Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.22. 12:16:13

lluisllach89 írta:
visca el barca írta:nem tudom miért írjatok h xavi ziccert hibázott... azt abba a lövésbe casillas pont annyia ért bele h ne legyen gól (meg szöglet se...)
Ha kimarad vagy beleér a kapus akkor az már nem ziccer az elméleted szerint. Jól van :D
Én sztem úgy értette,h nem hibázott,mert bement volna,cs Iker éppen annyit tudott hozzáérni,h nem legyen gól. Tehát végülis hibázott a ziccernél,mert nem ment be,de végülis nem hibázott,mert jól lőtte... :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.04.22. 12:13:42

visca el barca írta:nem tudom miért írjatok h xavi ziccert hibázott... azt abba a lövésbe casillas pont annyia ért bele h ne legyen gól (meg szöglet se...)
Ha kimarad vagy beleér a kapus akkor az már nem ziccer az elméleted szerint. Jól van :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.22. 12:11:29

nem tudom miért írjatok h xavi ziccert hibázott... azt abba a lövésbe casillas pont annyia ért bele h ne legyen gól (meg szöglet se...)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.22. 12:07:57

Nem hiszem, h tegnap a helyzetkihasználás volt a gond. Mi általában minden meccsen kihagyunk ennyi helyzetet, csak máskor sokkal több lehetőségünk van és abból általában párat értékesítünk. A Chelsea ellen tényleg ez volt a gond, de tegnap nem.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.22. 12:03:02

Gusztustalannak érzek itt nagyon sok hozzászólást, amikben egyből kikezdik: Pepet, Messit, Valdest, Sergit, Iniestát, és gyakorlatilag mindenkit. Ők drukkoljanak inkább a realnak, mert ott ha valami nem tetszik, nem adnak nekik időt, hanem egyből repülnek. Én bízok benne hogy Pep irányításával folytatódik tovább a csoda amit eddig kaptunk. Elég gáz szerintem hogy még lehet hogy ez egy 5 kupás év lesz és ennek ellenére már a többség temeti a fél csapatot és egy Guardiola hozzáértését firtatják. Te jóóóóóóóóóó Isten, azok gondolják már el, hogy még egy Football managerben sem tudnának úgy irányítani egy csapatot mint ő az elmúlt 3 évben. Ő egy zseni, egy félisten, aki remélem nagyon sokáig marad....
sun001
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.20. 13:40:29

2012.04.22. 12:00:35

Hát persze, puyi is benne volt vastagon, de minden VV rossz kimozdulásának köszönhető, de nem akarom rá fogni írtam előbb is a vereséget, bár azt nem gondoltam volna, hogy 3 nap alatt nem leszünk képesek 1 gólnál többet rúgni..... mert kaptunk ugye 3at, kettő kontra, 1 mák, és addig nekünk is csak egy "mákos" találatunk volt, holott helyzeteink megvoltak itt is ott is, bár itt lényegesen kevesebb
"Felidézed gyerek- és serdülőkorod legnagyobb katarzisaid és megint elkezdesz azon agyalni, hogy te miért rendelkeztél elég egyéniséggel ahhoz, hogy ne a Real Madridot válaszd csapatoddá." DDDDD
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.22. 11:57:37

Gratulálok a Madridnak a győzelemhez és a ligához.

Tudtuk hogy nem lehet mindig bajnoknak lenni, én attól függetlenül büszke vagyok a Barcelonára mert nem gyenge sorozat szakadt meg a tegnapi meccsel. Remélem ez a BL-ben ösztönző hatással lesz.

A meccs utóhatásai viszont nekem gusztustalanok.

1. az NSO ilyenről ír hogy oktatta a focit a Madrid.
2. Ronaldo is nagy bemutatóról beszél.
3. Xabi Alonsó azt mondta kontrollálták a meccset.

A meccsen arról volt szó hogy kicsit cselzisen nem volt jó befejezésünk nekik viszont elég nagy hatékonysággal jöttek be a helyzetei. Ronaldo a gólját leszámítva 0 volt. Puyol aki soha nem arról volt híres hogy lesprintel bárkit, simán levette a pályáról. Puyol nagyot játszott nagyon, csak sajnos a hibáiból gól is lett. Az eredmény igazságos vagy nem ez végül is mindegy, mert nekünk csak a győzelem lett volna elfogadható. Szerintem egyik csapat sem volt jobb a másiknál. Ez olyan döntetlen szagú meccs volt, e azzal sem lennénk sokkal jobban kisegítve. Nyertek, de lejátszásról, elsöprő fölényről, nyugodt győzelemről, oktatásról és hasonló dolgokról egyáltalán nem beszélhetünk. Ha a meccset akarnánk összefoglalni: Jobban kijött nekik a lépés. Ez igaz a bajnokságra is. Jövőre újra lesz egy jó bajnokság. Gratulálok a Barcelonának is, mert piszok sok tétmeccset játszottak ebben a szezonban. Nem lehet mindig mindent megnyerni. Hajrá BL.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.04.22. 11:52:47

sun001 írta:Ja és hát szegény VV, összesen nem csinált ennyi (2Db) hibát a szezonban, mint most, nem a nyakába akarom varni, csak sztem nem a Madrid zsenialitása miatt nyert tegnap, hanem nekünk az elképesztő hibáinkból, második gól előtt védelmi hiba, plusz VV kifutott de hova?
Első gólnál pl. Puyol vastagon benne volt... Minek tartotta a labdát közvetlenül a gólvonalnál? El kellett volna rúgni kapásból, erre ehelyett tartotta a labdát... Úgyhogy nem egészen a Valdes sara volt a gól.

A második gól... ott majdnem két játékos hibázott: Az egyik Mascherano, a másik meg az, akinek fognia kellett volna gólpasszolót. Teljesen üres volt a terület, amikor megkapta a labdát --> tovább gurította Roncikának.
KépKép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4215
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.04.22. 11:52:01

Továbbra is tartom, hogy akik Madrid részről ezt jó játéknak tartják, azok nagyon sz.r focihoz vannak szokva.

Más kérdés, hogy akkor a mi játékunkat még ezzel a szóval sem tudnám illetni. Jogosan nyert a Madrid és gratuláció illeti őket. Végre egy balhé mentes Classico, ilyenből kellett volna több. Mourinho tegnap megfojtotta Pep taktikáját, ezt a csatát egyértelműen ő nyerte meg, mi 90 percen keresztül vergődtünk.

Marad a Chelsea elleni visszavágó, ilyen impotens támadójátékkal egyelőre nem remélek sok jót, bár lehet hogy ezt az elmúlt 2 meccs mondatja csak velem. Ha nem sikerül döntőbe jutnunk, 100% hogy Pep megy. Épp azért köt 1 éves szerződést, ha már nem tud megújulni és sikereket elérni vele a klub, ne maradjon a nyakunkon.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.22. 11:45:57

Egyébként most visszagondolva az őszi meccs után írtam azt, hogy bár behúztuk, alapvetően nüanszokon múlott (kb. keresztre is feszítettetek miatta)
És most pont ezt láthattuk. Ami ősszel nekünk bement, azt most a Real rúgta be, és amit ők hagytak ki fél éve, azt most mellérúgta Tello meg Xavi.

Ettől függetlenül ha magunkhoz méltóan játszunk, meg tudjuk verni ezt a Madridot, és remélem ez majd megmutatkozik a szuperkupa meccsein
sun001
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.20. 13:40:29

2012.04.22. 11:45:53

Ja és hát szegény VV, összesen nem csinált ennyi (2Db) hibát a szezonban, mint most, nem a nyakába akarom varni, csak sztem nem a Madrid zsenialitása miatt nyert tegnap, hanem nekünk az elképesztő hibáinkból, második gól előtt védelmi hiba, plusz VV kifutott de hova?
"Felidézed gyerek- és serdülőkorod legnagyobb katarzisaid és megint elkezdesz azon agyalni, hogy te miért rendelkeztél elég egyéniséggel ahhoz, hogy ne a Real Madridot válaszd csapatoddá." DDDDD
sun001
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.04.20. 13:40:29

2012.04.22. 11:35:55

Hát azért ez tényleg nem várt győzelem volt a fehérektől, legalább is én nem vártam, ha a helyzeteket mi is úgy tudnánk kihasználni mint a madrid vagy a szpartakabra akkor már kb 189 rúgott gólunk lenne a bajnokságba.
De sajna messi egyedül nem elég, aki gólt gólokat képes rúgni rajta kívü,l nem igazán van vérbeli csatárunk.
"Felidézed gyerek- és serdülőkorod legnagyobb katarzisaid és megint elkezdesz azon agyalni, hogy te miért rendelkeztél elég egyéniséggel ahhoz, hogy ne a Real Madridot válaszd csapatoddá." DDDDD
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6873
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.22. 11:28:43

Deus írta:Gratulálok a Real Madridnak!

Ők jobban akarták a győzelmet, tehát jogos volt.
Gyakorlatilag ezzel meg is történt a meccs elemzése. Viszont ez nekem egyáltalán nem tetszik. Teljesen kétarcú volt a csapat a héten. Chelsea ellen, mintha vért ittak volna, tegnap meg feltett kezekkel mentek ki, flegmáztak, lötyögtek, nem koncentráltak, mintha nem is ott lettek volna.

A hétközi meccs után sokkal csalódottabb voltam, mert tegnap esélyünk sem volt, és közel sem azért, mert a madrid jobb volt. Jó indulattal lehet focinak nevezni, amit tegnap lehoztak.

De nem tehetnek róla, olyan kegyetlen jó generáció jött össze Barcelonában, hogy az egyetlen esély megverni azt a csapatot, ha úgy játszanak, ahogy a héten tették ellenünk.

Tegnap úgy tűnt, mintha pont az egyik legjobb fegyverét vesztette volna a csapat, amivel a Pep-érában rendelkezik, ez pedig a koncentráció és a motiváció a döntő meccseken. Tegnap ebben megvert minket a real, bár a miértjét abszolút nem értem. Sok kupát sikerült ezek segítségével hoznunk, mert az tény, hogy a világ legjobb focistát nálunk játszanak, és kegyetlenül össze is vannak vasalva.

Xavi, Iniesta, Puyol, Messi, Alexis, Alves, Abidal a futballtörténelem bármelyik csapatába beférne, ebben biztos vagyok, de a foci szépsége, hogy nem mindig a legjobb nyer. Ha így lenne, 2006 óta mi nyernénk a Bl-eket.

Akkor leszek nagyon csalódott, ha kedden nem nyerünk, de most már komoly félelemmel ülök le a tv elé, mert azt gondoltam, h nincs az a a bunker foci, amivel a Nou Campban győzni lehet. De van! Védekezésben hasonló erőt képvisel a Chelsea (mint a real), támadásban viszont gyengébbek és nincs Cr-ük, tegnap sokat dobott a madridon, most Messi csődölt be a fontos meccsen.

Menni kell a BL-ért, kell a sikerélmény a srácoknak, mert egy motivált Bilbao simán megveri ezt a tegnapi Barcát.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.22. 11:28:04

gyu75 írta:
Sanama írta:Real szerintem Mou alatt élete meccsét játszotta védekezésben. Nincs mit mondani, csak gratulálni lehet nekik, a 3pontot is megérdemelték, csak úgy, mint a bajnokságot.
xavi és tello két ziccert baltázott el bár tello még egyet de abbol végulis gól lett
szóval ha azok bemennek akkor most Pep zseni hog berakta Tellot s azt írnád hogy ejde szétkaptuk a madridot . Ez nálam abszolút nem volt tokéletes védekezés , foleg hogy egy cca tízmecccses legényke kétszer bekoszonhetett volna
csak mák hogy nem egy pont a difi - az elso potya volt a két ziccert meg be kellett volna verni s ha azok bemennek akkor ...
ejjj csak most ne feltétles módban kellene itt írnom ...
a madrid a minimumbol ért el maximumot
Egyenlő megítélés emberek.
A Realnak is volt 3 ziccere.Ők abból 2-t bevertek, mi 1et.
Nincs miről beszélni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2012.04.22. 11:28:48-kor.
gyu75
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:19:36
Tartózkodási hely: Párkány

2012.04.22. 11:23:11

Sanama írta:Real szerintem Mou alatt élete meccsét játszotta védekezésben. Nincs mit mondani, csak gratulálni lehet nekik, a 3pontot is megérdemelték, csak úgy, mint a bajnokságot.
xavi és tello két ziccert baltázott el bár tello még egyet de abbol végulis gól lett
szóval ha azok bemennek akkor most Pep zseni hog berakta Tellot s azt írnád hogy ejde szétkaptuk a madridot . Ez nálam abszolút nem volt tokéletes védekezés , foleg hogy egy cca tízmecccses legényke kétszer bekoszonhetett volna
csak mák hogy nem egy pont a difi - az elso potya volt a két ziccert meg be kellett volna verni s ha azok bemennek akkor ...
ejjj csak most ne feltétles módban kellene itt írnom ...
a madrid a minimumbol ért el maximumot
Nem érzem úgy, hogy Cesc rosszul teljesített volna, sőt összességében nagyon is jó meccsen van túl. Volt két olyan helyzete, amit 10-ből 9-szer értékesít, most nem jött össze neki.
Tito Fabregasrol
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2012.04.22. 11:20:03

Gratula a Madridnak. Ha valaki bajnokságot akar nyerni, megérdemeltem, akkor annak a legfőbb riválisát hazai pályán meg kell vernie. Így már azt mondom nem érdemelnénk meg a bajnoki címet.

De mindennél jobban imádkozok egy El Classicoért a BL-döntőben, azért a Barca játékosok arcán nem kis csalódottság volt, amikor mentek lefelé a pályáról, nagyon remélem, hogy a BL-döntőben sikerül összefutni ennek a két csapatnak, és ott szétkapják Messiék a Madridot. Ha a tegnap este nem jelent elég motivációt, akkor tényleg nincs miről beszélni!
..................................
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.22. 11:13:24

Real szerintem Mou alatt élete meccsét játszotta védekezésben. Nincs mit mondani, csak gratulálni lehet nekik, a 3pontot is megérdemelték, csak úgy, mint a bajnokságot.
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2012.04.22. 11:10:06

kanty írta:.... =D>
Teljesen adom! Mind a szurkolók, mind a nyilatkozatokból úgy tűnik nekem, hogy a jelen század legjobb csapatának címe után bezsebeltünk az úremberek klubja elnevezést is.
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2012.04.22. 11:08:32

na ilyenkor vagyok büszke "magunkra". eddig mikor a Barca nyert a másikoldalrol való forumozók szidkozódtak,kifogásokat találtak stb stb. mi nem.gratulálunk és a jövőbe tekintve már a blre illetve a király kupa döntőre és a jövő évre koncentrálva várjuk h ismét mi üljünk fel a trónra.igaz még mi vagyunk ott de kicsi az esély rá h mi is maradjunk spanyolország tetején.bár nagyon jót nevetnék ha ezek után is behuznánk a bajnokságot,de ahoz a madridnak nagyon el kell kéne csesznie.ha ésszerűen gondolkozunk akkor végeredménybe már csak 3 meccsen kell a maximumot kihozni magunkbol.a madridnak nem,mert még most is elég 2 vereség és egy döntetlen (hu ez azért jo sok :D ) h ujra mi legyünk elől.jöhetnek a fiatalok tapasztalatott szerezni,azt a 3meccset (kedd,bl döntő ha bejutunk,király kupa döntő) meg huzzuk be de nagyon durván :D nah Visca el Barca! Grat a madridnak a tgnpiért. Pep meg maradjon :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.22. 10:58:28

Abszolút megérdemelten nyert a Madrid és nyeri így a bajnokságot. Frissebbek voltak, taktikailag pedig lehoztak egy szinte tökéletes meccset.

Viszont a továbbiakat illetően optimista vagyok. A bajnokság elúszott, kár most már vele foglalkozni. Van még két kupa, arra kell összpontosítani. Ez az egész Pep éra egy hatalmas sikersztori, valahogy úgy vagyok vele, h az egész egy BL címvédéssel lesz megkoronázva. :)

Még egyszer gratulálok a Realnak és minden olyan madridi drukkernek, aki a győzelmet méltósággal tudja ünnepelni. Az itteni fórumerek nagy részére is büszkék lehetünk, legtöbbjük abszolút korrektül látja a dolgokat. =D>
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.04.22. 10:51:50

Antifoci írta:
AndrésGerardHernandez írta:Barcaman

Nem az örömről írtam, az nyilvánvaló, hanem a ramos-kezdte erőltetett integetésről (pápá nektek a bajnoki cím) a pepe-féle kapjátok be mozdulatra és a CR-féle szerény gólörömről bár ez utóbbi még elcsúszik nálam, hisz tudom, hogy egyébként ő egy nagyon szerény srác... mindegy is, hagyjuk, ezt csak neked írom vissza, nem akarom, hogy úgy jöjjön le, most a kudarc árnyékában én is elkezdem jobban szapulni őket. Szapultam eddig is, ha rászolgálnak, fogom ezután is.



Lehet hogy így volt csak ha kicsit vissza emlékszel, amikor rúgtatok egy ötöst akkor mindenki ezt mutogatta , még buszokon is ez volt, szóval sztm ebből a szempontból egyik csapat sem különb a másiknál.
A buszokat Villáék festették le.

Hát nézd, ezen felesleges rágódni. Pepe a kupadöntőn mondjuk átlépett egy határt, de hát agy nélkül ez nem meglepő.

CR gólöröménél meg elmosolyodtam, más volt azért amikor egy Raúl hallgattatott el minket.

Akkor és most..
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.04.22. 10:49:40

Gratulálok a Real Madridnak!

Ők jobban akarták a győzelmet, tehát jogos volt.
KépKép
Antifoci
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.04.24. 15:14:49

2012.04.22. 10:43:41

AndrésGerardHernandez írta:Barcaman

Nem az örömről írtam, az nyilvánvaló, hanem a ramos-kezdte erőltetett integetésről (pápá nektek a bajnoki cím) a pepe-féle kapjátok be mozdulatra és a CR-féle szerény gólörömről bár ez utóbbi még elcsúszik nálam, hisz tudom, hogy egyébként ő egy nagyon szerény srác... mindegy is, hagyjuk, ezt csak neked írom vissza, nem akarom, hogy úgy jöjjön le, most a kudarc árnyékában én is elkezdem jobban szapulni őket. Szapultam eddig is, ha rászolgálnak, fogom ezután is.



Lehet hogy így volt csak ha kicsit vissza emlékszel, amikor rúgtatok egy ötöst akkor mindenki ezt mutogatta , még buszokon is ez volt, szóval sztm ebből a szempontból egyik csapat sem különb a másiknál.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.04.22. 10:34:53

Lehiggadva!

Gratulálok a Madridnak!Ez a győzelem jogos volt,taktikus és korrekt.Gratulálok a bajnoki címhez is.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3875
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.22. 10:31:29

Kicsit úgy érzem, mintha fejben fogytunk volna el így a szezon végére. Fel a fejjel :!: Akárhogy, de ejtsük ki a Chelseat, utána meg annyit lehet pihentetni, amennyi akarunk. Ha továbbjutunk, akkor ápr-25-től a máj. 19-i meccsre koncentrálhatunk. Akármennyire is elfáradt a csapat, ha továbbjutunk a BL-ben lesz idő a megújulásra. Meg persze ki lehetne próbálni Afellayt is, meg a fiatalokat. Csak a Barca :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése