Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.08.03. 08:25:16

S.Agüero írta:Nagyon úgy néz ki, hogy a Cuadrado-Vermaelen páros fog érkezni. Song-Alves-Afellay meg gondolom távozik. Ha jön ez a duó, nem leszek szomorú, bár ez azt jelentené, hogy MEGINT eltelt egy olyan nyár, hogy nem vettünk klasszis középhátvédet. Lehet, úgy gondolták, hogy két középszerű felér egy klasszissal. :mrgreen:
Szerintem Dani Alves maradhat ,Song és Afellay mehet.
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.03. 01:57:08

Nagyon úgy néz ki, hogy a Cuadrado-Vermaelen páros fog érkezni. Song-Alves-Afellay meg gondolom távozik. Ha jön ez a duó, nem leszek szomorú, bár ez azt jelentené, hogy MEGINT eltelt egy olyan nyár, hogy nem vettünk klasszis középhátvédet. Lehet, úgy gondolták, hogy két középszerű felér egy klasszissal. :mrgreen:
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.03. 01:46:33

S.Agüero írta:Angol lapértesülések szerint a 'Pool 6,2 millióért vinné Alvest.
Ha jön Cuadrado, mehet, bár nem lenne baj, ha erre az összegre még rádobnának 4-5 milliót. :)
Pont most akartam írni, hogy megérekezett az első mega ajánlat Alvesért, de megelőztél.
Közben a "megbízható" Daily Mirror 10M fontért eladta Vermaelent a Barcának.
Ma sem fogunk unatkozni.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.03. 01:26:39

Angol lapértesülések szerint a 'Pool 6,2 millióért vinné Alvest.
Ha jön Cuadrado, mehet, bár nem lenne baj, ha erre az összegre még rádobnának 4-5 milliót. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.03. 00:02:39

S.Agüero írta:Luis Enrique: "We continue working on transfers, some positions should be strengthened, club knows it, we're not in a hurry."

Valaki még úgy tűnik, hogy jönni fog.
Cuadrado szerintem jönni fog, meg még egy védő a Marquinhos-Vermaelen duóból - gondolom a Belga. A kolumbiainak amúgy lenne is helye ez alapján a meccs alapján, a szélsőink még jobban kivették a részüket a támadásokból, mint eddig - legalábbis Alba. Ez alapján a meccs alapján már értem, miért akarja ennyire LE.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.02. 23:40:10

Luis Enrique: "We continue working on transfers, some positions should be strengthened, club knows it, we're not in a hurry."

Valaki még úgy tűnik, hogy jönni fog.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.02. 13:08:07

bizonyára csak nekem új, de most néztem át a goal.com 50-es listáját (2013-14 top) a barcások: Messi,Suarez,Neymar, Rakitic (12!!),Mascherano....Iniesta azért nekem nagyon hiányzik ebből :?:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.02. 12:41:52

krisztiantobias írta:Alvesnél én jelenleg 2 opciót látok:
1.: Marad nálunk és jövőre elmegy ingyen valahova, hiszen csak csökkentett fizetést ajánlanánk neki már
2.: Idén eligazol mondjuk 10 millióért parasztvakításnak olyan opcióval, amit nem hoznak nyilvánosságra, hogy a fizetések közötti különbséget mi álljuk minimum 1 évig...

Ha tényleg jönne Cuadrado, ő 40 alatt nem jönne de legalább a fizetése fele lenne Alves fizetésének, amivel azért nyerünk valamennyit.
hülye lenne elmenni. csillagászati fizetés párul a zseniális teljesitmenye mellé, raadasul ha jövőre ingyen elmegy, jóval nagyobb fizetést tud leendő klubjából kizsarolni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.02. 12:36:51

Egyszerűbb lenne nekünk megvenni Musacchiot...
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2014.08.02. 12:23:16

Alvesnél én jelenleg 2 opciót látok:
1.: Marad nálunk és jövőre elmegy ingyen valahova, hiszen csak csökkentett fizetést ajánlanánk neki már
2.: Idén eligazol mondjuk 10 millióért parasztvakításnak olyan opcióval, amit nem hoznak nyilvánosságra, hogy a fizetések közötti különbséget mi álljuk minimum 1 évig...

Ha tényleg jönne Cuadrado, ő 40 alatt nem jönne de legalább a fizetése fele lenne Alves fizetésének, amivel azért nyerünk valamennyit. És Xavi maradásánál is fontos tény a fizetés. Jelenleg 10 millió eurót keres tudtommal, ami közelében nincs már a teljesítményének. Felőlem akkor maradhatna, ha belemegy a felezésbe. Hiába van itt 20 éve, ha nem teljesít ne kapjon égbeszökő fizetést
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisztiantobias 2014.08.02. 12:46:19-kor.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.02. 12:09:06

Barca to thwart Man Utd's Cuadrado bid
Barcelona are closing in on Fiorentina and Colombia star Juan Cuadrado, thwarting Manchester United's plans to sign the attacker. The 26-year-old has informally agreed terms on a €37 million move to Camp Nou.
Source: Daily Express

Friday, August 1, 2014 23:53

A fenti cikk a goal.com-on jelent meg, de a Sky Sports is átvette. Látva a forrást, kétségeim vannak a valóság tartalmát illetően, de a €37M igen csak baráti ár lenne az €50M-hoz képest.
Jöjjön csak Cuadrado, legalább lenne egy új, 5-6 évvel ezelőtti Alvesünk, aki a jobb oldalon felszántja a pályát. Nyilván nem jhv a kolumbiai, de a VB-n is láthattuk, hogy rengetegszer besegített Zunigának a védekezésben, a támadójátéka pedig igen csak ott van a szeren.
Amennyiben még elhozunk egy khv-t a Marquinhos/Vertonghen duóból - ha már nincs más minőségi játékos Lucho és Zubi noteszában -, akkor a sok "siránkozás" után nyugodtabban várnám az augusztusi rajtot.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.02. 12:08:01

messideco írta:Cuadrado kell ide, főleg ha Suarez eltiltása megmarad. Remélem hozzuk, meg egy védőt, és meg is van a csipet-csapat. Felőlem maradhat Alves és Xavi is, de kizárólag mellékszereplőként.

A nyár legnagyobb csalódása számomra Fabregas újabb távozása még mindig...
De Cuadrado hova? Suarez eltiltása, ha marad is, csak az ősz közepéig lenne hatással a csapatra, addig csak kihúzzuk valahogy. A kolumbiainak meg nem sok babér teremne elől, főleg, ha a B-ből is elkezd beépíteni egy-két spílert Enrique. Hátulra meg elég kérdéses, mennyire tudná megoldani a védelmi feladatokat...
Jobban segítené a támadásokat, mint Alves, de védekezésben aligha lennénk előrébb a nagyobb csapatokkal szemben.

Verthongen teljesen jó lenne, de mintha nem is olyan régen még lenyilatkozta, hogy nem akar távozni Tottenhamből. Musacchio esetleges érkezése sem feltétlenül változtatna a helyzeten, szerintem.
Ha már mindenképp akarnak hozni valakit a védelembe, akkor az legyen legalább védő.
De Mathieu jött, úgyhogy ezzel azt hiszem meg is volnánk a vezetőség szerint... :(
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2014.08.02. 11:30:12

Erxy írta:A TV3 szerint utolsó offenzívát indítunk Marquinhosért és az elkövetkező napokban le akarjuk zárni az átigazolást. Ha őt nem sikerül elhozni, akkor nem igazolunk senkit a védelembe.
Ez őrültség már. Mi az hogy utolsó offenzíva? Most ajánlottunk nekik 43 millió eurót, ami már irreális volt. És megint azt játsszák el, hogy csak ő kell nekünk így az eladó fél emelheti az árat ameddig akarja. Volt régebben nyilatkozat hogy 30 alatt nem adják el és erre most már 43ért sem.

Ha meg ő nem jön, miért ne jöhetne más? Vertonghen persze nem a világ legjobb védője és bakizott ő is eleget tavaly a jó játéka mellett, de Shakira-t még ő is kitolná a kezdőből bőven. Vermaelen teljesen felesleges lenne, ilyen típusú játékosunk már van Mathieu személyében. (bár ez Vertonghenre is igaz mondjuk) Ráadásul kb 2 éve borzalmasan játszik...

Olyan középhátvéd kéne aki esetleg jobbra is kitolható adott esetben, mert Montoya nem életbiztosítás nagyobb csapatok ellen.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.02. 11:16:45

A TV3 szerint utolsó offenzívát indítunk Marquinhosért és az elkövetkező napokban le akarjuk zárni az átigazolást. Ha őt nem sikerül elhozni, akkor nem igazolunk senkit a védelembe.

MD szerint Vermaelen jelen pillanatban nem prioritás, de talonban tartjuk, 15 millió euroért hozható lenne. Wenger egyébként azt nyilatkozta, hogy lehet, hogy távozik Vermaelen, mivel nem tudja neki biztosítani a játékos által várt játékperceket.

Cope szerint pedig Alves jelen pillanatban közelebb áll a távozáshoz, mint a maradáshoz.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.02. 11:04:02

Cuadrado kell ide, főleg ha Suarez eltiltása megmarad. Remélem hozzuk, meg egy védőt, és meg is van a csipet-csapat. Felőlem maradhat Alves és Xavi is, de kizárólag mellékszereplőként.

A nyár legnagyobb csalódása számomra Fabregas újabb távozása még mindig...
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.02. 10:18:50

FC Barcelona: Csak három név maradt a vezetőség listáján

Nem rossz ez a lista, csak azt nem értem, hogy Cuadradonak mi köze Mascheranohoz..? :roll:

Egy Cuadrado-Marquinhos pakknak én kifejezetten örülnék, de mivel arra nincs pénz, beérem Vermaelennel is középre. :D Csak akkor az első éves Arsenalos formáját hozza majd, ne a mostanit..
A Song-Afellay-Alves trió meg remélem távozik - Alves maradjon akkor, ha nem jön a kolumbiai, de amúgy ne..
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.02. 08:52:16

Bestbarca írta:
Minden szavaddal egyetértek, LE-nek minden adott, hogy újra csúcsra járassa a gárdát!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.02. 07:40:49

S.Agüero írta:ebből a három játékosból szerintem nem látunk 20-25 milliónál többet.
Matyi, pls.. :D Én már azon is csodálkoznék, ha 10-15 milliót kapnánk hármójukért. De nem lepődnék meg, ha végül Afellay ingyen menne, Song kölcsönbe valahova, Alvessel pedig szerződést bontanánk, és kemény 0 Ft-ot kapnánk értük összesen..

Persze én is a Cuadrado-Vertonghen duónak örülnék legjobban, de ha jön egy Cuadrado-Vermaelen pakk, már akkor is egész boldog leszek. Pedig ezt a Belgát annyira nem támogatom, de inkább ő mint Agger vagy ilyen névtelen brazil kölykök.. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.02. 01:37:47

A hírek szerint LE-nek Cuadrado kell(Alves pedig nem), meg még egy középső védő.
Ha normális védőt akar venni, el kell adni Songot és Afellayt, és természetesen Alvest.
55 milliónk van még, ebből a három játékosból szerintem nem látunk 20-25 milliónál többet.
Ha 20 millióval számolunk, van 75 millánk, abból majdcsak fussa' egy Cuadrado-Vertonghen duóra. :mrgreen: [-o<
Ha elhozzák ezt a 2 embert, meg leszek elégedve.

Csak sok a 'ha'. :lol:
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.08.02. 00:08:04

Bestbarca írta:...
Ezt jól leírtad.
Minden egyes szavaddal egyetértek!
Bár én Hummelsnek még mindig jobban örültem volna mint Mathieu-nek, de én is azok között vagyok, akik nem ítélik el a Franciát csak azért mert nem 23 éves.
Kép
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.08.01. 23:24:14

Bestbarca írta:Hihetetlen ez az elégedetlenség ami itt megy...

Vettünk 2 marha jó kapust,bármelyik beválik csak nyerhetünk...

Visszajött 2 tehetséges fiatal akik bizonyítottak kölcsönben itt a lehetőség nálunk...

Elhoztuk Suarezt,aki valszeg a jelenlegi legjobb támadó a földön. Erre megy a felháborodás mert úristen harap...Majd megneveljük ez edző kérdés,lásd Sir Alex vs Rooney...Ami pont kit érdekel egy gané a pályán,de ettől még beveri...Pedro rendes gyerek de nem rúgja be...Ez foci,be kell rúgni...Nála jobb befejezőt meg nem is vehettünk volna...És kellett vmi előre is,szal ez a 100adik esélyt adjunk üres kapura mellé Alexisnek,meg visszapassz Pedronak...Ez nem megoldás. Rövid távon tudtak jól teljesíteni hosszú távon viszont nem,nagy meccseken is minden szokőévben. Ez ide kevés...Kilógtak...Sztem senki nem érezte megoldásnak igazán egyiket sem,nem ez a szint...

Neymar lassan beleszokott azért a Barcába,vhogy mindíg tudott döntő pillanatokban hozzátenni vmit,kiharcolni egy szabadot 11 est kiállítást...mindíg a tűz közelében volt,ez egy sztár ismérve...Az hogy Messivel érezték e egymást vagy nem,meg kell nézni a mutatóikat...Ha egyszerre pályán voltak ment a zsuga...Csakhogy ez kb alig valósult meg felváltva nyomták a padot...De meggyőződésem hogy Neymar nélkül nem lettünk volna harcban a ligáért az utsó pillanatig,úgy márciusban fújhattuk volna...Neki legalább megvan a helye a csapatban,balon érzi jól magát,kicsit több szabadságot kell neki adni és menni fog az...

És hogy miért írtam ezt, jajjj de miért nem Reus helyette,jajj a Reus uhhh...Hagyjuk már...Egy csapatjátékra és kontrára épülő Dortmund erőssége...Tipikusan az a játékos aki adott közegben kiválló,adott taktika megy neki,de a nyakamat rá hogy itt fulldokolna...Mi nem kontrákra játszunk...Nem is fogunk, mivel kiállítjuk a világválogatottat előre meg középpályára a legjobb támadóink nekünk vannak (pláne most) mellé a valaha volt legjobb irányítók,nincs az a marha aki nekünk esne és hagyná megkontrázni magát...Inkább bunkereznek és a fizikai és védekezésbeli hiányosságainkkal élnek...Ennyi.De erre sem megoldás a kontrajáték,a Barca sosem fog tudni védekezni soha nem is tudott...Ha jól védekeztünk azt jelentette jól támadunk,az ellenfél nem ér labdába...Reus ide nem való,felállt védelem elleni játék nem az erőssége,a rendezetlen védelemnél él,meglátja a kínálkozó lehetőséget és ki is használja,ez az ő erénye...PL egy ATMA bunkernél ilyen meg nincs...

Amúgy egy kitérő hogy mi is lehet a megoldás a játékunkra...2vkp,és egy szervező kp... Nem kell a 2,megbukott a 2 szervezős játék,azért rohannak le minket...2 osztogatónál 1el kevesebben vagyunk hátul kb annyit tesz...Egy Xavi Ini típusú játékos nem tud kellően védekezni pláne nem kontránál ahol fent ragad,vagy fizikálisan elnyomják...És elől meg tud szervezni bármelyik támadónk,azért Messi Suarez vagy Neymar nem épp egy Mario Gomez...Továbbá Busi úgyis játszani fog,aki előre remekül osztogat...Jordi Alba meg középpályás gykorlatilag...Busi mellé kell egy erő ember,persze akinek agya is van és tud azért indítani de elsődlegesen mégis a védekezésre a visszazárásra koncentrál...Rakiticel sztem ezt abszolút megoldottuk,de Mascherano is itt van akit láthattuk hogy még mindíg top3as vkp...

Védelem,ugye a kritikus pont...Mathieu,igen megtisztelem azzal hogy kiírom a nevét,és látatlanban nem fogom a fejemet,azért mert nem német...Igen nem fiatal bár erre remek példa pl Puyol hány éves volt a sikereknél...Én rosszul játszani őt még nem láttam,nekünk is mindíg meggyűlik vele a bajunk...Biztos pont...Magas erős és mellé gyors...Most mi ezzel a baj...20milla meg kb aprópénz,Dzsudzsák 18 volt hagyjuk már... :D Bolond ez a mai piac...Egy fix pontnak kiválló...Nyílván nem ő van tervbe a következő 20évre fix kezdőnek,de ha be kell állnia nem fogok sírni...

Hummelst meg hagyjuk már könyörgöm,Reus eset kettő,adott taktikában remek és ennyi...Egy félpályáig feltolt védekezében ahol sprintelni kell visszafelé Ronaldoval kb 30 métert kapna...És igen Mathieu is,csakhogy ő csere opció nem kezdő mint aminek ő jönne azért nem mind1...Piquevel az álomsebességű védelem már meg is lenne...ahány kontra annyi gól...

Marquinhos már nem jön azért ez eléggé valószínű...Tény zsákbamacska lett volna, a tehetésggel képességekkel nincs baj de kérdem én igazából hol bizonyított...

Vermaelen is felmerült,amúgy akkora baj nincs vele...Nem véletlen lett csapatkapitány Wengernél. Megsérült elég csúnyán,visszajött elkövetett egykét nagy bakit azóta Wenger mellőzi...Ettől sztem még nincs vele baj,az hogy vki sérülés után nem csúcsformában tér vissza kb természetes,peche volt ezért kikerült mert Mertesacker jól teljesített a helyén.

Verthongen lenne a legjobb opció,mindenben tökéletes lenne ide...Egy zseni védő poszton...Ha elhozható ő kell...Ez utóbbiban nem vagyok biztos hogy elengedik e...Illetve 50millát ő sem ér,mert ez szokott még lenni hogy jöhet de akkor egy fél repülő áráért...

Továbbá ha a hírek igazak akkor lesz itt még jobbhátvád igazolás is...Ezt a Cuadradot nem értem,szép meg jó csak nem védő...Ha szélsőt veszünk egy védekezésre is képeset kéne,pláne hogy Jordi Alba sem védő hanem tulajdonképp középpályás gyárilag...

Amúgy a kerettel nagy baj nincs...Ezzel a kerettel minden nyerhető. A többi edző kérdés, a taktikán fog múlni sok,meghogy LE hogy tud motiválni...A játékosállomány adott, akkora panaszunk nem lehet azért,ezzel a kerettel sztem nem egy edző nyerne címeket...Reméljük LE is fog...Sokat...
Én is egyetértek mindenben, de mondanám hogy nem örültem volna Hummelsnek.
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.01. 22:54:13

Bestbarca írta:...
Talán kicsit túlzónak tűnik, hogy ilyen fényesen látod a jövőt, de egyetértek minden szavaddal.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.08.01. 21:32:46

Hihetetlen ez az elégedetlenség ami itt megy...

Vettünk 2 marha jó kapust,bármelyik beválik csak nyerhetünk...

Visszajött 2 tehetséges fiatal akik bizonyítottak kölcsönben itt a lehetőség nálunk...

Elhoztuk Suarezt,aki valszeg a jelenlegi legjobb támadó a földön. Erre megy a felháborodás mert úristen harap...Majd megneveljük ez edző kérdés,lásd Sir Alex vs Rooney...Ami pont kit érdekel egy gané a pályán,de ettől még beveri...Pedro rendes gyerek de nem rúgja be...Ez foci,be kell rúgni...Nála jobb befejezőt meg nem is vehettünk volna...És kellett vmi előre is,szal ez a 100adik esélyt adjunk üres kapura mellé Alexisnek,meg visszapassz Pedronak...Ez nem megoldás. Rövid távon tudtak jól teljesíteni hosszú távon viszont nem,nagy meccseken is minden szokőévben. Ez ide kevés...Kilógtak...Sztem senki nem érezte megoldásnak igazán egyiket sem,nem ez a szint...

Neymar lassan beleszokott azért a Barcába,vhogy mindíg tudott döntő pillanatokban hozzátenni vmit,kiharcolni egy szabadot 11 est kiállítást...mindíg a tűz közelében volt,ez egy sztár ismérve...Az hogy Messivel érezték e egymást vagy nem,meg kell nézni a mutatóikat...Ha egyszerre pályán voltak ment a zsuga...Csakhogy ez kb alig valósult meg felváltva nyomták a padot...De meggyőződésem hogy Neymar nélkül nem lettünk volna harcban a ligáért az utsó pillanatig,úgy márciusban fújhattuk volna...Neki legalább megvan a helye a csapatban,balon érzi jól magát,kicsit több szabadságot kell neki adni és menni fog az...

És hogy miért írtam ezt, jajjj de miért nem Reus helyette,jajj a Reus uhhh...Hagyjuk már...Egy csapatjátékra és kontrára épülő Dortmund erőssége...Tipikusan az a játékos aki adott közegben kiválló,adott taktika megy neki,de a nyakamat rá hogy itt fulldokolna...Mi nem kontrákra játszunk...Nem is fogunk, mivel kiállítjuk a világválogatottat előre meg középpályára a legjobb támadóink nekünk vannak (pláne most) mellé a valaha volt legjobb irányítók,nincs az a marha aki nekünk esne és hagyná megkontrázni magát...Inkább bunkereznek és a fizikai és védekezésbeli hiányosságainkkal élnek...Ennyi.De erre sem megoldás a kontrajáték,a Barca sosem fog tudni védekezni soha nem is tudott...Ha jól védekeztünk azt jelentette jól támadunk,az ellenfél nem ér labdába...Reus ide nem való,felállt védelem elleni játék nem az erőssége,a rendezetlen védelemnél él,meglátja a kínálkozó lehetőséget és ki is használja,ez az ő erénye...PL egy ATMA bunkernél ilyen meg nincs...

Amúgy egy kitérő hogy mi is lehet a megoldás a játékunkra...2vkp,és egy szervező kp... Nem kell a 2,megbukott a 2 szervezős játék,azért rohannak le minket...2 osztogatónál 1el kevesebben vagyunk hátul kb annyit tesz...Egy Xavi Ini típusú játékos nem tud kellően védekezni pláne nem kontránál ahol fent ragad,vagy fizikálisan elnyomják...És elől meg tud szervezni bármelyik támadónk,azért Messi Suarez vagy Neymar nem épp egy Mario Gomez...Továbbá Busi úgyis játszani fog,aki előre remekül osztogat...Jordi Alba meg középpályás gykorlatilag...Busi mellé kell egy erő ember,persze akinek agya is van és tud azért indítani de elsődlegesen mégis a védekezésre a visszazárásra koncentrál...Rakiticel sztem ezt abszolút megoldottuk,de Mascherano is itt van akit láthattuk hogy még mindíg top3as vkp...

Védelem,ugye a kritikus pont...Mathieu,igen megtisztelem azzal hogy kiírom a nevét,és látatlanban nem fogom a fejemet,azért mert nem német...Igen nem fiatal bár erre remek példa pl Puyol hány éves volt a sikereknél...Én rosszul játszani őt még nem láttam,nekünk is mindíg meggyűlik vele a bajunk...Biztos pont...Magas erős és mellé gyors...Most mi ezzel a baj...20milla meg kb aprópénz,Dzsudzsák 18 volt hagyjuk már... :D Bolond ez a mai piac...Egy fix pontnak kiválló...Nyílván nem ő van tervbe a következő 20évre fix kezdőnek,de ha be kell állnia nem fogok sírni...

Hummelst meg hagyjuk már könyörgöm,Reus eset kettő,adott taktikában remek és ennyi...Egy félpályáig feltolt védekezében ahol sprintelni kell visszafelé Ronaldoval kb 30 métert kapna...És igen Mathieu is,csakhogy ő csere opció nem kezdő mint aminek ő jönne azért nem mind1...Piquevel az álomsebességű védelem már meg is lenne...ahány kontra annyi gól...

Marquinhos már nem jön azért ez eléggé valószínű...Tény zsákbamacska lett volna, a tehetésggel képességekkel nincs baj de kérdem én igazából hol bizonyított...

Vermaelen is felmerült,amúgy akkora baj nincs vele...Nem véletlen lett csapatkapitány Wengernél. Megsérült elég csúnyán,visszajött elkövetett egykét nagy bakit azóta Wenger mellőzi...Ettől sztem még nincs vele baj,az hogy vki sérülés után nem csúcsformában tér vissza kb természetes,peche volt ezért kikerült mert Mertesacker jól teljesített a helyén.

Verthongen lenne a legjobb opció,mindenben tökéletes lenne ide...Egy zseni védő poszton...Ha elhozható ő kell...Ez utóbbiban nem vagyok biztos hogy elengedik e...Illetve 50millát ő sem ér,mert ez szokott még lenni hogy jöhet de akkor egy fél repülő áráért...

Továbbá ha a hírek igazak akkor lesz itt még jobbhátvád igazolás is...Ezt a Cuadradot nem értem,szép meg jó csak nem védő...Ha szélsőt veszünk egy védekezésre is képeset kéne,pláne hogy Jordi Alba sem védő hanem tulajdonképp középpályás gyárilag...

Amúgy a kerettel nagy baj nincs...Ezzel a kerettel minden nyerhető. A többi edző kérdés, a taktikán fog múlni sok,meghogy LE hogy tud motiválni...A játékosállomány adott, akkora panaszunk nem lehet azért,ezzel a kerettel sztem nem egy edző nyerne címeket...Reméljük LE is fog...Sokat...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.01. 20:00:28

barca0417 írta:Reus ideillene, de Neymar helyén lenne az igazi posztja ezért jelenleg nem tudom kellene e.
Neymar helyett kellett volna hozni tavaly. A brazil kiváló játékos, de Messivel ezidáig nem fértek meg egymás mellett, kérdés, hogy ez változik-e jövőben. Bár ha Messi tovább csúszik a lejtőn, akkor Neymar átveheti a szerepét, szóval hosszútávon még jó igazolás lehet.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.08.01. 16:24:37

Reus ideillene, de Neymar helyén lenne az igazi posztja ezért jelenleg nem tudom kellene e.
Védőkérdés pedig: nemrég volt olyan játêkosunk amilyet most keresünk. Cáceres. Még mindig azt mondom hogy őt túl korán passzoltuk el.
Kép
Válasz küldése