban is pályára léphetett volna. Ennyit pedig a Barcelona orvosi stábjának becsléseiről.
Az átigazolási határidők semmilyen módon nem jöttek szóba, nem ennek alapján tett bármiféle becslést a Barcelona orvosi stábja, kért kivételt a Barcelona elnöksége, vagy kapott időkeretet a ligától.
Ezt következetesen, több nap óta felhozod méltánytalanságként, miközben a két dolognak semmi köze nincs egymáshoz. Olmót Christensen sérülése miatt lehetett regisztrálni augusztus huszonvalahányadikán. A regisztráció alapja, hogy a Barcelona orvosi stábja benyújtott egy igazolást arról, a dán játékos négy hónapra megsérült. A szabályozások 77. cikkelye rendelkezik a hasonló kivételekről, így sikerült korábban a Gavi-sérülés miatt regisztrálni Roquét, vagy Araújo kapcsán Martínezt. Erre megkapták az engedélyt arra, hogy Christensen bérének nyolcvan százalékát felhasználhassák egy ideiglenes regisztrációra - négy hónapra, azaz december végéig. Igazából a pár extra nappal -mondjuk- december 27. helyett december 31-el a liga még méltányosságot is gyakorolt, a decembertől edző Christensen pedig valószínűleg akár korábban is pályára léphetett volna. Ennyit pedig a Barcelona orvosi stábjának becsléseiről.
Azt nem értem, ha ellenvéleménnyel vannak, mint én, KMB, Bence, Gránit, és leírjuk a történéseket, a következményeket, a hasraütésszerű változtatásokat, arra nincs semmilyen magyarázat, és végül mindig ugyanoda lyukadunk ki. Lehet érdemes lenne elismerni
Azért nem tudod eldönteni, mert csak vitatkozni szeretnél. Én azért kérdezek, mert érdeklődök. Érdekel, mi értelme egy szabálynak, érdekel, mi a szabály, érdekel, mik a határok. Te egyetlen kérdésemre nem tudtál választ adni, őszintén szólva, a hozzászólásaid célját nem látom, az üres kötekedésen kívül. Ha nem tudsz válaszolni egy kérdésre, miért írsz egy válasz nélküli kommentet, ami kimerül abban, hogy a másik miért kérdez? Ha nem tudsz válaszolni, mert nem tudod a választ, akkor nem kell válaszolni, ilyen egyszerű. Nem értem azt sem, mit untál meg? Ezt a kötélhúzást el sem kellett volna kezdened, a kérdést meg nem is neked tettem fel. Ja, hogy kényszeresen kötekedhetnéked van, értem. Egy kérdésre nem tudsz válaszolni, mert a Liga átláthatatlansága miatt nem vagy tisztában a szabályokkal (ahogy más sem, így ez nem személyes), de te állítod, hogy vannak szabályok, amelyekről lövésed nincs.superman írta: ↑2025.01.04. 14:47:13Ja, hogy te vagy "De Miért Ábel"? Mindig mindenre van egy "miért"-ed? Eskü nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érted, vagy ez egy elkeseredett vitaeszköz a részedről. De mindegy, most kicsit meguntalak, szóval most kicsit elengedlek, ahogy az unokhúgomat is elengedem a huszadik "de miért" után. Minden jót neked!![]()
Nem feltétlenül, mert a Real Madriddal való viszonyától teljesen függetlenül is szivathatja a Barcelonát. A kettő egymástól teljesen független, nem zárják ki egymást.LG írta: ↑2025.01.04. 15:31:06Ugye sok ember elmélete, hogy madridista Tebas direkt szívat minket, és a Reallal akar bajnokságot nyeretmi. Miközben Perez sokkal nagyobb kritikusa az embernek, mint Laporta. Most a regiszrációs cirkusznál is nem a Real fenyegetőzött perrel, hanem az Atletico és a Bilbao, akik elvileg pont a Real ellenségei. Szóval a fenti elmélet szerintem meg is bukott.
A másik két rivális megérezte a vérszagot, hogy most előzhetik a Barcát. A Bilbao nincs sokkal mögöttünk.LG írta: ↑2025.01.04. 15:31:06Viszont a másik két riválist megértem teljesen. Barca szurkolóként mondogathatjuk, hogy minek ilyen hülye szabályok, Laporta jól teszi, hogy kijátsza azokat (vagy ebben azt esetben csak próbálja). De mit mondjanak ők? Ők betartják a szabályokat, és azt látják, hogy van egy csapat, amely állandó simlikkel és kiskapukkal ki akarja játszani a rendszert. A helyükben az én tököm is tele lenne már.
Lehet, csak ez nem válasz arra, hogy miért van december 31-i határidő, ha január 3. az átigazolási szezon vége.
Már törölve lett úgyhogy nem tudom mi volt benne, de jó példa Vinicius, pont úgy bánnak a klubnál a pénzügyekkel, mint ahogy Vinicius a pályán viselkedik.
Tejószagú ég! Nem tudom ki ez a pojáca, de minden második mondatába bele lehet kötni. Kb, mintha a legfanatikusabb Real szurkoló írna értekezést arról, hogy Vinicius mennyire jól viselkedik a pályán.
Pedig Laporta többet költött igazolásokra mint a Real, és mégis, ez az eredménye. Nem az FFP a hibás, hanem a borzalmas vezetőségi döntések, és ezt már nem lehet Barto nyakába varrni, Laporta költött többet mint a Real, arra hogy nincs egy kezdőnyi felnőtt játékos.
Az FC Barcelona dönti el hogy mit csinál a pénzével. Nem tiltja meg senki hogy igazoljunk most azonnal 10 játékost.De az anyagi veszteségek mellett eleve felháborító, hogy majd ők eldöntik, mit tegyünk a pénzünkkel.
Tehát szót kellett volna emelniük, amikor eladtuk Neymart 222 millióért és megvettük Dembele + Coutinhot 105+120 millióért? Miért is? Ez a 3 üzlet cca 3m Euró mínuszban.
A cégek azért vannak hogy profitot termeljenek, és a vezető úgy is irányítja, hogy a befektetésekkel érjék el, rengeteg cég csődbe is megy egyébként, pont azért mert nincsenek megkötések, amit a hülye vezető kitalál, az lesz.bence0330 írta: ↑2025.01.05. 00:17:42Nagyjából leírta a cégek/vállalkozások működésének alapelvét, pénzt pénzből lehet csinálni, fejlődni befektetésekkel lehet, a befeketetések meg kivétel nélkül mindig minuszosak, nomen est omen. Emiett nyilvánvalóan nevetséges a helyi ffp, amely ezt veszi számítási alapjául. Ezt kb mindenki tudja, aki valaha tanult a témáról, valaha vállalkozott, és még lehetne sorolni. Kivéve Tebast, sajnos. Én még mindig hiszem, hogy nem ellehetetlenítésre játszik, csak ennyire fogalmatlan, dilettáns alak, de ezzel nem vagyunk előrébb, mert kb ugyanolyan rossz.
Innen már csak egy kis lépés lesz az, hogy a válasz: "felbecsülhetetlen" és ebből értelemszerűen következik hogy végtelen pénzt is el lehet költeni az átigazolási időszakban hitelből, aztán pár hónap múlva meg eladjuk a stadion üzemeltetés és bevételek jogait a következő 25 évre hogy legyen miből törleszteni azokat a hiteleket.Mennyit ér az FC Barcelona márka?
Szóval ez a "mit kellene változtatni, hogy a Barca számára kedvezzen a szabályzat. Jah, nyilván teljesen pártatlan és objektív vélemény aminek nagyon sok haszna van.kmb írta: ↑2025.01.05. 00:01:40Érdemes elolvasni!
Sokan sokféle fiókot követünk az X-en - a minap szembejött velünk Filósofo Gaucho tweetje, sok-sok érdekes gondolattal:
"Mint ügyvéd és közgazdász, aki szakértő a gazdasági szerkezetátalakításban, elemezni fogom @Tebasjavier és a korrupt @LaLiga nevű ultra déli fasiszta szervezet állítólagos pénzügyi fair play-jét. Mert úgy látom, sok culét megtévesztettek, köztük azokat a feltételezett zseniket is, akik a @FCBarcelona_cat-t tanácsadással látják el.
Először is meg kell vizsgálni, hogy a pénzügyi fair play szabályzata teljesíti-e teleológiai célját, vagyis azt, hogy valóban azzal a céllal alkalmazzák-e, amelyre létrehozták: a liga csapatait alkotó klubok gazdasági életképességének biztosítására. E szabályzat alapvetően a csapatok éves beszámolójának működési eredményére épül, vagyis a klubok gazdasági mérlegének „pillanatfelvételére”. Ez véleményem szerint súlyos alapvető hiba a pénzügyi fair play koncepciójában, mert egy vállalat vagy sportegyesület, illetve bármely gazdasági szereplő akár több egymást követő évben is negatív működési eredménnyel zárhatja az évet, miközben továbbra is életképes vagy akár hosszú távon is fenntarthatóbb maradhat, mint egy pozitív éves működési eredménnyel rendelkező másik vállalat. A cégek ugyanis dinamikusan változó gazdasági entitások, ezért a pillanatfelvétel nem tükrözi feltétlenül a klubok gazdasági valóságát és jövőbeni fejlődését. Egy vállalat éves működési eredménye nem alkalmas módszer annak gazdasági értékének és életképességének vizsgálatára, különösen nem egy olyan klub esetében, mint az FC Barcelona. Sokkal megfelelőbb elemzési módszerek léteznek, hogy megállapítsák például az FC Barcelona gazdasági életképességét.
Véleményem szerint a legmegfelelőbb egy pénzügyi elemzési módszerek keveréke lenne, mint például: Diszkontált cash flow (DCF): Mekkora a Barça jövőbeni bevételeinek mai értéke? Márkaérték becslése: Mennyit ér az FC Barcelona márka? Erre különféle módszerek léteznek. Piaci értéken kiigazított vagyonértékelés: Mennyit érnek a klub összes materiális eszközei (játékosok, ingatlanok), ha ma eladnák őket a piacon?
Összességében tehát egy úgynevezett angolszász módszer lenne helyénvaló, amely egy vegyes vállalati értékelési módszer, a piaci értéken kiigazított vagyonértékelés és a következő évek diszkontált cash flow elemzésének ötvözete, különös hangsúlyt fektetve az FC Barcelona márka értékére. Ez a módszer nagyon hasonló ahhoz, amelyet például a Forbes alkalmaz, amikor a Barçát közel 5 milliárd euróra értékeli. Ne feledjük, hogy a Barça körülbelül 1,9 milliárd euró adóssággal rendelkezik, így a klub nettó vagyonértéke több mint 3 milliárd euróval pozitív. Ezért semmilyen körülmények között nem áll fenn az FC Barcelona gazdasági életképességének veszélye. A klub megengedhetné magának, hogy évekig negatív eredményt produkáljon bármiféle probléma nélkül. Az angolszász vegyes módszer vagy a Forbes által használt értékelési modell a megfelelő eszköz a klub gazdasági életképességének meghatározására. Ez figyelembe veszi a klub eszközeinek piaci értékét, valamint a jövőbeni bevételek jelenlegi értékét, ami sokkal reálisabb és pontosabb képet ad a klub vagy bármely gazdasági szereplő életképességéről. Ez egy dinamikus és evolúciós módszer, amely igazodik az üzleti valósághoz, ellentétben a mérleg működési eredményén alapuló „pillanatfelvétellel”, amely jelentősen torzíthatja a klub gazdasági valóságát és életképességét.
Egyszerű példával élve, ha van egy cégem, amelynek veszteséget kell elkönyvelnie ebben az évben, mert beruház egy gépbe, amely tízszeresére növeli majd a termelékenységet, a Tebas-féle „elemzők” szerint nem tudnám megvásárolni azt, mert az idei eredmény negatív lenne. Pedig valójában épp az ellenkezője igaz.
A Barça esetében például nem számítanak bele a pénzügyi fair play éves számításaiba azok a garantált jövőbeni bevételek, amelyeket a klub az új Camp Nou és az Espai Barça fejlesztéseiből szerez majd, ami számviteli szempontból súlyosan helytelen. Emellett nem veszik figyelembe a klub vagyonértékének növekedését sem, amelyet az utánpótlás-játékosok kinevelésével érnek el, ami növeli az FC Barcelona értékét és márkáját. Ilyen példák Lamine Yamal, Gavi, Cubarsí vagy Casadó esetei, amelyek összességében 400-500 millió euróval is növelhetik a klub értékét, de ezt a fair play szabályzat nem veszi figyelembe.
Továbbá, ahogyan a Liga pénzügyi fair play szabályai jelenleg működnek, nem a csapatok jövőbeni életképessége a lényeg, hanem az, hogy az éves mérleg pozitív legyen. Ez, mint a korábbi példa is mutatta (a vállalat, amelynek nem engedik meg, hogy a jövőbeni termelékenységét növelő gépet vásároljon), közvetlenül árt a vállalkozás vagy klub életképességének, mivel megakadályozza, hogy olyan beruházásokat végezzenek, amelyek bár rövid távon negatív mérleget eredményeznek, hosszú távon növelik a klub márkaértékét és vagyonértékét.
Egy futballpéldával élve: vajon bárki kétségbe vonja, hogy ha a Barçának jövő nyáron lehetősége lenne Haalandot és Musialát a piaci értéküknek megfelelően szerződtetni, a klub vagyonértéke nőne, és ugyanígy növekedne a jövőbeni bevételei is (pl. televíziós jogokból és merchandisingból), még akkor is, ha ez jelenleg negatív pénzügyi eredményt mutatna?
Tebas pénzügyi fair play doktrínájának valós hatása az, hogy az első osztályú klubok (a Real Madrid kivételével, amelyre a szabályok valójában nem vonatkoznak) komoly akadályokkal néznek szembe az átigazolások során, és az elmúlt években arra kényszerültek, hogy eladják legjobb játékosaikat. Ez meggátolja, hogy új játékosokba fektessenek, akik növelhetnék a klubjaik (és a liga!) értékét. Ebből fakadóan Tebas fair play szabályai pontosan az ellenkezőjét érik el annak, amit eredetileg kitűztek célnak. (Az eredeti cél valójában nem más, mint az összes La Liga-klub – a Real Madrid kivételével – ellehetetlenítése.)
Ezért a La Liga Tebas-féle pénzügyi fair play szabályzata nem csupán alapvető céljával ellentétes, hanem illegitim is. A Barçának már évekkel ezelőtt meg kellett volna tagadnia az alkalmazását, és nyilvánosságra kellett volna hoznia a szabályok ellentmondásosságát.
Véleményem szerint a klubnak továbbá kártérítési pert kellett volna indítania Tebas ellen az FC Barcelona márkájának és társadalmi hírnevének károsításáért, mivel aktívan csökkentette a klub piaci értékét nyilatkozataival és folyamatos akadályozásával, miközben ennek épp az ellenkezőjén kellett volna dolgoznia.
Ezen felül Tebas ellen hűtlen kezelés miatt is feljelentést lehetne tenni, mivel éveken át engedte, hogy a Bartomeu-éra alatt a klub progresszíven eladósodjon amortizálhatatlan eszközökkel (idős játékosok irreális, emelkedő szerződésekkel), illetve részt vett olyan pénzügyi machinációkban, mint Neto-Cillessen és Arthur-Pjanic cserék, amelyek célja a Liga már bizonyítottan hamis pénzügyi fair play jelentéseinek jóváhagyása volt.
Végül Tebast be lehetne perelni az illetékes európai bíróságokon tisztességtelen verseny miatt, mivel megakadályozza a Barçát és a La Liga többi csapatát abban, hogy egyenlő feltételekkel versenyezzenek más európai klubokkal, amelyek ésszerűbb fair play szabályokat alkalmaznak. Mint látjuk, ezek a szabályok csak arra szolgálnak, hogy gazdaságilag ellehetetlenítsék a klubokat, és megakadályozzák az új eszközökbe, stadionokba vagy játékosokba való beruházást, amelyek versenyképességüket növelnék.
éldaként említhető, hogy Franciaországban a világjárvány idején három évre felfüggesztették a pénzügyi fair play szabályait, hogy ne vegyék figyelembe a jegyértékesítésből származó bevételek csökkenését, amelyet a szigorú egészségügyi intézkedések okoztak. Ennek eredményeként a kluboknak (ellentétben a spanyol példával) nem kellett játékosaikat eladniuk. Így volt képes a PSG megtartani Messit, Neymart és Mbappét, ami vitathatatlanul jelentősen növelte a PSG és a francia liga értékét.
Az angol Premier League-ben a pénzügyi fair play szabályai jóval kevésbé szigorúak (bár nem vagyok szakértő ezen a területen). Olyan elemzéseket olvastam, amelyek szerint, ha a Tebas-féle szabályok lettek volna érvényben, a Premier League szinte összes csapata képtelen lett volna bármilyen jelentős igazolásra az elmúlt években.
A La Liga emellett akadályozza, hogy befektetési alapok nagy összegeket fektessenek spanyol klubokba, állítólag azért, hogy megakadályozzák azok későbbi magukra hagyását. Valójában azonban ez a korlátozás kizárólag a Real Madrid érdekét szolgálja, mivel biztosítja, hogy senki ne legyen képes riválisként fellépni mellette. Ez a lépés csökkenti a spanyol liga versenyképességét és látványosságát, amely az elmúlt években, a jó Barcelona nélkül, szinte élvezhetetlenné vált.
A Barcelona csodája újból az utánpótlásbázisnak köszönhető, amely bár semmit nem ér a La Liga pénzügyi fair play rendszerében, sporteredményeivel ismét megmentette a klubot Laporta és Xavi vezetésével.
Az abszurditás csúcsa azonban az, hogy nem számolják bele az új Camp Nou biztos jövőbeni bevételeit (ha csak nem lesz olyan katasztrofális, mint az új Bernabéu, amely bár elveszítette a rendezvények és koncertek megtartására való képességét, láthatóan nem csökkenti a Real Madrid pénzügyi fair play keretét), miközben csak a Montjuic jegyértékesítéseit veszik figyelembe. Ezzel egyidejűleg még mindig fizetik olyan egykori Barcelona-játékosok irreális szerződéseit, amelyek Tebas idejében kerültek megkötésre.
Az pedig, hogy a ligában 10 millió euró alatt két játékos regisztrációját akadályozzák, miközben épp aláírták a világ legnagyobb szponzori szerződését egy sportklub történetében (több mint 1,4 milliárd euró értékben), és miközben a klub értéke 5 milliárd euróra becsülhető, nem csak számviteli értelemben abszurd, hanem számomra egyértelműen hűtlen kezelés bűncselekménye is Tebas részéről.
Ne feledjük: a La Liga vezetőségének feladata, hogy az FC Barcelona érdekeit is képviselje. (Érthetetlen, hogy a Barcelona miért szavazott rá újraválasztásakor.)
Összegzésül: nem csak hogy "jelölt lapokkal játszanak", hanem olyan mocsaras terepen, ahol pontosan tudják, mit tesznek. Hagyták Bartomeut, hogy elherdálja a klub vagyonát, hogy a Barcelona gazdaságilag összeomoljon. Nem számítottak Laporta visszatérésére, a jó futballra és a La Masia újjászületésére, ezért mindent elkövetnek, hogy gazdasági szabályozásokkal akadályozzák a Barcelona talpra állását, a vagyonértékének növekedését, és ezzel együtt a liga értékének emelkedését. Ez azonban láthatóan nem érdekli őket, mivel egyetlen valódi céljuk a Barcelona teljes megsemmisítése, hogy a spanyol bajnokság a Real Madrid „Ligue 1-jévé” vagy „Bundesligájává” váljon.
Amikor egy szabályozás elveszíti teleológiai célját, vagyis megszűnik azt a célt szolgálni, amelyért létrejött, és más „célokra” kezdik használni, azt meg kell változtatni, figyelmen kívül kell hagyni vagy meg kell szüntetni. Ez a helyzet a Tebas-féle pénzügyi fair play szabályzattal is. "
Az eredeti tweetet itt találjátok:https://x.com/FilosofoGaucho/status/1874855234729636031...
Hmm, ez jogosnak tűnik... Így még nagyobb szívás és érthetetlen, hogy miért kockáztattunk ekkorát..(költői a kérdés..Laporta így működik..)
Nem tudjuk kolcsonadni oket, mert nincsenek nalunk regisztralva...sansz írta: ↑2025.01.04. 23:27:37Én azt tartanám jó megoldásnak, ha Olmoékat kölcsönadnánk egy spanyol csapatnak, azért az edzések nem ugyanazok, a fizetését addig is más állja - és utána várjuk vissza, hátha lesz egy normális nyári átigazolási szezonunk. Az, hogy ki kell fizetni a teljes fizetését, reméljük ezt nem fogja igényelni és akkor meg vagyunk mentve.
Fogadjuk el, hogy igazából ősszel se játszhattak volna, ott még átcsúszott a dolog. Ennyit nyertünk a dologgal.
Remélem nem jó ismerősöd Laporta, mert lehet ha megsúgod neki, akkor erre is rámennek
De, igaza van.FcBarcelona1 írta: ↑2025.01.04. 21:22:14Attól még, hogy gúnyosan odabiggyesztesz 2 vigyort, nem lesz neked jobban igazad,Atlantis írta: ↑2025.01.04. 20:48:33Mert a hivatalosan előre megadott dátumok, amelyek a szabálykönyvekbe/törvényekbe vannak lefektetve kezelhetőek tényként. Vagy hogy ott vannak a bírósági papírok amiken a beadás dátuma tényként szerepel, stb.![]()
![]()
Ahogyan az is, hogy egy random magyarországi városban élő szurkoló nem tudhatta ezeket, a világ egyik legnagyobb klubbjának vezetőinek viszont pontosan az a munkájuk és feladatuk, hogy ezeket tudják.
![]()
![]()
Ha nem tudsz szerezni az éves 800-900 milliós bevételedből bármilyen házon belüli megoldással (költségcsökkentés, átcsoportosítás, tárgyi eszköz értékesítés....stb), akkor a megfelelő időben határidőig ezt garantáltan képes vagy beszerezni külső forrásból, avagy nem igazolsz.FcBarcelona1 írta: ↑2025.01.04. 21:51:04Hogy szerzel 60 milliót a semmiből főleg átigazolási szezonon kívül.
-Nem feltételezzük. Először a La Liga jelentette ki, hogy a tulajdonrész eladások után a következő gazdasági évben már csak töredéke mehetett a bérkeretre.Atlantis írta: ↑2025.01.04. 22:22:23Az alap feltétlelezésed hibás. A LaLiga előre szólt, hogy az a pénzt az átigazolási szezon előttre kellett volna már.
Már a leigazolása előtt, és közben is tudta mindenki, hogy nincs pénz a regisztrációjára.
Dani Olmo regisztrációja eleve Christensen sérülése miatt lett lehetséges, ami amúgy meg még az áitgazolási szezonban történt:
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... ayo-ellen/
szerk.:
Amúgy egy abszolút összeesküvés elmélet, igazából egy Rejtő regény alapja is lehetne:
1) a sokszor emlegetett Nike dealről semmilyen hivatalos információ nincs, de a hírekben és klubhoz közeli forrásokra hivatkozó cikkekben folyamatosan 100-130 millió euró körüli aláírási bónusz volt belengetve, amivel megoldódna az 1:1 kérdés
2) Laporta lenyilatkozza ugye, hogy a Nike deal megoldaná az 1:1 kérdést, de mi inkább nem akartuk a nyáron elsietve megkötni
3) megszületik a megállapodás - itt az első érdekes pont, hogy csak a közgyűlés megtartása után született meg a történelmi és világraszóló megegyezés tehát az ottani számokban ez még nem lehetett benne
4) még a közgyűlés is szavaz róla, de a mai napig nincs semmilyen hivatalos információ arról, hogy most akkor mit is takar a megállapodás, mikortól mennyit kapunk, a közgyűlés is a pontos számok ismerete nélkül fogadta el
5) a Nike deal-ről a mai napig nincs semmi konkrét információ, DE közben decemberben hirtelen elkezdjük kapkodva árulni a VIP páholy helyeket, amikért mit ád isten 100-120 millió euró körüli azonnali kifizetést remélünk, ami rémisztően hasonló ahhoz, amit már tavasszal a Nike deal-el kapcsolatban cikkeztek
5+1) Mindeközben folyamatosan feltételezzük, hogy a LaLiga módosított az elvárásain útközben, pedig valójában fogalmunk sincs róla, a Barcelona oldalán mi történt pontosan, ténylegesen teljesítették-e az elvárásokat![]()
Nyilván ennyire egyszerű lenne, csak a klubnál senkinek nem jut eszébe:D
Az alap feltétlelezésed hibás. A LaLiga előre szólt, hogy az a pénzt az átigazolási szezon előttre kellett volna már.FcBarcelona1 írta: ↑2025.01.04. 21:51:04Ok. Nagyon lovagolunk ezen a határidő témán.
Szerintem nem ez a lényeg. Legyen 1 nap, 3 nap, 1-1,5 hónap, vagy 4-5 hónap.
Hogy szerzel 60 milliót a semmiből főleg átigazolási szezonon kívül.
Mondjuk ez a 40 milliós kérdés az egész 5 éves FFP helyzetünkre. Mindig szerezzünk ennyi meg annyi pénzt, de nem igazolhatunk, nem regisztrálhatunk, ha pedig tulajdonrészt adunk el, annak pár százaléka fordítható a keretre.
Ki van ez találva.