Damask írta: ↑2024.09.16. 17:59:46
Perez és a többi klubvezető fő motivációja a szuperligával kapcsolatban a pénz. Semmi más. Túl kevés jut vissza a topcsapatokhoz abból a pénzből amit a topcsapatok termelnek meg a bajnokok ligájával. Ebben van valami, és őszintén, bármilyen változás a futballban, ami az UEFA kárára történik, csak jót tehet a futballnak, szóval Én a jövőben is szurkolni fogok azért hogy legyen valami a szuperligából.
Természetesen a pénz. A labdarúgóklub-tulajdonosok le vannak maradva. Ahol van eszük a tulajdonosoknak, ott létrehoztak egy top ligát, amibe nem ők teszik be a pénzt, hanem veszik ki belőle a pénzt. A bevételeket a csúcsra járatják, a költségeket meg lent tartják. A labdarúgás le van maradva. Ez már szinte mindenki másnak eszébe jutott, csak nekik nem.
A pénz meg történetesen egybeesik azzal, hogy még a bajnokságok is izgalmasabbak. Az, hogy az NFL 32 csapatból több bajnokot tudott adni, mint a BL ugyanannyi idő alatt több száz potenciális csapatból, sokatmondó. Az NFL rendszere egyszerűen hatékonyabb. Amúgy nem kell az NFL-t másolni, ha már az utánpótlás-nevelésünk és a draftrendszer közötti különbség szóba került. Játszik most is csapatunk egy hasonló top ligában (néha úgy csinálunk, mintha csak focicsapatunk lenne), ami csak annyiban hasonlít az NFL-hez, hogy a legerősebbek létrehozták a saját súlycsoportjukat, mert felfedezték azt, amire a boksz már évszázadokkal ezelőtt rájött.
Hogy ott is vannak dinasztiák, korszakok, az (sajnos) igaz. A több pénz mellett vannak további különbségek. Az esélyes csapatok sora egyrészt hosszabb, másrészt több meccset játszottak. Eddig a BL tavasszal kezdődött igazán, a győztes játszott 7 egyenes kieséses meccset. Ősszel hasonló erősségű csapattal nem is találkozott. Igazából alkalmi gálameccsek, nem egy igazi, egész évet lefedő sorozat. Ahogy meg egy másik topikban írtam, még annyi eszük sincs, hogy ezeket a rangadókat időben széthúzzák, hanem 1-2 időpontban rendezik meg őket fordulóként, hogy biztosra menjenek a nézettség minimalizálása érdekében.
Most azért valamennyire elkezdték csipkedni magukat, de ha a csapatoknak egy kicsi esze is van, nem állnak meg itt.
A Valencia meg a Villarreal nyilván nem kerülnének be a top ligába, de ez kit érdekelne? Nyilván nem lehet olyan ligát létrehozni, ahol egységes szabályok vonatkoznának a Manchester City-re meg a Cádizra, ezért nincs értelme ezeknek egy bajnokságban lenniük (az egész vita ott kezdődött, hogy van-e értelme ezt FFP-vel toldozgatni-foldozgatni, meg hogy milyen "jó" az, hogy ez nem egységes, hanem csapatokra szabják).
A jelenlegi rendszer egyfajta trash. Nézni azt, hogy bucira verjük azokat a csapatokat, akiktől osztálykülönbségek választanak el minket. Olyan, mintha nehézsúlyúak lennének egy ligában pehelysúlyúakkal, és azon kuncognánk meg annak tapsolnánk, hogy nehézsúlyú kedvenceink félholtra verik azokat, akikkel nem egy ligában kellene lenniük. Ez mára egyfajta trash-szórakozássá vált. Én amúgy élvezem, csak semmi értelme. Két azonos súlycsoportú sportoló küzdelme lehet, hogy nem akkora trash poén, mintha szanaszét vernének egy harmatsúlyút, akit a mentő visz el, és akkorát zúg a feje, hogy magunkról megfeledkezve szakadunk ezen a röhögéstől, de azért mégis minőségibb szórakozás, véleményem szerint. A labdarúgás jelenlegi állapotában nagyjából olyan, mint a Mónika show vagy a Jerry Springer show, sportra lefordítva. Amolyan trash műfaj.
Peter írta: ↑2024.09.16. 18:12:59
A bajnoki és spanyol kupameccsek pedig az éles gyakorlásra kíválóan alkalmas terep, de még ez az új BL lebonyolítás is kellően változatos ahhoz és lehetőséget kínál arra is, hogy javítani is lehessen menet közben akár úgy is, hogy a lehető legtovább versenyben maradjunk.
Szerintem azért is van szükség legalább az új BL-lebonyolításra, mert most legalább már ősszel láthatjuk, hol tartunk. Korábban sokszor nem volt próba, hanem csak az előadáson szembesültünk a problémákkal. Év közben meg álomba ringatott minket a trash bajnokság, a maga Mónika show-szintű cicaharcaival. Aztán tavasszal az előadáson jöttünk rá, hogy hoppá, se védelem, se középpályás védekezés, se labda nélküli játék. És kaptuk a súlyosabbnál súlyosabb csapásokat. Sokszor úgy ért véget csúfosan a szezonunk, hogy fel sem fogtuk, hogy mi történik. Mert addig minden szépnek és jónak tűnt, Valverde idején is szinte veretlen szezon után, tátott szájjal csodálkoztunk, hogy most akkor mi van. Mert nem voltak próbák, és az előadáson derült ki, hogy beszakad a színpad, hogy leszakad a függöny, hogy a csapat fele nem tudja a szöveget. Úgy jártunk, mint az a nehézsúlyú bokszoló, aki csak pehelysúlyúak ellen edz, aztán az első tétmeccsen a másik nehézsúlyútól kap egy parasztlengőt, és azt se tudja, merre van a kijárat.
A Liga szerintem nem alkalmas arra, hogy felkészítsen minket a legnagyobb ütközetekre. Ehhez szükség volt egy őszi BL-szezonra, már ha az a 2-3 komolyabb meccs annak mondható egyáltalán.